REKLAMA

OnePlus 7 w wariancie bez Pro to stary wygląd, ale nowe wnętrze

Jeżeli liczysz na brak notcha w tańszym wariancie OnePlusa 7, możesz się rozczarować. OnePlus 7 będzie miał taki sam wygląd, jak poprzednik.

06.05.2019 17.13
oneplus 7
REKLAMA
REKLAMA

OnePlus 6T był pod kątem wzornictwa sporym krokiem naprzód względem wydanego pół roku wcześniej modelu 6. Nowszy smartfon wyróżniał się znacznie mniejszym notchem w kształcie łezki, a do tego nie miał skanera linii papilarnych z tyłu obudowy, ponieważ ten element został zintegrowany z ekranem.

Seria ostatnich zapowiedzi i przecieków zwiastujących nadejście OnePlusa 7 wskazywała na to, że ponownie zobaczymy kolejną ewolucję wyglądu. Notch miał zupełnie zniknąć, a przedni aparat miał się znaleźć w wysuwanym elemencie.

Brak notcha tylko w OnePlus 7 Pro. Podstawowy model nie zmieni się wizualnie względem poprzednika.

oneplus 7 class="wp-image-932249"

Może to być sporym rozczarowaniem dla potencjalnych klientów. OnePlus 7 wygląda w zasadzie identycznie jak OnePlus 6T, wliczając w to grubość ramek, wcięcie w wyświetlaczy, czy układ dwóch aparatów na tyle obudowy.

Nowe będą jednak podzespoły. OnePlus 7 będzie napędzany Snapdragonem 855 wspieranym przez 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 256 GB pamięci na dane. Jako że obudowa będzie niemal identyczna jak w poprzedniku, nie znajdzie się w niej więcej miejsca na akumulator. Do OnePlus 7 trafi ogniwo o pojemności 3700 mAh, identyczne jak w OnePlus 6T.

oneplus 7 class="wp-image-932261"

Jeśli chodzi o aparat, znajdzie się tu ten sam podstawowy i dodatkowy aparat, co w OnePlus 7 Pro, ale zabraknie trzeciego obiektywu. Aparat OnePlus 7 będzie wyposażony w matrycę Sony o rozdzielczości 48 megapikseli współpracującą z obiektywem o jasności f/1.7. Dodatkowy obiektyw najpewniej będzie skrywał sensor odpowiedzialny za wykrywanie planów i rozmywanie tła.

Wielką niewiadomą pozostaje cena OnePlusa 7.

Droższy OnePlus 7 Pro według zapowiedzi ma kosztować ponad 700 dol. Jego przewagą będzie lepszy, nieoszpecony wcięciem ekran o odświeżaniu 90 Hz, potrójny aparat i większy akumulator o pojemności 4150 mAh.

oneplus 7 class="wp-image-932258"
REKLAMA

Na razie nie znamy ceny OnePlusa 7, ale dotychczas każdy kolejny OnePlus był odrobinkę droższy od poprzedniego. Cena początkowa modelu 6T wynosiła 549 dol., więc obstawiałbym poziom cenowy w okolicach 600 dol. za bazowy model 6/128 GB.

Na konkrety musimy poczekać do 14 maja. To wtedy zadebiutuje OnePlus 7 i jego mocniejszy wariant Pro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA