REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Chcesz montować filmy na smartfonie Samsunga? Nowy Adobe Premiere Rush został zoptymalizowany pod serię Galaxy

Jeżeli masz smartfon Samsunga i chcesz montować mobilnie filmy, koniecznie sprawdź nową aplikację Adobe Premiere Rush. Powstała specjalna edycja zoptymalizowana pod urządzenia Galaxy. Do tego Samsung zapewnił sporą zniżkę na zakup.

11.06.2019
20:59
adobe premiere rush cc
REKLAMA
REKLAMA

Adobe Premiere Rush to bardzo ciekawa aplikacja do montażu filmów. Mamy do czynienia z nieliniowym edytorem, więc co do zasady, workflow pracy przypomina Premiere Pro, ale Premiere Rush to aplikacja napisana zupełnie od podstaw, z uwzględnieniem obsługi na dotykowych ekranach.

Premiere Rush ma się do Premiere Pro mniej więcej tak, jak nowy Lightroom CC ma się do Lightrooma Classic CC. Do tej pory Rush działał na systemach Windows, macOS i iOS. Teraz aplikacja trafiła też na Androida.

Póki co z Adobe Premiere Rush skorzystają tylko nieliczni użytkownicy Androida.

adobe premiere rush cc class="wp-image-821210"

Aplikacja Adobe jest dostępna w sklepie App Store na iPhone’y i iPady z iOS 11. Po stronie Androida jest wymagana wersja Pie (9.0), ale nie wszystkie urządzenia są wspierane. Obecnie Adobe zapewnia oficjalne wsparcie dla:

  • Samsungów (S10/S10+/S10e, S9/S9+, S8/S8+, Note 9, Note 8),
  • Google Pixeli (generacje 2 i 3),
  • OnePlusów (od 6 w górę).

Wiemy jednak, że Premiere Rush działa na większej liczbie urządzeń, np. na testowanej przez nas Sony Xperii 1.

Samsung ma dla swoich użytkowników specjalnie zoptymalizowaną wersję Adobe Premiere Rush.

adobe premiere rush class="wp-image-953903"

Samsung pochwalił się wprowadzeniem specjalnej wersji aplikacji o nazwie Adobe Premiere Rush for Samsung. Jest to aplikacja zoptymalizowana do działania na najnowszych sztandarowych smartfonach Samsunga: serii Galaxy S9, Galaxy S10 i Note 9.

Samsung twierdzi, że aplikacja została zoptymalizowana specjalnie pod procesory Exynos napędzające topowe urządzenia linii Galaxy. Została zwiększona wydajność edycji i szybkość eksportu filmów. Czas potrzebny na eksport ma być aż o 70 proc. krótszy od standardowej wersji aplikacji.

Do tego Adobe Premiere Rush for Samsung wspiera HDR10+ na ekranach Super AMOLED i - co prawdopodobnie najważniejsze - zapewnia wsparcie dla trybu Samsung DeX. Można więc pracować z aplikacją przy użyciu klawiatury, myszki i zewnętrznego monitora, niemal tak, jak na desktopie.

Użytkownicy smartfonów Samsunga mogą też liczyć na zniżkę na subskrypcję Adobe Premiere Rush for Samsung.

REKLAMA

Użytkownicy Samsungów Galaxy, którzy zdecydują się na zakup Premiere Rush, otrzymają nieograniczoną możliwość eksportu filmów, 100 GB pamięci w chmurze oraz zniżkę na subskrypcję programu w wysokości 20 proc. ceny. Zniżka trwa do końca 2019 roku.

Miesięczny abonament na Adobe Premiere Rush z uwzględnieniem zniżki wynosi 7,99 dol. Standardowa wersja Premiere Rush jest dostępna w sklepie Google Play, natomiast edycja Premiere Rush for Samsung jest dostępna w Galaxy Store. W niedalekiej przyszłości aplikacja zostanie rozszerzona o obsługę kolejnych urządzeń Galaxy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA