1. Spider's Web
  2. Nauka

Electronics Show 2019 to doskonała okazja, żeby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem

Patronat medialny

Oprócz najnowszych gadżetów i akcesoriów prezentowanych na Electronics Show 2019, targi w Nadarzynie to świetna okazja do… nauki programowania. Nie żartuję.

10.05.2019
13:49
Electronics Show 2019 - targi, na których nauczysz się programować

Z badania Głównego Urzędu Statystycznego w 2012 r. wynika, że komputery znajdują się w 94,6 proc. polskich gospodarstw domowych z dziećmi w wieku szkolnym, a 91,5 proc. posiada także dostęp do Internetu. Natomiast umiejętność programowania deklaruje zaledwie 8,8 proc. obywateli polskich i odsetek ten nie zmienia się w czasie (jeszcze w 2007 roku wynosił 8,7 proc.).

Co więcej, rankingi dotyczące kompetencji komputerowych stawiają Polskę na końcowych pozycjach, co jest dość niepokojącym zjawiskiem.

Samsung chce zmienić ten stan rzeczy

 class="wp-image-935123"

Na targach Electronics Show 2019 organizowanych w PTAK Expo w Nadarzynie możecie całkowicie za darmo nauczyć się podstaw programowania. Wystarczy odwiedzić stoisko Samsunga (hala F). Warsztaty programowania zostały stworzone oczywiście z myślą o najmłodszych, chociaż patrząc na zaangażowanie niektórych rodziców, nie jestem pewien, która grupa wiekowa ma większą frajdę...

Ale do rzeczy. Specjaliści Samsunga w niecałą godzinę są w stanie wytłumaczyć najmłodszym fanom technologii zasady działania pętli warunkowych, które przydadzą się im do napisania prostego programu sterującego dla jednego ze zdalnie sterowanych robotów.

Electronics Show Samsung Flip 2 class="wp-image-716808"

Bardzo ciekawą pomocą naukową jest też interaktywna tablica Samsung Flip. Interaktywną tablicę można znaleźć zaraz obok gogli wirtualnej rzeczywistości Gear VR. Wystarczy poprosić obsługę przy stoliku obok, by otrzymać do rąk specjalny rysik niezbędny do korzystania z Samsung Flip.

Menu przypomina nieco to znane z telewizorów marki Samsung. Można w nim wybierać parametry rysowania, w tym grubość pióra i zakreślacza. Tablica łączy się też bezprzewodowo z urządzeniami mobilnymi i komputerami, ale w obudowie jest również port HDMI.

Możliwości tablicy Samsung Flip są prezentowane podczas warsztatów naukowo-technologicznych realizowanych przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Dla przyszłych naukowców animatorzy z CNK przeprowadzać będą ciekawe doświadczenia z chemii i fizyki. Atrakcja ta dostępna jest na stoisku Samsunga dzisiaj (czyli w piątek) i w niedzielę (12.05) od 10:00 do 16:00.

Bardzo lubię takie nieszablonowe atrakcje targowe

 class="wp-image-935129"

Stoisko Samsunga na Electronics Show 2019 przyciągnie większość zwiedzających swoją strefą VR i najnowszymi smartfonami z serii Galaxy. Koreański producent mógł równie dobrze skupić się na czysto rozrywkowych atrakcjach i gadżetach i nie angażować się we współpracę z Centrum Nauki Kopernik.

Dlatego tym bardziej doceniam misję edukacyjną Samsunga. Być może dzięki takiej nauce poprzez zabawę, po tegorocznej edycji Electronics Show 2019 przybędzie nam kilku polskich programistów. Samsungu - robisz to dobrze.

Patronat medialny
Najnowsze