REKLAMA

Nie uwierzycie, jaki laptop najlepiej sprzedaje się w Polsce. To model Huaweia z procesorem AMD

Huawei z wielkim przytupem wszedł na rynek laptopów. Mimo że chiński producent jest na nim obecny od dopiero dwóch lat, to w lutym i marcu 2019 roku był liderem w przedziale cenowym 2400 – 2800 zł. Co ciekawe, najpopularniejszym modelem na polskim rynku nie był laptop wyposażony w procesor Intela, lecz AMD.

14.05.2019 11.07
Huawei z procesorem AMD jest najlepiej sprzedającym się laptopem w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Chińczycy pochwalili się, że według badań Gfk Polonia od października 2018 do marca 2019 roku ich udział ilościowy w rynku laptopów urósł z 1,4 do 5,1 proc., zaś udział wartościowy wzrósł z 1,4 do 4,6 proc. To bardzo dobre wyniki, tym bardziej, że Huawei nie ma w swojej ofercie sprzętów z absolutnie najwyższej półki cenowej. Huawei (póki co) nie tworzy komputerów dla graczy ani stacji roboczych, tylko urządzenia biurowe w przedziale cenowym od 2400 do 7000 zł.

Wyniki Huaweia to nie przypadek.

Firma ta tworzy w mojej opinii jedne z najlepszych laptopów na rynku. Wydany w zeszłym roku Huawei MateBook X Pro to laptop, który z miejsca stał się wyznacznikiem dla branży. Sam korzystam z tego komputera w swojej codziennej pracy, a własny egzemplarz tej maszyny kupił też mój redakcyjny kolega – Maciej Gajewski. Trudno o lepszą rekomendację.

 class="wp-image-937025"

Jednak Huawei MateBook X Pro to dosyć drogi model, którego cena zaczyna się od 5499 zł. Co za tym idzie, jest on skierowany do małego grona wyjątkowo zamożnych użytkowników.

Można zatem łatwo zgadnąć, że na świetne wyniki chińskiego producenta wpływ miały przede wszystkim tańsze modele. Jednym z nich jest 15-calowy model Huawei Matebook D, który rok temu był jednym z nielicznych używalnych laptopów kosztujących około 2500 zł.

 class="wp-image-937031"

Prawdziwa petarda pojawiła się jednak na początku tego roku. Był nim model Huawei MateBook D14, który jest najlepiej wycenionym laptopem biurowym w przedziale cenowym za 2599 zł. Za sporo mniej niż 3000 zł otrzymujemy bardzo dobrze wykonany komputer, którego wydajność nie rozczarowuje. Co ciekawe, model ten jest wyposażony w procesor AMD Ryzen 5 wspierany przez 8 GB RAM oraz napęd SSD o pojemności 256 GB.

 class="wp-image-937034"

Jest to odpowiedź na problem z dostępnością procesorów Intela, z którymi musi zmagać się cała branża PC-tów. Wielu producentów, w tym Huawei, stara się sobie z tym radzić tworząc coraz więcej konfiguracji z procesorami AMD Ryzen. To dobre rozwiązanie, ponieważ od pewnego czasu nie ustępują one pod względem wydajności i energooszczędności swoim odpowiednikom ze stajni Intela, a pod wieloma względami są od nich lepsze.

Sam kupiłem już kilka sztuk Huawei MateBook D14.

W ostatnim czasie miałem okazję pomagać zaprzyjaźnionej firmie, która szukała jak najbardziej opłacalnych laptopów za 2500-3000 zł. Po długich poszukiwaniach okazało się, że to właśnie Huawei MateBook D14 jest tym modelem, więc się na niego zdecydowałem. Laptopy zostały już kupione, a pracownicy korzystają z nich już od kilku tygodni i, co tu dużo mówić, są z nich bardzo zadowoleni.

 class="wp-image-937028"
REKLAMA

Teraz pomagam w wyborze kolejnych kilkudziesięciu maszyn tego typu i obok Acera TravelMate X3410 i Asusa ZenBook UX410 to właśnie Huawei MateBook D14 okazuje się jednym z moich faworytów i możliwe, że zdecyduję się właśnie na niego ze względu na jakość wykonania, niezłą wydajność, dobry stosunek jakości do ceny i niezaśmiecony system operacyjny.

Tak naprawdę w 2017 roku nie wierzyłem, że Huawei będzie w stanie podbić rynek laptopów. Teraz okazuje się, że się myliłem, bo kolejne MateBooki to laptopy, które regularnie polecam wielu użytkownikom i sam z nich chętnie korzystam.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA