REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Zobacz 3000 robotów na własne oczy. Amazon zaprasza na zwiedzanie swoich Centrów Logistyki E-Commerce

Maszyn poruszających się po Centrum Logistyki Amazon jest ponad 3000. Dotychczas na ten niezwykły roboczy taniec robotów i ludzi mogli patrzeć tylko nieliczni – teraz każdy może się wybrać z wizytą i zobaczyć, jak pracują Centra największego sklepu świata.

12.04.2019
15:27
Amazon zaprasza na zwiedzanie swoich Centrów Logistyki E-Commerce
REKLAMA
REKLAMA

Z Amazon.de korzystają setki milionów mln użytkowników, a z jego budynków każdego dnia wyjeżdżają setki tysięcy paczek. Skala tego biznesu jest trudna do wyobrażenia – dlatego dobrze jest spojrzeć na Amazon od środka.

Zwiedzanieamazon - zobacz miasto robotów class="wp-image-921714"

Amazon zaprasza na zwiedzanie swoich Centrów Logistyki E-Commerce.

Dwa razy dziennie, od poniedziałku do piątku, w trzech Centrach Logistyki E-Commerce w Polsce organizowane jest zwiedzanie dla grup do 30 osób. Podczas godzinnego spaceru uczestnicy mogą zobaczyć, jak przebiega droga zamówienia złożonego w sklepie: od kliknięcia „kup teraz”, poprzez odnalezienie towaru na półce aż po zapakowanie go do transportu.

Zwiedzanie Amazon – jak wziąć w nim udział?

Wystarczy wejść na stronę zwiedzanieamazon.pl, podać adres e-mail i zdecydować się na jedno z trzech Centrów Logistyki: w Bielanach Wrocławskich, Sadach pod Poznaniem lub w Kołbaskowie pod Szczecinem.

Po dokonaniu wyboru otrzymamy proponowane terminy. Wystarczy zatwierdzić i stawić się na miejscu o wyznaczonym czasie.

Dlaczego warto zwiedzić Centra Logistyki Amazon?

Miałem okazję odbyć taką wycieczkę niemal dwa lata temu, tuż po uruchomieniu centrum w Kołbaskowie i jest to doświadczenie, które trudno z czymkolwiek porównać.

Na co dzień bowiem nie zaprzątamy sobie głowy tym, jakie zaplecze logistyczne stoi za zakupami w Internecie. Nie poświęcamy chwili uwagi temu, że wygoda e-commerce’u wiąże się z szeregiem wyzwań, którym firma taka jak Amazon musi sprostać, by stale oferować wysoką jakość usług.

Wycieczka po Centrum Amazon otwiera oczy i pokazuje, jak wyrafinowana jest technologia stojąca za każdym kliknięciem „kup teraz”. No i czysto po ludzku… zobaczenie tysięcy robotów, transportujących całe regały towaru, to po prostu czad:

Zwiedzanie Centrów Logistyki Amazon to też doskonały pomysł na lekcję dla uczniów.

 class="wp-image-921711"

W zwiedzaniu mogą wziąć osoby powyżej szóstego roku życia. Program więc wydaje się być jak znalazł dla uczniów klas wszystkich szkół, którzy będą mogli się przekonać na własne oczy, jak wiele zachodu wymaga sprawna obsługa tak wielkiego e-sklepu.

Dla nich to szczególnie cenna lekcja, gdyż młode pokolenie w zasadzie nie zna świata bez sklepów internetowych i wygody zakupu „na klik”. Zwiedzanie Amazon to okazja do pokazania im rzeczywistości, z której istnienia mogli sobie wcześniej nie zdawać sprawy.

Także drodzy nauczyciele – pomysł odwiedzenia Centrów Logistyki Amazon warto wpisać na listę atrakcji szkolnych wycieczek w zbliżającej się końcówce roku szkolnego.

Nieprzekonanych odsyłam do naszej galerii. Warto to wszystko zobaczyć na własne oczy, bo Centra Logistyczne Amazon to jedne z nielicznych miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć implementację nowych technologii na tak ogromną skalę:

REKLAMA

A osoby zainteresowane zwiedzeniem Centrów Amazon raz jeszcze odsyłam na stronę zwiedzanieamazon.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA