Operatorzy  / Artykuł

Plus rozdaje darmowe karty SIM. Wystarczy wykupić światłowód

109 interakcji
dołącz do dyskusji

Nowa promocja łączy dwa światy. Plus dorzuca za darmo dodatkową kartę SIM klientom, którzy zdecydowali się na internet stacjonarny.

Niedawno w ramach testów zmieniłem internet stacjonarny i korzystam teraz z łącza Plusa w technologii HFC. To internet światłowodowy, który na ostatnim odcinku dostarcza do klienta sygnał poprzez kabel koncentryczny.

Dzięki temu mogłem wykorzystać gniazdko od kablówki, które już miałem w mieszkaniu.

Ba, nie musiałem nawet zmieniać kabli. Wystarczyło, że postawiłem nowy router marki Technicolor w tym samym miejscu, co poprzedni. Nowy sprzęt gwarantuje mi, podobnie jak sprzęt poprzednio wykorzystywanego dostawcy usług, prędkość pobierania danych na poziomie 1 Gbps przy połączeniu kablowym - a także kilkaset megabitów przy połączeniu bezprzewodowym.

Jeśli chodzi zaś o upload, to jest nawet ciut lepiej, niż było - niezależnie od typu połączenia, pliki wysyłam z prędkością 50 Mbps. Okazało się też, że nie ma żadnych problemów ze strumieniowaniem multimediów poprzez AirPlay oraz gier z użyciem aplikacji Steam Link czy PlayStation 4 Remote Play. Technicolor od Netii obsługuje bowiem standard Wi-Fi ac.

Na nic się jednak zda mi taki szybki internet, gdy tylko wyjdę z domu. Łącze stacjonarne z nielimitowanym transferem danych przypisane jest do określonej lokalizacji. Gdy tylko ją opuszczam, muszę liczyć się z każdym pobranym i wysłanym megabajtem. W przeciwnym razie będę

Podczas instalacji internetu stacjonarnego od Plusa spotkała mnie jednak miła niespodzianka.

Grupa Cyfrowy Polsat przygotowała dla swoich abonentów promocję, w ramach której klienci, którzy zdecydują się na internet światłowodowy, otrzymują kartę SIM sieci Plus. Nie ponoszą z tego tytułu oczywiście żadnych dodatkowych opłat. Mogą natomiast wykorzystać dodatkowe 5 GB transferu każdego miesiąca.

Dodatkową bezpłatną kartę SIM można umieścić w przenośnym modemie LTE, co pozwoli korzystać z paczki danych kilku różnych urządzeniom, w tym smartfonom, komputerom i tabletom - w domu oraz poza nim. Nie każdy co prawda takim sprzętem jednak dysponuje, ale to tylko jeden ze sposobów wykorzystania karty.

Do czego może się przydać dodatkowa karta SIM od Plusa?

Bonus ucieszy też osoby, które mają telefon obsługujący funkcję Dual SIM albo tablet z gniazdem na kartę SIM. Ja co prawda z funkcji w iPhonie nie skorzystam - mój operator modułu ESIM nie wspiera - a iPada wybrałem w wersji bez modemu, ale i tak dodatkowa karta od Plusa się u mnie nie marnuje.

Ostatnio trafił do mnie kolejny smartfon na testy redakcyjne. Zwykle w takiej sytuacji kupuję starter z pakietem danych albo przekładam SIM-a ze swojego prywatnego telefonu. Bywa, że robię z iPhone’a hotspot, co pozwala mi użyć obu telefonów naraz poza domem, ale wymaga noszenia ze sobą powerbanka.

Tym razem nie musiałem tego robić. Moja prywatna karta SIM została w iPhonie, a do telefonu, który testowałem, wrzuciłem właśnie wspomnianą kartę SIM od sieci Plus, za którą nie musiałem dodatkowo płacić.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst