REKLAMA

Sony zmieniło zdanie. Program EA Access już w lipcu trafi na konsole PlayStation 4!

Po ponad 4 latach obecności na konsoli Xbox One, program abonamentowy EA Access trafi również na PlayStation 4. Od lipca 2019 r. posiadacze konsol Sony będą mogli korzystać z biblioteki gier EA, wykupując miesięczną lub roczną subskrypcję.

07.05.2019 16.21
EA Access już w lipcu trafi na PlayStation 4! Ceny są przystępne
REKLAMA
REKLAMA

Nigdy bym się tego nie spodziewał. Sony w końcu zgodziło się, aby oferta abonamentowa EA Access znalazła się na konsoli PlayStation 4. Wcześniej Japończycy stanowczo odrzucali propozycje Electronic Arts, widząc w niej zagrożenie dla własnych przychodów z kupna gier oraz abonamentu. Musiały minąć cztery długie lata, aby EA oraz Sony porozumiało się w tej sprawie.

To już oficjalne. EA Access od lipca będzie działać na PlayStation 4.

 class="wp-image-932861"

Nie wiadomo, jak EA przekonało Sony do swojego programu oraz co wpłynęło na zmianę decyzji Japończyków. Być może Elektronicy złożyli im lepszą ofertę niż ekipie Xboksa. EA mogło poczuć ogień pod stopami, biorąc pod uwagę niezbyt perspektywiczny rozwój takich gier Battlefield V oraz Anthem. Zyski z abonamentu, nawet jeśli spora ich część trafiałaby do Sony, mogłyby nieco podreperować kwartalne wyniki finansowe wielkiego wydawcy. To jednak tylko moje gdybanie.

EA Access oferuje dostęp do ponad 50 gier Elektroników. Abonenci dostają także 10-procentową zniżkę na kupno cyfrowych gier EA w PS Store. Do tego dochodzą okresy testowe; subskrybenci dostają 10 godzin na poznanie zupełnie nowych gier EA, które znajdują się poza katalogiem programu Access.

Na ten moment biblioteka EA Access składa się z takich tytułów jak Anthem, Battlefield V, Mass Effect: Andromeda, FIFA 19, NHL 19, A Way Out, Unravel 2 czy The Sims 4.

EA Access na Xbox One oraz PS4? Raczej będziesz musiał zapłacić podwójnie.

Pierwsze pytanie, jakie narasta po zapowiedzi usługi dla konsoli PlayStation 4, to polityka dotycząca płatności. Czy subskrybując EA Access na Xboksie One, muszę płacić drugi raz za EA Access na PlayStation 4? Skoro jest to abonament na gry EA, czy jedna opłata nie powinna dotyczyć wszystkich platform? Elektronicy nie dają jednoznacznej odpowiedzi w swojej wiadomości prasowej, ale jestem niemal pewien, że osoby posiadające Xboksa oraz PlayStation będą musiały płacić podwójnie.

REKLAMA

Moje przekonanie wynika z dotychczasowej praktyki EA na Xboksie oraz PC. Elektronicy nie połączyli abonamentu Origin Acces oraz EA Access (Xbox One) w jedno. Chcąc mieć dostęp do biblioteki gier EA na PC i konsoli Microsoftu, trzeba zapłacić podwójnie. Z tej perspektywy naprawdę bym się zdziwił, gdyby gracze na PS4 zostali potraktowani w uprzywilejowany sposób.

EA Access na PlayStation 4 zadebiutuje w lipcu. Abonament będzie kosztował 5 dolarów za miesiąc lub 30 dolarów za cały rok. Opłaty dokonamy bezpośrednio w PS Store.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA