REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Jest nowy, ponad 7-minutowy zwiastun Death Stranding z rozgrywką. Dalej nie rozumiem wizji Hideo Kojimy

Jeśli obejrzałeś siedmiominutowy zwiastun z fragmentami rozgrywki, ale dalej nie wiesz, na czym polega sama gra, to musi być Hideo Kojima. Jego najnowszy projekt - Death Stranding - właśnie otrzymał nowy trailer. W materiale filmowym pojawia się ostateczna data premiery.

29.05.2019
19:32
Death Stranding
REKLAMA
REKLAMA

Chociaż Hideo Kojima prezentował materiały promocyjne Death Stranding w zasadzie od rozpoczęcia prac nad projektem, nikt z nas nie miał do końca pojęcia czym jest ta gra. Dzisiejszy, najnowszy zwiastun z rozgrywką jest pierwszym materiałem, który w tak klarowny sposób pokazuje nową grę na wyłączność dla PlayStation 4. Nawet mimo tego wciąż nie mam bladego pojęcia, co jest celem Death Stranding oraz gdzie leży sedno rozgrywki.

Eksploracja. Ucieczka. Skradanie. Walka - to filary, na których zdaje się opierać Death Stranding.

Oczywiście dokładnie tak samo można powiedzieć o połowie współczesnych gier akcji. Jednak w przypadku dzieła Kojimy mam wrażenie, że poszczególne moduły zabawy będą od siebie dosyć mocno oddzielone. W mrocznym, przypominającym nieustanne pole bitwy wymiarze Hadesu więcej będzie strzelania, natomiast przemierzając upadłą Amerykę bardziej powinniśmy skoncentrować się na eksploracji oraz ucieczce.

Skradanie także będzie istotnym elementem. Gracz spotka na swojej drodze siły, z którymi nie jest w stanie walczyć. Zdaje się, że to właśnie owe siły mają przenosić głównego bohatera (Norman Reedus) to wymiaru Hadesu. Tam gracz będzie musiał wykazać się poświęceniem i odwagą, aby ponownie wrócić do zrujnowanej przyszłości. Oczywiście to tylko mój sposób na wytłumaczenie sobie mechanizmów Death Stranding. W rzeczywistości rozgrywka będzie zapewne znacznie bardziej zagmatwana.

 class="wp-image-946391"

Death Stranding zadebiutuje 8 listopada 2019 r., wyłącznie na PlayStation 4.

REKLAMA

Gra działa na zmodyfikowanym silniku Horizon Zero Dawn i oferuje przynajmniej częściowo otwarty świat. Na potrzeby zagmatwanej historii swoich podobizn użyczyli twórcom: Norman Reedus (Sam), Mads Mikkelsen (Cliff), Lea Seydoux (Fragile), Margaret Qualley (Mama), Guillermo Del Toro (Deadman), Nicolas Winding Refn (Heartman), Tommie Earl Jenkins (Die-Hardman), Troy Baker (Higgs) oraz Lindsay Wagner (Amelie).

Najprawdopodobniej w przyszłości Death Stranding będzie dostępne na PS5, wykorzystując oficjalnie potwierdzoną wsteczną kompatybilność nowej konsoli Sony. Jeśli jednak tak jak ja już teraz nie możecie doczekać się położenia łap na nowym tytule Hideo Kojimy, koniecznie zaznaczcie 8 listopada w kalendarzu. Do premiery Death Stranding pozostały 163 dni. Raptem pięć miesięcy i 10 dni. Czymże to jest w porównaniu do oczekiwania na Metal Gear Solid V.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA