1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Sprzęt

Szukasz tabletu graficznego? Na Electronics Show 2019 znajdziesz coś dla siebie

Imprezy takie, jak Electronics Show są świetną okazją, by sprawdzić w praktyce drogie i wyspecjalizowane urządzenia elektroniczne. Goście obecni na targach mogą przetestować praktycznie całe portfolio tabletów graficznych firmy Wacom.

electronics-show-2019-wacom-tablety-graficzne-ilustracje-grafika-komputerowa

Jednym z wystawców na tegorocznej edycji Electronics Show jest firma Wacom. To jeden z liderów branży tabletów graficznych. Produkty tej marki znajdują uznanie wśród ilustratorów i grafików. Electronics Show 2019 to doskonała okazja, by zapoznać się z portfolio tego producenta.

Jakie sprzęty prezentuje Wacom?

Przekrój portfolio produktów jest bardzo szeroki. Podstawą oferty są tablety podłczane do komputera. Przesuwając po nich rysikiem, można tworzyć obrazki w wersji cyfrowej. Oprócz tego w ofercie marki Wacom są rozwiązania w pełni samowystarczalne, czyli tablety graficzne, w których rysuje się po ekranie.

Oprócz tabletów graficznych w ofercie firmy znajdują się też najeżone elektroniką długopisy. Można pisać nimi na zwykłej kartce, a dzięki czujnikom ruchu ten sam rysunek zapisuje się jednocześnie w wersji cyfrowej. Dobra wiadomość: producent nie kosi klientów na wkładach i kosztują one zaledwie 70 groszy.

Sprzęt nie tylko dla grafików

Electronics Show Wacom 1

Wykorzystując aplikację mobilną, można oglądać pojawiający się na wyświetlaczu smartfon wirtualny atrament zaraz obok tego prawdziwego na papierze. W dodatku napisany długopisem tekst dzięki technologii OCR można od razu zamienić na tekst w wersji cyfrowej. Dzięki temu napisany odręcznie list można w kilka sekund wysłać e-mailem. Taka magia.

Obsługa stoiska lojalnie ostrzegła mnie, że pisząc tekst po polsku, trzeba postarać się jednak o dokładność… przy polskich znakach. Nasz język sprawia problemy nie tylko asystentom głosowym.

Tegoroczny poziom na stoisku Wacoma jest naprawdę wysoki

Ilustracje przygotowywane przez gości Electronics Show 2019 zrobiły na mnie spore wrażenie. Okazuje się jednak, że większość twórców, z którymi rozmawiałem traktuje rysowanie tylko i wyłącznie jako hobby. Na pytanie z jakiego sprzętu korzystają w domu, wszyscy goście stoiska Wacoma odpowiadali tak samo: z Wacoma. Rzadko który producent może cieszyć się z takiej lojalności klientów. Stoisko producenta znajdziecie w hali F.