REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Co zamiast Huaweia? Ren Zhengfei, szef Huaweia, bez zająknięcia stawia na iPhone’y

Na Spider’s Web zastanawialiśmy się ostatnio, jaki smartfon kupić zamiast Huaweia. Padły różne propozycje. Pojawił się OnePlus 7 Pro, pojawiły się Samsungi Galaxy S10. Wśród tańszych alternatyw pojawiły się Xiaomi Pocophone F1 i Motorola One Vision. Okazało się jednak, że niepotrzebnie kręciliśmy się w kółko na androidowej karuzeli. Właściwe smartfony wskazał sam Ren Zhengfei, czyli założyciel firmy Huawei. Postawił na iPhone’y.

23.05.2019
12:30
Co zamiast Huaweia? Ren Zhengfei, szef Huaweia, stawia na iPhone’y
REKLAMA
REKLAMA

Czytam, czytam i nie dowierzam. Wychodzi na to, że będziemy musieli przepisać wszystkie słowniki, a „Ren Zhengfei” wpisać do nich jako synonim bycia „szczerym aż do bólu”.

Ren Zhengfei wyznał właśnie - na antenie chińskiej telewizji - że jest fanem marki Apple. Nie, to nie było przejęzyczenie. Zhengfei brnął w to dalej i dodał, że:

Dobra wiadomość dla fanów marki Huawei: możecie kupić sobie iPhone’y i nadal być fanami chińskich telefonów

Taka informacja przyszła z samej góry. Szef wszystkich szefów powiedział, że iPhone jest spoko i on sam je kupuje najbliższym osobom. Także tego. Nie musicie bawić się tym EMUI, które jest wzorowane na iOS-ie. Możecie postawić na pierwowzór.

Nie musicie kupować już ani Huaweia P20. Możecie kupić sobie oryginalnego iPhone’a, który ma wcięcie w ekranie dlatego, że umieszczono tam najbardziej zaawansowany system rozpoznawania twarzy, a nie dlatego, żeby wyglądał jak jakiś inny telefon.

Jakiego iPhone’a kupić zamiast Huaweia?

Jeśli planowałeś kupić Huaweia Mate 20 RS Porsche Design, który w momencie premiery kosztował 8800 zł, to nie mam dobrych informacji. Po pierwsze nie ma takich drogich iPhone’ów. Po drugie Mate 20 RS w rok stracił na wartości ponad połowę. Dzisiaj z palcem w złączu jack kupisz go za 4000 zł.

Najdroższy iPhone kosztuje dzisiaj 7219 zł - iPhone XS Max 512 GB. Żeby zbliżyć się jeszcze trochę do ceny Huaweia możesz zawsze dokupić skórzane etui folio za 619 zł. Jeśli nie chcesz tyle wydawać, to możesz kupić iPhone’a XS lub iPhone'a XR (ja go wybrałem i polecam). Nie zapominaj, że Apple nadal sprzedaje telefony iPhone 8 i iPhone 7 (oba dostępne w wersjach z plusem).

A tak po prawdzie, to nie ma większego znaczenia, jakiego iPhone’a kupisz. Gdy aresztowano Meng Wanzhou - córkę szefa wszystkich szefów - okazało się, że miała przy sobie MacBooka Air, iPada Pro i starego iPhone’a 7 Plus. Podczas drobiazgowego przeszukania okazało się, że miała też wypasionego Huaweia Mate 20 RS. Jednak z jakichś względów wolała korzystać ze starszego iPhone’a.

REKLAMA

Także kupcie sobie dowolnego iPhone’a. Nawet wierchuszka Huaweia ich używa i deklaruje bycie fanami marki Apple.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA