1. Spider's Web
  2. Technologie

HP Ink Tank Wireless 415 to urządzenie wielofunkcyjne skrojone na miarę domowych potrzeb

Lokowanie produktu

W ciągu ostatniej dekady w naszych domach i biurach zmieniło się wiele, ale jeden przedmiot niezmiennie ich nie opuszcza – drukarka. I choć wydawać by się mogło, że same drukarki też nie przeszły żadnej przemiany, tak HP Ink Tank 415 Wireless pokazuje, że jest inaczej.

21.05.2019
18:58
HP Ink Tank Wireless 415

Cyfryzacja postępuje, smartfony to przenośne super-komputery, ale w 9 przypadkach na 10, gdy potrzebujemy przygotować dla dzieci pomoce naukowe, przekazać dokumenty księgowej lub dostarczyć pismo – potrzebujemy drukarki.

W moim domu drukuje się często i gęsto. Oboje z żoną prowadzimy swoje działalności gospodarcze, więc co najmniej raz w miesiącu z drukarki wyjeżdża gruby plik dokumentów dla księgowości. Po drodze dziesiątki umów i setki stron zgód na przetwarzanie danych (#RODO). Dodajmy do tego etykiety na przesyłki kurierskie i różne okazjonalne wydruki, i nie skłamię mówiąc, że miesięcznie zużywam co najmniej jedną ryzę papieru i potrzebny do jej zadrukowania tusz.

HP Ink Tank Wireless 415 class="wp-image-939044"

Drukarka potrzebna jest jednak również w tych domach, gdzie drukuje się od czasu do czasu. Dziecko napisze pracę domową – trzeba drukować. Potrzebne jest pismo do urzędu – trzeba drukować. Urządzenie musi być w domu, nawet jeśli korzysta się z niego tylko okazjonalnie, a to z kolei rodzi problemy natury eksploatacyjnej: w wielu modelach kurz zatyka głowice, a nieużywany tusz po prostu przysycha i przestaje być zdatny do użytku.

HP Ink Tank Wireless 415 sprawdzi się zarówno w domu, jak i domowym biurze.

Nowa drukarka HP spisze się w wielu domowych zastosowaniach. Nada się dla przeciętnego konsumenta, drukującego okazjonalnie. Sprawdzi się też w domowym biurze przedsiębiorcy, który musi użerać się ze stertami papieru.

HP Ink Tank Wireless 415 class="wp-image-939038"

Po pierwsze, kosztuje niewiele pieniędzy.

HP Ink Tank Wireless 415 możemy nabyć w cenie ok. 600 zł (zależnie od sklepu). Oczywiście przez słowo „drukarka” cały czas mam na myśli „urządzenie wielofunkcyjne” – więc za te pieniądze dostajemy nie tylko narzędzie do drukowania, ale także do skanowania dokumentów w wysokiej rozdzielczości.

HP Ink Tank Wireless 415 class="wp-image-939026"

Po drugie, jej eksploatacja nie zrujnuje budżetu.

W przeciwieństwie do większości drukarek, które w zestawie mają tylko mikrej pojemności startowe zestawy tuszów, HP Ink Tank Wireless 415 dorzuca do kompletu pięć buteleczek z atramentem – dwie z czarnym (170 ml każda) i trzy z kolorami (70 ml).

Pojemniki na tusz mają pojemność 70 ml (kolor) i 80 ml (czarny), więc z każda buteleczka z kolorem wystarczy na jedno napełnienie, zaś jedna butelka z czarnym tuszem to ponad dwa pełne pojemniki.

HP Ink Tank Wireless 415 class="wp-image-939041"

Według zapewnień producenta dołączony do zestawu tusz ma wystarczyć na wydrukowanie 15 tys. kartek czarnym atramentem, a kolor na 8 tys. Moglibyśmy wziąć te wartości za dobrą monetę, ale… zamiast tego postanowiliśmy na własnej skórze przekonać się, czy producent mówi prawdę.

 class="wp-image-938999"
Tak wygląda 15 tys. kartek.

Dawid Kosiński zamówił więc 75,5 kg papieru, który następnie zadrukował pomocami szkolnymi, które trafiły do szkół i przedszkoli:

I tak – HP Ink Tank Wireless 415 dała radę zadrukować deklarowaną przez producenta liczbę kartek. Oznacza to, że przeciętny użytkownik, który drukuje okazjonalnie, przez lata nie będzie musiał dokupić butelki z tuszem. Domowe biuro zaś znacząco zaoszczędzi na eksploatacji – jedna butelka z tuszem kolorowym to koszt rzędu 39 zł, zaś 135 ml czarnego tuszu to - raptem 46 zł. Przy takiej wydajności, to naprawdę śmieszne kwoty, a dodajmy też, że butelki z tuszem to mimo wszystko bardziej ekologiczne rozwiązanie, niż plastikowe kartridże.

 class="wp-image-939014"

Bez dwóch zdań łatwiej jest też uzupełnić tusz wlewając go do pojemnika, niż przechodzić przez uciążliwy proces wymiany kartridży. Banalny jest też proces zamawiania nowych butelek z tuszem - nie trzeba szukać w tym celu sklepu, wystarczy wybrać opcję w aplikacji mobilnej na smartfonie.

 class="wp-image-939017"

Po trzecie, HP Ink Tank Wireless 415 jest dostosowana do wymogów współczesnego świata.

Wydajność druku i aspekty ekonomiczne to jedno, ale w dzisiejszych czasach urządzenie wielofunkcyjne musi dotrzymywać też kroku nowym technologiom.

HP Ink Tank Wireless 415 class="wp-image-939005"

Kiedyś pracowaliśmy głównie na komputerach stacjonarnych, drukarka zaś podłączona była kablem i drukować można było wyłącznie z podłączonego komputera (względnie z innych komputerów spiętych z drukarką przy pomocy sieci przewodowej).

Dziś i życie, i praca, są mobilne. Nie siedzimy w jednym miejscu, a komputery stacjonarne dawno już zastąpiły laptopy i smartfony. Sam piszę te słowa na laptopie, w miejscu oddalonym o 600 km od domu, gdzie stoi drukarka.

HP Ink Tank Wireless 415 class="wp-image-939035"

Gdybym jednak chciał, mógłbym w każdej chwili i z każdego miejsca wydrukować dowolny dokument na tej drukarce, i taką możliwość oferuje również HP Ink Tank Wireless 415.

 class="wp-image-938939"

Drukarka działa zarówno w domowej sieci bezprzewodowej, jak i w chmurze, dzięki usłudze HP ePrint lub uniwersalnym usługom drukowania Google Cloud Print lub Apple AirPrint. Jeśli tylko drukarka jest włączona i podłączona do sieci, drukować można z każdego miejsca na świecie.

Działa to również w drugą stronę - z HP Ink Tank Wireless 415 możemy skanować dokumenty i wysyłać je bezpośrednio do chmury, na maila, czy na urządzenie mobilne.

 class="wp-image-938945"

Po zeskanowaniu można edytować dokument, nim zapiszemy go w wybranym miejscu.

Proces konfiguracji połączenia sieciowego jest też bardzo prosty. Nie jest to takie oczywiste, bo w urządzeniach wielu producentów połączenie drukarki z chmurą to droga przez mękę. Tutaj jest inaczej - wystarczy wejść na 123.hp.pl, wybrać model z listy i klikać "dalej". Oprogramowanie zainstaluje się samo, sama też dokona się cała konfiguracja.

HP Ink Tank Wireless 415 class="wp-image-939047"

Dodam również, że po podłączeniu kont możliwe jest drukowanie zdjęć bezpośrednio z serwisów społecznościowych wewnątrz aplikacji mobilnej HP.

 class="wp-image-938942"

Wygląd aplikacji możemy też edytować, by na głównym ekranie znalazły się te opcje, których najbardziej potrzebujemy.

 class="wp-image-938966"

HP Ink Tank Wireless 415 to urządzenie skrojone na miarę wymogów większości konsumentów.

Nie jest to drukarka do zdjęć wysokiej jakości – bo większość konsumentów zdjęć nie drukuje. Nie można na niej zadrukować płyty – ponownie, bo większość konsumentów tego nie robi.

HP Ink Tank Wireless 415 class="wp-image-939020"

Jest to jednak urządzenie wielofunkcyjne spełniające najważniejsze kryteria większości konsumentów: jest niedrogie, ekonomiczne, ekologiczne i wygodne w obsłudze. Ponadto można je też nabyć w kolorze niebieskim jako HP Ink Tank Wireless 419, jeśli interesuje nas inna kolorystyka niż biurowa czerń.

Czego chcieć więcej od domowej drukarki?

*Materiał powstał we współpracy z marką HP

** Zdjęcia: Marcin Połowianiuk

Lokowanie produktu
Najnowsze