REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Od dziś dowód rejestracyjny i polisę OC znajdziesz w swoim smartfonie. Rusza usługa mPojazd

Teoretycznie od pewnego czasu nie ma już obowiązku wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Jeśli jednak ktoś chce mieć te dokumenty na wszelki wypadek przy sobie, od teraz nie musi już pamiętać o zabraniu portfela. Wystarczy aplikacja w telefonie. 

07.05.2019
11:08
Od dziś dowód rejestracyjny i polisę OC znajdziesz w swoim smartfonie
REKLAMA
REKLAMA

Po długich zapowiedziach aplikacja mObywatel - o czym informuje serwis Cashless - doczekała się nareszcie aktualizacji, która wprowadza obsługę rozwiązania mPojazd. Dzięki temu, bez noszenia przy sobie papierowych dokumentów, możemy w każdej chwili sprawdzić m.in.:

  • Szczegółowe informacje na temat naszego pojazdu, w tym rok produkcji, VIN, numer rejestracyjny, datę pierwszej rejestracji, pojemność silnika, etc.
  • Termin ważności badania technicznego
  • Termin ważności OC
  • Szczegółowe informacje na temat polisy OC
  • Dane zawarte w karcie pojazdu
  • Szczegóły dotyczące dowodu rejestracyjnego, w tym datę wydania, serię oraz numer, a także organ wydający

Aplikacja dodatkowo ma przypominać o konieczności wykonania badania technicznego i przedłużenia polisy OC na 30 dni przed końcem okresu ich ważności.

Póki co aplikacja w zaktualizowanej wersji, wspierającej usługę mPojazd, dostępna jest wyłącznie na smartfony z Androidem. W przypadku wydania na iOS będzie trzeba prawdopodobnie poczekać kilka dni dłużej na odpowiednią aktualizację.

mPojazd - kto może skorzystać?

Każdy, kto ma zgodny z aplikacją mObywatel smartfon (i ma nową wersję aplikacji), a także posiada Profil Zaufany. Ten ostatni warto zresztą mieć tak czy inaczej - założenie go jest banalnie proste (można to zrobić chociażby z wykorzystaniem konta w wybranych bankach), a zdecydowanie ułatwia załatwianie wielu spraw urzędowych.

REKLAMA

Kiedy natomiast może się przydać mPojazd, skoro nie trzeba wozić przy sobie tych dokumentów? Przede wszystkim podczas zdarzenia drogowego, gdzie posiadanie odpowiednich dokumentów może być już bardzo istotne. Aplikacja mObywatel z modułem mPojazd umożliwia przy tym łatwą i szybką wymianę i weryfikację danych pomiędzy stronami zdarzenia. Trzeba tylko liczyć na to, że druga osoba również będzie posiadać odpowiedni program.

Ale nawet jeśli go nie posiada, zawsze może je od nas po prostu przepisać - zawsze to jakieś ułatwienie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA