REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Ktoś zakłada Netfliksa użytkownikom Play24. Klienci mówią o wycieku danych. Play wyjaśnia

Klienci Play boją się, że z baz firmy wyciekają ich informacje. Sieć uspokaja i zapewnia, że nie ma mowy o włamaniu na serwery, a dziwne działania na koncie Play24 to wynik niefrasobliwości klientów. 

30.05.2019
10:05
Czy baza danych Play wyciekła?
REKLAMA
REKLAMA

Dostaliśmy niepokojące zgłoszenie od jednego z naszych czytelników. Klienci Play donoszą o włamaniach na konta Play24 i wykorzystywania ich do zakładania kont na Netfliksie.

Ktoś się włamuje na Play24 i wykupuje Netfliksa.

Wściekli użytkownicy wymieniają się informacjami na temat tajemniczych kont na Netfliksie na forum Play24 od początku miesiąca. Choć zgłaszających jest wielu, trudno mówić o setkach czy tysiącach zgłoszeń.

Play przyjmuje reklamacje i uspokaja – nie ma żadnego wycieku, musicie po prostu zmienić hasło.

Sieć przyznaje, że wie o problemie i akceptuje wszystkie zgłaszane reklamacje. Faktury są poprawiane, a pieniądze zwracane okradzionym użytkownikom.

REKLAMA

Poprosiliśmy o skomentowanie sprawy Marcina Gruszkę, rzecznika prasowego Play. Zapewnia on, że o sieć wie o problemie i już zajęła się jego rozwiązaniem. W piątek wprowadzono dodatkowy system SMS-owej weryfikacji zlecenia. To ma zapobiec powiększaniu się liczby ofiar i podobnym problemom w przyszłości. To dobra praktyka i choć pewnie powinna być uruchomiona znacznie wcześniej, dobrze wiedzieć, że Play nie tylko próbuje rozwiązać istniejący problem, ale też zadziałać przyszłościowo.

Rzecznik firmy uspokaja ponadto, że nie ma mowy o żadnym wycieku z ich bazy. Według Play ktoś testuje informacje z baz danych, które są już dostępne w sieci i sprawdza, czy pasują one do kont klientów Play. Jeśli tak, korzysta z tego, zakładając Netfliksowe konta. Część użytkowników nie wierzy jednak w te zapewnienia i twierdzi, że nie korzystało nigdzie indziej z haseł do Play24.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA