1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Szukasz tabletu graficznego? Na Electronics Show 2019 znajdziesz coś dla siebie

Patronat medialny

Imprezy takie, jak Electronics Show są świetną okazją, by sprawdzić w praktyce drogie i wyspecjalizowane urządzenia elektroniczne. Goście obecni na targach mogą przetestować praktycznie całe portfolio tabletów graficznych firmy Wacom.

10.05.2019
15:37
electronics-show-2019-wacom-tablety-graficzne-ilustracje-grafika-komputerowa

Jednym z wystawców na tegorocznej edycji Electronics Show jest firma Wacom. To jeden z liderów branży tabletów graficznych. Produkty tej marki znajdują uznanie wśród ilustratorów i grafików. Electronics Show 2019 to doskonała okazja, by zapoznać się z portfolio tego producenta.

Jakie sprzęty prezentuje Wacom?

 class="wp-image-935276"

Przekrój portfolio produktów jest bardzo szeroki. Podstawą oferty są tablety podłczane do komputera. Przesuwając po nich rysikiem, można tworzyć obrazki w wersji cyfrowej. Oprócz tego w ofercie marki Wacom są rozwiązania w pełni samowystarczalne, czyli tablety graficzne, w których rysuje się po ekranie.

Oprócz tabletów graficznych w ofercie firmy znajdują się też najeżone elektroniką długopisy. Można pisać nimi na zwykłej kartce, a dzięki czujnikom ruchu ten sam rysunek zapisuje się jednocześnie w wersji cyfrowej. Dobra wiadomość: producent nie kosi klientów na wkładach i kosztują one zaledwie 70 groszy.

Sprzęt nie tylko dla grafików

Electronics Show Wacom 1 class="wp-image-717006"

Wykorzystując aplikację mobilną, można oglądać pojawiający się na wyświetlaczu smartfon wirtualny atrament zaraz obok tego prawdziwego na papierze. W dodatku napisany długopisem tekst dzięki technologii OCR można od razu zamienić na tekst w wersji cyfrowej. Dzięki temu napisany odręcznie list można w kilka sekund wysłać e-mailem. Taka magia.

Obsługa stoiska lojalnie ostrzegła mnie, że pisząc tekst po polsku, trzeba postarać się jednak o dokładność… przy polskich znakach. Nasz język sprawia problemy nie tylko asystentom głosowym.

Tegoroczny poziom na stoisku Wacoma jest naprawdę wysoki

 class="wp-image-935312"

Ilustracje przygotowywane przez gości Electronics Show 2019 zrobiły na mnie spore wrażenie. Okazuje się jednak, że większość twórców, z którymi rozmawiałem traktuje rysowanie tylko i wyłącznie jako hobby. Na pytanie z jakiego sprzętu korzystają w domu, wszyscy goście stoiska Wacoma odpowiadali tak samo: z Wacoma. Rzadko który producent może cieszyć się z takiej lojalności klientów. Stoisko producenta znajdziecie w hali F.

Patronat medialny
Najnowsze
Zobacz komentarze