REKLAMA

Pomóż Carmen Sandiego odzyskać maskę Tutanchamona, zwiedzając świat z Google Earth

Znana złodziejka przeszła na dobrą stronę mocy. Nowa mini gra w Google Earth z głównym udziałem bohaterki naszego dzieciństwa wyrwie nas na chwilę z domów i pozwoli, choćby i wirtualnie, odwiedzić miejsca ze znacznie ładniejszą pogodą. 

15.05.2019 17.46
Gdzie jest Carmen Sandiego? W Google Earth
REKLAMA
REKLAMA

W wersji Google'a Carmen Sandiego porzuciła swoje życie w złodziejskiej organizacji VILE i została agentką dobrego ACME. Teraz krzyżuje plany swoich byłych towarzyszy i odzyskuje skradzione przez nich precjoza. Gracz mam jej w tym skutecznie dopomóc. W końcu każdy bohater potrzebuje swojego wiernego pomocnika.

Pomóc Carmen Sandiego, pomoże nam Google Earth.

Tym razem były kolega ze szkoły Carmen, Le Chevre, ukradł maskę pośmiertną Tutanchamona z piramidy w Gizie. Gracz zaczyna w Kairze, gdzie przepytując potencjalnych świadków, musi ustalić, dokąd udał się Le Chevre ze zrabowanym skarbem. Każdy ze świadków powie coś na temat następnego miejsca pobytu niecnego złodzieja. Czasami będzie to coś na temat charakterystycznych budowli w danym mieście, flagi kraju, w którym się ono znajduje lub zwyczajów tam panujących. Zagadki nie są trudne i wymagają dość ogólnej wiedzy o świecie, dlatego poradzą sobie z nim też młodsi gracze.

Gdy gracz już wie, o jakie miejsce chodzi, wciska ikonę samolotu i wybiera spośród kilku propozycji miasto , do którego według niego uciekł nie tak nieuchwytny Le Chevre. Jeśli wybierze dobrze, sytuacja się powtórzy, jeśli źle, świadkowie w kolejnym mieście powiedzą po prostu, że nikogo podejrzanego nie widzieli.

Darmowa gra Carmen Sandiego w Google Earth class="wp-image-938510"
Gdzie jest Carmen Sandiego? W Google Earth

Zgodnie z edukacyjnym duchem większości wcieleń Carmen Sandiego podróżując po mapie, można się dowiedzieć kilku ciekawostek o odwiedzanych miastach lub po prostu pozwiedzać je korzystając z fantastycznych widoków i informacji, które oferuje  perełka wśród aplikcji Google'a, Google Earth.

W czasie deszczu dzieci się nudzą.

To już druga gra z udziałem odzianej w karmazynowy płaszcz złodziejki w Google Earth. Firma twierdzi, że to właśnie entuzjastyczna reakcja na pierwszą część, przekonała ją do napisania ciągu dalszego przygód bohaterki.

REKLAMA

W Carmen Sandiego: The Tutankhamun's Mask Capermożna można grać w przeglądarce lub w aplikacji Google Earth na telefonie.

Nawet aura w Polsce pomaga Goiogle'owi w promocji nowej gry. Pogoda za oknem sprzyja wycieczkom, ale albo wirtualnym, albo co najwyżej palcem po mapie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA