REKLAMA

Kapitalne Heavy Rain oraz Beyond na PC, po 29 zł od sztuki - to mój pierwszy powód do sympatii dla Epic Store

Hejtowanie, krytykowanie i marudzenie na Epic Store jest w modzie. Niezwykle agresywna polityka gier na wyłączność sprawiła, że platforma cyfrowej dystrybucji znalazła się w ogniu krytyki graczy. Zapowiedź kapitalnych przygodówek Quantic Dream w świetnych cenach spowodowała, że spojrzałem na ten sklep bardziej przychylnym okiem. Heavy Rain i Beyond za 29 zł od sztuki? Obowiązkowo!

17.05.2019 16.15
Kapitalne Heavy Rain oraz Beyond na PC, po 29 zł od sztuki
REKLAMA
REKLAMA

Moją ostatnią przygodówką Quantic Dream na komputerze osobistym był cudowny Fahrenheit z 2005 r. Kolejne dzieła francuskiej ekipy trafiały już tylko i wyłącznie na konsole z rodziny PlayStation. Cóż to były jednak za gry. Kapitalne Heavy Rain, solidne Beyond: Dwie Dusze oraz bardzo dobre Detroit: Become Human to jedne z najlepszych współczesnych przygodówek, jakie kiedykolwiek powstały.

Teraz Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze oraz Detroit: Become Human zmierza na PC

 class="wp-image-145339"

Wyłącznym dystrybutorem gier Quantic Dream w wersji PC został Epic Games. Co za tym idzie, świetne tytuły będą tymczasowo dostępne wyłącznie za pośrednictwem Epic Games Store. W tym momencie zwolennicy platformy Steam zapewne zaczynają marszczyć czoła. Sam miałem podobnie. Do momentu, w którym zobaczyłem, ile Epic Games chce za zamówienia przedpremierowe świetnych przygodówek.

W związku z aktualną promocją Mega Sale zamówienie przedpremierowe na Heavy Rain oraz Beyond: Dwie Dusze jest oferowane w cenie 29 zł od sztuki. Odczuwalnie droższe jest Detroit: Become Human, które kupimy w promocyjnej cenie 99 zł. Trzeba przyznać, że dwie pierwsze pozycje są sprzedawane w kapitalnych stawkach cenowych. Jestem zadeklarowanym przeciwnikiem zamówień przedpremierowych, ale hej -  niecałe 30 zł za gry tego typu? Rewelacja.

Jestem przekonany, że Quantic Dream do spółki z Epic Store mogło sobie życzyć kilka razy tyle. Klienci i tak by się znaleźli. Wiele remasterów gier z ery PlayStation 3 kosztuje współcześnie 50 - 100 - 150 zł. Z tej perspektywy oferta w sklepie Epic Games Store wydaje się bardzo, bardzo atrakcyjna. Sam właśnie z niej skorzystałem.

 class="wp-image-939809"
REKLAMA

Przygodówki Quantic Dream dostaną bezpłatne dema na PC

Heavy Rain zadebiutuje w Epic Games Store 24 czerwca. Beyond: Dwie Dusze pojawi się na platformie 27 lipca. Detroit: Beyond Human dołączy do kolekcji jesienią. Każda z przygodówek dostanie bezpłatną wersję demonstracyjną na kilka dni przed debiutem. Każda z nich będzie również oferować polską wersję językową. Cenowa promocja na zamówienia przedpremierowe potrwa z kolei do 13 czerwca 2019 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA