Tech  / Lokowanie produktu

HP Ink Tank Wireless 415 to urządzenie wielofunkcyjne skrojone na miarę domowych potrzeb

W ciągu ostatniej dekady w naszych domach i biurach zmieniło się wiele, ale jeden przedmiot niezmiennie ich nie opuszcza – drukarka. I choć wydawać by się mogło, że same drukarki też nie przeszły żadnej przemiany, tak HP Ink Tank 415 Wireless pokazuje, że jest inaczej.

Cyfryzacja postępuje, smartfony to przenośne super-komputery, ale w 9 przypadkach na 10, gdy potrzebujemy przygotować dla dzieci pomoce naukowe, przekazać dokumenty księgowej lub dostarczyć pismo – potrzebujemy drukarki.

W moim domu drukuje się często i gęsto. Oboje z żoną prowadzimy swoje działalności gospodarcze, więc co najmniej raz w miesiącu z drukarki wyjeżdża gruby plik dokumentów dla księgowości. Po drodze dziesiątki umów i setki stron zgód na przetwarzanie danych (#RODO). Dodajmy do tego etykiety na przesyłki kurierskie i różne okazjonalne wydruki, i nie skłamię mówiąc, że miesięcznie zużywam co najmniej jedną ryzę papieru i potrzebny do jej zadrukowania tusz.

HP Ink Tank Wireless 415

Drukarka potrzebna jest jednak również w tych domach, gdzie drukuje się od czasu do czasu. Dziecko napisze pracę domową – trzeba drukować. Potrzebne jest pismo do urzędu – trzeba drukować. Urządzenie musi być w domu, nawet jeśli korzysta się z niego tylko okazjonalnie, a to z kolei rodzi problemy natury eksploatacyjnej: w wielu modelach kurz zatyka głowice, a nieużywany tusz po prostu przysycha i przestaje być zdatny do użytku.

HP Ink Tank Wireless 415 sprawdzi się zarówno w domu, jak i domowym biurze.

Nowa drukarka HP spisze się w wielu domowych zastosowaniach. Nada się dla przeciętnego konsumenta, drukującego okazjonalnie. Sprawdzi się też w domowym biurze przedsiębiorcy, który musi użerać się ze stertami papieru.

HP Ink Tank Wireless 415

Po pierwsze, kosztuje niewiele pieniędzy.

HP Ink Tank Wireless 415 możemy nabyć w cenie ok. 600 zł (zależnie od sklepu). Oczywiście przez słowo „drukarka” cały czas mam na myśli „urządzenie wielofunkcyjne” – więc za te pieniądze dostajemy nie tylko narzędzie do drukowania, ale także do skanowania dokumentów w wysokiej rozdzielczości.

HP Ink Tank Wireless 415

Po drugie, jej eksploatacja nie zrujnuje budżetu.

W przeciwieństwie do większości drukarek, które w zestawie mają tylko mikrej pojemności startowe zestawy tuszów, HP Ink Tank Wireless 415 dorzuca do kompletu pięć buteleczek z atramentem – dwie z czarnym (170 ml każda) i trzy z kolorami (70 ml).

Pojemniki na tusz mają pojemność 70 ml (kolor) i 80 ml (czarny), więc z każda buteleczka z kolorem wystarczy na jedno napełnienie, zaś jedna butelka z czarnym tuszem to ponad dwa pełne pojemniki.

HP Ink Tank Wireless 415

Według zapewnień producenta dołączony do zestawu tusz ma wystarczyć na wydrukowanie 15 tys. kartek czarnym atramentem, a kolor na 8 tys. Moglibyśmy wziąć te wartości za dobrą monetę, ale… zamiast tego postanowiliśmy na własnej skórze przekonać się, czy producent mówi prawdę.

Tak wygląda 15 tys. kartek.

Dawid Kosiński zamówił więc 75,5 kg papieru, który następnie zadrukował pomocami szkolnymi, które trafiły do szkół i przedszkoli:

I tak – HP Ink Tank Wireless 415 dała radę zadrukować deklarowaną przez producenta liczbę kartek. Oznacza to, że przeciętny użytkownik, który drukuje okazjonalnie, przez lata nie będzie musiał dokupić butelki z tuszem. Domowe biuro zaś znacząco zaoszczędzi na eksploatacji – jedna butelka z tuszem kolorowym to koszt rzędu 39 zł, zaś 135 ml czarnego tuszu to - raptem 46 zł. Przy takiej wydajności, to naprawdę śmieszne kwoty, a dodajmy też, że butelki z tuszem to mimo wszystko bardziej ekologiczne rozwiązanie, niż plastikowe kartridże.

Bez dwóch zdań łatwiej jest też uzupełnić tusz wlewając go do pojemnika, niż przechodzić przez uciążliwy proces wymiany kartridży. Banalny jest też proces zamawiania nowych butelek z tuszem - nie trzeba szukać w tym celu sklepu, wystarczy wybrać opcję w aplikacji mobilnej na smartfonie.

Po trzecie, HP Ink Tank Wireless 415 jest dostosowana do wymogów współczesnego świata.

Wydajność druku i aspekty ekonomiczne to jedno, ale w dzisiejszych czasach urządzenie wielofunkcyjne musi dotrzymywać też kroku nowym technologiom.

HP Ink Tank Wireless 415

Kiedyś pracowaliśmy głównie na komputerach stacjonarnych, drukarka zaś podłączona była kablem i drukować można było wyłącznie z podłączonego komputera (względnie z innych komputerów spiętych z drukarką przy pomocy sieci przewodowej).

Dziś i życie, i praca, są mobilne. Nie siedzimy w jednym miejscu, a komputery stacjonarne dawno już zastąpiły laptopy i smartfony. Sam piszę te słowa na laptopie, w miejscu oddalonym o 600 km od domu, gdzie stoi drukarka.

HP Ink Tank Wireless 415

Gdybym jednak chciał, mógłbym w każdej chwili i z każdego miejsca wydrukować dowolny dokument na tej drukarce, i taką możliwość oferuje również HP Ink Tank Wireless 415.

Drukarka działa zarówno w domowej sieci bezprzewodowej, jak i w chmurze, dzięki usłudze HP ePrint lub uniwersalnym usługom drukowania Google Cloud Print lub Apple AirPrint. Jeśli tylko drukarka jest włączona i podłączona do sieci, drukować można z każdego miejsca na świecie.

Działa to również w drugą stronę - z HP Ink Tank Wireless 415 możemy skanować dokumenty i wysyłać je bezpośrednio do chmury, na maila, czy na urządzenie mobilne.

Po zeskanowaniu można edytować dokument, nim zapiszemy go w wybranym miejscu.

Proces konfiguracji połączenia sieciowego jest też bardzo prosty. Nie jest to takie oczywiste, bo w urządzeniach wielu producentów połączenie drukarki z chmurą to droga przez mękę. Tutaj jest inaczej - wystarczy wejść na 123.hp.pl, wybrać model z listy i klikać "dalej". Oprogramowanie zainstaluje się samo, sama też dokona się cała konfiguracja.

HP Ink Tank Wireless 415

Dodam również, że po podłączeniu kont możliwe jest drukowanie zdjęć bezpośrednio z serwisów społecznościowych wewnątrz aplikacji mobilnej HP.

Wygląd aplikacji możemy też edytować, by na głównym ekranie znalazły się te opcje, których najbardziej potrzebujemy.

HP Ink Tank Wireless 415 to urządzenie skrojone na miarę wymogów większości konsumentów.

Nie jest to drukarka do zdjęć wysokiej jakości – bo większość konsumentów zdjęć nie drukuje. Nie można na niej zadrukować płyty – ponownie, bo większość konsumentów tego nie robi.

HP Ink Tank Wireless 415

Jest to jednak urządzenie wielofunkcyjne spełniające najważniejsze kryteria większości konsumentów: jest niedrogie, ekonomiczne, ekologiczne i wygodne w obsłudze. Ponadto można je też nabyć w kolorze niebieskim jako HP Ink Tank Wireless 419, jeśli interesuje nas inna kolorystyka niż biurowa czerń.

Czego chcieć więcej od domowej drukarki?

*Materiał powstał we współpracy z marką HP

** Zdjęcia: Marcin Połowianiuk

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst