REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Sony obniża cenę konsol PlayStation 4 w Polsce. PS4 Slim nareszcie z siódemką z przodu

Sony Interactive Entertainment Polska przedstawiło promocyjną cenę konsoli PlayStation 4 dla modelu PS4 Slim 500 GB. To pierwszy raz, gdy sugerowana przez polskiego dystrybutora cena spadła poniżej ósemki z przodu, wynosząc 799 zł. Chociaż SIEP zaznacza, że to oferta tymczasowa, stawka powinna być nowym punktem odniesienia dla polskiego konsumenta.

28.05.2019
18:14
Obniżka cen PlayStation 4 w Polsce: PS4 Slim 500 GB za 799 zł
REKLAMA
REKLAMA

Przyjęło się, że najtańsza wersja konsoli PlayStation 4 jest nieco droższa od najtańszej wersji konsoli Xbox One. Gdy Xbox One S kupimy za około 850 zł, tak PS4 Slim kosztuje zazwyczaj 950 - 999 zł. Sony Interactive Entertainment Polska postanawia odwrócić tę sytuację, organizując promocję razem z czołowymi sieciami RTV AGD. Sugerowana cena modelu PS4 Slim 500 GB po raz pierwszy ma z przodu siódemkę.

Od teraz PS4 Slim 500 GB kupimy za 799 zł.

Nowa stawka za konsolę PlayStation 4 obowiązuje już w sklepach MediaExpert, Neo24, Avans, Electro, RTV Euro AGD i MediaMarkt. Oferta tych sieci kontrastuje z ofertą innych popularnych sklepów jak X-KOM czy Empik, gdzie wciąż widnieje mocno „wczorajsza” cena za podstawowy model PlayStation 4. Można przypuszczać, że zmieni się to w przeciągu następnych kilkunastu godzin.

Trzeba tylko pamiętać, że za 799 zł kupujemy nagą konsolę, z jednym kontrolerem i bez żadnych gier w zestawie. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać do pamięci urządzenia darmowe hity takie jak Fortnite, Dauntless, APEX Legends, Warframe, Realm Royale, H1Z1, Path of Exile czy Paladins. Produkcje free2play nie wymagają abonamentu PS Plus. Wystarczy stabilne połączenie z internetem za pomocą kabla sieciowego bądź domowego WiFi.

799 zł za PS4 Slim to uczciwa cena, która powinna być nowym punktem odniesienia.

 class="wp-image-945722"
źródło: ceneo.pl
REKLAMA

Najpóźniej w grudniu 2020 r. czeka nas premiera PlayStation 5. Do tego czasu ambicją Sony jest przybliżyć się do wyników sprzedaży rekordowego PlayStation 2. By to się udało, Sony musi sprzedać jeszcze przynajmniej 50 mln urządzeń. Aby taki scenariusz stał się chociaż trochę realny, cena urządzenia musi spaść, a samo PS4 powinno w dalszym ciągu dostawać świetne gry na wyłączność. Akurat o to ostatnie się nie boję. Przed posiadaczami PS4 są jeszcze premiery takich tytułów jak Death Stranding, Ghost of Tsushima oraz The Last of Us Part II. Każda z tych produkcji zapowiada się fenomenalnie.

Te 799 zł to bardzo dobra cena za urządzenie ciche, małe, wydajne i bez problemu radzące sobie z najnowszymi grami wideo. Uczciwa stawka została skrojona pod możliwości polskiego klienta. Jeśli od dłuższego czasu chcieliście kupić PS4 Slim, to naprawdę świetny moment na realizację odwlekanych planów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA