REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Oprogramowanie

Apple udostępnia iOS 12.3. Wśród nowości obsługa TV z AirPlay 2

Apple oficjalnie udostępnił dziś posiadaczom iPhone'ów najnowszą wersję iOS oznaczoną jako 12.3. Co nowego?

Apple udostępnia iOS 12.3. Wśród nowości obsługa TV z AirPlay 2
REKLAMA
REKLAMA

Większość zmian z dzisiejszej aktualizacji dotyczy obsługi telewizorów z AirPlay 2. Od teraz, jeśli mamy odpowiedni telewizor, możemy udostępniać wideo, zdjęcia i muzykę bezpośrednio na telewizorze, bez konieczności posiadania dedykowanego urządzenia Apple TV. Jako pierwszy wprowadzeniem tej nowości pochwalił się Samsung, który obiecuje, że aplikacja Apple TV i wsparcie AirPlay zostaną udostępnione przez aktualizację oprogramowania w telewizorach w najbliższych dniach.  

Firma dodaje też, że:

Nowa aplikacja Apple TV jest w pełni zintegrowana z platformą Samsung Smart TV, co oznacza, że otrzymała ona dedykowaną ikonę. Za jej pośrednictwem widzowie uzyskają szybki i łatwy dostęp do swojej biblioteki filmów i programów w iTunes. Będą także mogli przeglądać, kupować i wypożyczać produkcje spośród ponad 100 tys. tytułów dostępnych w iTunes, w tym materiałów w najwyższej jakości 4K HDR.

Za pośrednictwem aplikacji Apple TV widzowie na całym świecie mogą także subskrybować kanały Apple TV – płacąc wyłącznie za te, które ich interesują – i oglądać je na żądanie bezpośrednio w aplikacji. Użytkownicy tych samych linii telewizorów Samsung Smart TV będą ponadto mogli korzystać z Apple TV+, oryginalnego serwisu firmy Apple, umożliwiającego subskrypcję treści wideo, gdy tylko zostanie on uruchomiony jesienią tego roku.

Do tego dochodzi jeszcze nowa aplikacja Apple TV, niestety niedostępna w Polsce, a także szereg poprawek, w tym:

REKLAMA
  • Karta Dla Ciebie w Apple Music jest teraz aktualizowana kilka razy dziennie
  • Usunięto problem z rozłączaniem połączeń telefonicznych nawiązywanych z wykorzystaniem sieci WiFi
  • Usunięto problem z brakiem wyświetlania informacji z iPhone'a na ekranie w samochodzie

Aktualizację można znaleźć w aplikacji Ustawienia, w sekcji Ogólne -> Uaktualnienia. Jeżeli wcześniej zdecydowaliśmy, że chcemy automatycznie pobierać i instalować aktualizacje, nie musimy nic robić.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA