REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Ciemno, coraz ciemniej. Kalendarz Google i Keep z aktualizacją do ciemnego motywu

Aplikacje klienckie usług Keep i Kalendarz Google właśnie otrzymują aktualizację wprowadzającą do nich obsługę ciemnego motywu. Będzie ona pięknie zintegrowana z Androidem Q, ale już teraz możemy ją wypróbować.

21.05.2019
16:54
kalendarz google keep ciemny motyw
REKLAMA
REKLAMA

Od dziś przez najbliższe dni do kolejnych telefonów z Androidem wysyłana będzie aktualizacja aplikacji Google Keep i Kalendarz Google. Poza drobnymi poprawkami wprowadzą one do rzeczonych aplikacji obsługę ciemnego motywu. Ten będzie oficjalnie wprowadzony dopiero w systemie Android Q, ale na starszych jego wersjach ów ciemny motyw w aplikacjach można uruchomić ręcznie.

Rozróżnienie na tryb jasny i tryb ciemny to jedna z największych nowości w nadchodzącej nowej wersji Androida. Co prawda niektórzy producenci telefonów wprowadzili już obsługę motywów na własną rękę, jednak działał on wyłącznie na powłoce samego systemu, niezależnie od uruchomionych aplikacji. Za sprawą Androida Q aplikacje będą informowane jaki motyw interfejsu jest ustawiony, dzięki czemu te będą mogły automatycznie się do tego dopasować.

Na razie jednak tryb ciemny w Google Keep i Kalendarzu Google musimy włączyć ręcznie.

kalendarz google keep ciemny motyw class="wp-image-941444"

Jeżeli aktualizacja obu aplikacji już do was trafiła – do mnie niestety, jeszcze nie – to tryb ciemny powinien wam się pojawić w ustawieniach obu aplikacji (w Kalendarzu w sekcji Ogólne -> Motywy, w Keepie ustawienia motywów są od razu w głównym menu). Obie aplikacje będą dopasowywać motyw do tego ustawionego w Androidzie Q.

kalendarz google keep ciemny motyw class="wp-image-941447"

Ciemny motyw w Kalendarzu Google działa na Androidzie Nougat lub nowszym, a w Keepie na Androidzie Lollipop lub nowszym. Dodatkowo, Kalendarz Google może automatycznie przechodzić w tryb ciemny, jeśli system poinformuje go o niskim poziomie naładowania akumulatora urządzenia.

REKLAMA

Google twierdzi, że aktualizacje Google Keep i Kalendarza Google powinny dotrzeć do wszystkich użytkowników do końca miesiąca.

Ktoś z was dostał?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA