REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kapitalne Heavy Rain oraz Beyond na PC, po 29 zł od sztuki - to mój pierwszy powód do sympatii dla Epic Store

Hejtowanie, krytykowanie i marudzenie na Epic Store jest w modzie. Niezwykle agresywna polityka gier na wyłączność sprawiła, że platforma cyfrowej dystrybucji znalazła się w ogniu krytyki graczy. Zapowiedź kapitalnych przygodówek Quantic Dream w świetnych cenach spowodowała, że spojrzałem na ten sklep bardziej przychylnym okiem. Heavy Rain i Beyond za 29 zł od sztuki? Obowiązkowo!

17.05.2019
18:15
Kapitalne Heavy Rain oraz Beyond na PC, po 29 zł od sztuki
REKLAMA
REKLAMA

Moją ostatnią przygodówką Quantic Dream na komputerze osobistym był cudowny Fahrenheit z 2005 r. Kolejne dzieła francuskiej ekipy trafiały już tylko i wyłącznie na konsole z rodziny PlayStation. Cóż to były jednak za gry. Kapitalne Heavy Rain, solidne Beyond: Dwie Dusze oraz bardzo dobre Detroit: Become Human to jedne z najlepszych współczesnych przygodówek, jakie kiedykolwiek powstały.

Teraz Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze oraz Detroit: Become Human zmierza na PC

 class="wp-image-145339"

Wyłącznym dystrybutorem gier Quantic Dream w wersji PC został Epic Games. Co za tym idzie, świetne tytuły będą tymczasowo dostępne wyłącznie za pośrednictwem Epic Games Store. W tym momencie zwolennicy platformy Steam zapewne zaczynają marszczyć czoła. Sam miałem podobnie. Do momentu, w którym zobaczyłem, ile Epic Games chce za zamówienia przedpremierowe świetnych przygodówek.

W związku z aktualną promocją Mega Sale zamówienie przedpremierowe na Heavy Rain oraz Beyond: Dwie Dusze jest oferowane w cenie 29 zł od sztuki. Odczuwalnie droższe jest Detroit: Become Human, które kupimy w promocyjnej cenie 99 zł. Trzeba przyznać, że dwie pierwsze pozycje są sprzedawane w kapitalnych stawkach cenowych. Jestem zadeklarowanym przeciwnikiem zamówień przedpremierowych, ale hej -  niecałe 30 zł za gry tego typu? Rewelacja.

Jestem przekonany, że Quantic Dream do spółki z Epic Store mogło sobie życzyć kilka razy tyle. Klienci i tak by się znaleźli. Wiele remasterów gier z ery PlayStation 3 kosztuje współcześnie 50 - 100 - 150 zł. Z tej perspektywy oferta w sklepie Epic Games Store wydaje się bardzo, bardzo atrakcyjna. Sam właśnie z niej skorzystałem.

 class="wp-image-939809"
REKLAMA

Przygodówki Quantic Dream dostaną bezpłatne dema na PC

Heavy Rain zadebiutuje w Epic Games Store 24 czerwca. Beyond: Dwie Dusze pojawi się na platformie 27 lipca. Detroit: Beyond Human dołączy do kolekcji jesienią. Każda z przygodówek dostanie bezpłatną wersję demonstracyjną na kilka dni przed debiutem. Każda z nich będzie również oferować polską wersję językową. Cenowa promocja na zamówienia przedpremierowe potrwa z kolei do 13 czerwca 2019 r.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA