REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wystartował 9. sezon Fortnite. Motywem przewodnim jest przyszłość i sci-fi, a na graczy czeka wiele nowości

WIelki wulkan, który wyrósł w ósmym sezonie gry, dokonał erupcji. Bohaterowie uciekający przed gorącą lawą i duszącym pyłem schronili się w bunkrach. Po wielu latach pod ziemią herosi wychodzą na powierzchnię, gdzie czeka już na nich nowy, wspaniały świat. W ten sposób rozpoczyna się 9 sezon Fortnite.

09.05.2019
14:16
Wystartował 9. sezon Fortnite! Motywem przewodnim jest sci-fi
REKLAMA
REKLAMA

Przewodnim motywem dziewiątego sezonu Fortnite jest przyszłość oraz klimaty sci-fi. Nowe skórki przypominają mechy, roboty bojowe, futurystyczne pancerze oraz kombinezony kosmiczne. Na wielkiej arenie dla 100 graczy pojawiło się miasto przyszłości budzące skojarzenia z klasykami sci-fi minionego wieku. Na nowych obszarach niemal wszystko jest teraz świecące, neonowe i nowoczesne. Fani zniszczonego Tilted Towers powinni być zachwyceni.

 class="wp-image-934307"

Dziewiąty sezon Fortnite wnosi kolejne nowości do rozgrywki.

Pozytywnie ocenione przez graczy liny z wyciągarką zostały zamienione na korytarze powietrzne, którymi błyskawicznie przemieszczają się gracze. Oczywiście nie potrzeba do tego paralotni. Co piekielnie ciekawe, takimi korytarzami powietrznymi mogą poruszać się nie tylko postaci graczy, ale również pojazdy oraz… pociski. Rakieta wysłana na drugi koniec mapy, z serdecznymi pozdrowieniami z pierwszego końca? Teraz to możliwe.

Drugą ciekawą nowością są Fortbajty - kolekcjonerskie elementy, które zdobywa się podczas eksploracji mapy, realizacji wyzwań oraz rozwiązywania prostych zagadek. Za pomocą Fortbajtów odkrywana jest specjalna plansza w menu, która skrywa największy sekret 9 sezonu. Co nim jest? Znając zaangażowanych fanów Fortnite, niebawem się tego dowiemy.

 class="wp-image-934304"

Dziewiąty sezon Fortnite to także szereg pomniejszych nowości oraz poprawek.

Gra w wersji na konsolę Nintendo Switch ma działać płynniej podczas wyświetlania sporej liczby graczy na ekranie. Do gry trafił nowy rodzaj strzelby bojowej. Na posiadaczy Battle Passów czeka 100 nowych poziomów oraz 100 nowych nagród. Poprawiono wiarygodność dźwięku przestrzennego postaci poruszających się wewnątrz budynków, a także dodano możliwość raportowania graczy z poziomu widza.

REKLAMA

Pełną listę wszystkich zmian wprowadzonych wraz z aktualizacją 9.0.0. znajdziecie w tym miejscu. Dziewiąty sezon gry Fortnite jest aktywny od dzisiaj (2 maja 2019), od godziny 10:00 czasu europejskiego. Aktualizacja na konsolę Nintendo Switch właśnie zaczęła mi się pobierać. Do zobaczenia na serwerze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA