1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Rozmawiałem na Messengerze z drukarką. HP OfficeJet Pro 9023 to mnóstwo nowatorskich rozwiązań

Lokowanie produktu

Drukuje i skanuje dwustronnie, umożliwia tworzenie inteligentnych zadań w postaci makr, obsługuje druk i skan z każdego miejsca na Ziemi, a do tego ma własnego bota na Messengerze. Oto nowe urządzenie wielofunkcyjne HP OfficeJet Pro 9023 przeznaczone do małych biur.

24.05.2019
20:36
hp officejet pro 9032 drukarka biurowa

Co jakiś czas przyglądam się nowościom HP w zakresie drukarek domowych i biurowych, ponieważ w moim domowym biurze drukowanie i skanowanie jest niezbędne. Choć pracuję online, to nie ma dnia, w którym nie drukowałbym dokumentów albo nie skanował faktur. Mogę sobie tylko wyobrażać, jak musi wyglądać praca w zawodzie mniej ucyfrowionym, np. w małej kancelarii prawnej. Jedno jest pewne: jeszcze przez długi czas papier będzie niezbędny.

hp officejet pro 9032 drukarka biurowa class="wp-image-942716"

HP OfficeJet Pro 9023 to drukarka, która znacznie przewyższa moje potrzeby biurowe. Robi wszystko, czego potrzebuję, a do tego jej parametry i funkcje sprawiają, że jest to urządzenie - jak mawiają nasi zachodni koledzy - futureproof, a więc wystarczy na lata, nawet jeśli biznes znacznie się rozrośnie.

HP OfficeJet Pro 9023 to urządzenie wielofunkcyjne.

Sprzęt pełni rolę drukarki sieciowej i skanera, który umożliwia też kopiowanie dokumentów. Jest to urządzenie atramentowe działające w technologii termicznej HP Inkjet. W zestawie mamy cztery wkłady drukujące (czerń, błękit, magenta, żółty) pozwalające na zadruk 1000 stron czarno-białych i po 700 kolorowych stron każdego koloru.

hp officejet pro 9032 drukarka biurowa class="wp-image-942707"

Sprzęt jest przeznaczony do małych biur, ale w odróżnieniu od typowych drukarek biurowych, ma bardzo kompaktowe wymiary wynoszące ok. 40 x 44 x 32 cm. To zauważalnie mniej niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.

Urządzenie można połączyć z siecią bezprzewodowo poprzez Wi-Fi w standardzie n, albo przewodowo przez port Ethernet. Do dyspozycji mamy też dwa porty modemu RJ–11, wejście USB i port hosta USB. Całość obsługujemy na dotykowym, kolorowym, odchylanym ekranie, bądź z poziomu komputera albo smartfona.

Z konfiguracją HP OfficeJet Pro 9023 poradzi sobie dosłownie każdy.

Konfiguracja drukarki to jeden z elementów, które w ostatnich latach uległy znacznej poprawie. W przypadku HP OfficeJet Pro 9023 proces sprowadza się do podłączenia urządzenia do prądu i włożenia czterech wkładów z atramentem. Następnie przechodzimy do komputera i wpisujemy w oknie przeglądarki adres 123.hp.com. Proces instalacji drukarki odbywa się automatycznie i nie trzeba mieć żadnej wiedzy z zakresu sieci, by przejść przez konfigurator.

To dla mnie spora nowość, bo w mojej pamięci drukarki sieciowe zapisały się jako sprzęty upierdliwe w konfiguracji. Tymczasem w HP OfficeJet Pro 9023 wszystko odbywa się zdalnie i do tego stopnia bezprzewodowo, że nie trzeba nawet wpisywać hasła do sieci Wi-Fi na ekranie drukarki, ponieważ komputer przesyła hasło do urządzenia poprzez tymczasową sieć Wi-Fi Ad Hoc utworzoną na potrzeby konfiguracji.

Zadruk obu stron to już standard, ale HP OfficeJet Pro 9023 może też skanować dwustronnie.

Prostota obsługi drukarki dotyczy też eksploatacji. Dwa podajniki papieru pozwalają łącznie umieścić w urządzeniu 500 kartek, czyli całą ryzę papieru. Przy naprawdę kompaktowych wymiarach w swojej klasie, jest to duże osiągnięcie.

Urządzenie umożliwia automatyczne dwustronne drukowanie, do tego z naprawdę dużą szybkością. Jest to ogromna wygoda oraz oszczędność papieru, jak i czasu. Nie wyobrażam sobie przekładania kartek do dwustronnego druku w pracy biurowej.

Dwustronny druk jest już standardem, ale nie można tego powiedzieć o dwustronnym skanie i kopiowaniu. HP OfficeJet Pro 9023 wspiera obie te funkcje. W przypadku skanera mamy dwa podajniki: umieszczony na szybie, pod klapą (sprawdza się np. przy skanowaniu książek) i automatyczny podajnik u góry urządzenia. Można do niego włożyć 35 arkuszy naraz, po czym skanować bądź kopiować je dwustronnie w sposób automatyczny, bez potrzeby przekładania.

hp officejet pro 9032 drukarka biurowa class="wp-image-942704"

Kolejnym przykładem oszczędności czasu są Smart Tasks, dzięki którym eliminujemy powtarzające się czynności.

Smart Tasks, czyli inteligentne zadania, pozwalają skompresować powtarzające się czynności do jednego kliknięcia. Przykład? Często zdarza mi się skanować fakturę, którą później zapisuję na Dysku Google. Smart Task pozwala zapisać taką serię czynności, dzięki czemu jednym przyciskiem wywołują opcję jednoczesnego skanu z wysłaniem kopii na Dysk Google.

Drugi przykład to druk umów. Drukuję je najczęściej w dwóch kopiach, z zadrukiem dwustronnym. Zamiast każdorazowo zaznaczać przed drukiem odpowiednie opcje, mogę utworzyć zadanie Smart Task i przywołać je w razie potrzeby. To duża oszczędność czasu.

Jest też dotykowy ekran do obsługi, jak przystało na 2019 rok.

Nie jest zaskoczeniem, że urządzenie tej klasy można obsługiwać poprzez dotykowy ekran z wygodnym interfejsem graficznym. Mamy oczywiście do wyboru język polski. Dodatkowo ekran można odchylić, by był lepiej widoczny.

Z ekranu korzystałem jednak rzadko, bowiem HP ma naprawdę świetną i bardzo rozbudowaną aplikację mobilną.

hp officejet pro 9032 drukarka biurowa class="wp-image-942719"

Aplikacja mobilna HP Smart to prawdziwy kombajn. Możemy w niej podejrzeć stan drukarki, tworzyć zadania Smart Tasks, drukować dokumenty (w tym bezpośrednio z chmury, np. z Dropboksa lub Dysku Google) oraz zdjęcia (np. z Facebooka lub Instagrama), skanować pliki, czy wykorzystać aparat smartfona do szybkiego skanu dokumentów.

Aplikacja wysyła też powiadomienia, kiedy zaczyna kończyć się atrament, a jeśli chcemy, możemy za jej pośrednictwem zamówić nowy. Co więcej, jeśli jesteśmy zalogowani do konta HP, aplikacja pozwala na druk, skan i kopię z dowolnego miejsca na świecie. Nie musimy być w tej samej sieci, co urządzenie HP.

Zdalne drukowanie jest też możliwe z poziomu maila.

HP OfficeJet Pro 9023 umożliwia drukowanie z poziomu maila. Możemy nadać drukarce jej własny adres mailowy w usłudze HP, zapisać taki kontakt w swojej książce adresowej, po czym wysyłać maile na taki adres. Załączniki zostaną wydrukowane na drukarce. System działa z dowolnego miejsca na Ziemi.

Aplikacja pozwala zdefiniować adresy e-mail, z których będzie możliwe drukowanie. Jest to zabezpieczenie, by niepowołane osoby nie mogły dostać się do naszej drukarki.

Dużą nowością była dla mnie rozmowa z drukarką… na Messengerze.

HP stworzyło bota działającego w Messengerze. Nazywa się HP Print Bot i umożliwia drukowanie zdjęć. Fotografię przesyłamy w aplikacji Messengera, tak jak byśmy wysyłali ją znajomemu. Bot pochwali nas za ujęcie (jak miło!) i pozwoli edytować parametry druku, po czym prześle fotografię do drukarki.

Aby ten proces zadziałał, musimy zweryfikować swoje konto w usłudze HP Connected, gdzie mamy możliwość przypisania konta Facebooka do drukarki. W efekcie tylko my możemy wysłać do druku zdjęcie, więc nie ma obaw o to, że nieznane osoby będą próbowały wydrukować u nas swoje fotki.

Ostatnia ciekawostka to tryb cichy, bo czasami każdemu zdarza się pracować w dziwnych porach.

Tryb cichy w HP OfficeJet Pro 9023 powoduje spowolnienie drukowania w celu ograniczenia hałasu, przy czym nie ma to żadnego wpływu na jakość wydruków. Tryb cichy działa tylko przy zwykłym papierze, więc nie wydrukujemy w ten sposób zdjęć. To naprawdę działa, co sprawdziłem wieczorem przy moim półrocznym dziecku śpiącym za ścianą. Druk nie przerwał snu.

Podsumowując, HP OfficeJet Pro 9023 ma tak dużo nowatorskich rozwiązań, że trudno nie polecić tego urządzenia do biura.

hp officejet pro 9032 drukarka biurowa class="wp-image-942710"

Sprzęt wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie jakością pracy, poziomem rozbudowy dodatkowych funkcji sieciowych oraz skupieniem się na automatyzacji powtarzających się czynności. Smart Tasks w połączeniu z automatycznym dwustronnym drukiem i skanem to dosłownie nowa jakość obsługi sprzętu biurowego.

Przy tych wszystkich możliwościach najbardziej zaskakuje cena HP OfficeJet Pro 9023, bowiem urządzenie można kupić w cenie poniżej 1000 zł. To bardzo dobra propozycja, szczególnie dla osób, którym zdarza się pracować nie tylko w biurze, ale też zdalnie.

*Materiał powstał we współpracy z marką HP.

Lokowanie produktu
Najnowsze