REKLAMA

Wiosenny lifting Xboksa One. Konsola będzie przede wszystkim wygodniejsza

Wiosenna aktualizacja Windowsa 10 obejmuje też jego wersję dla konsol do gier. Tym razem nie znajdziemy w niej przełomowych zmian, choć kilka drobnych dodatków jest z pewnością mile widzianych.

26.04.2019 08.34
Xbox One wolny interfejs
REKLAMA
REKLAMA

Windows 10 w wersji dla konsol Xbox One jest rozwijany w nieco innym tempie niż jego wersja dla PC i tabletów. Nadal jednak jego aktualizacje wydawane są w mniej więcej podobnym czasie, co te dla desktopów i laptopów. Choć w przypadku konsol do gier, uaktualnienie zostało rozłożone na dwie części.

O pierwszej aktualizacji już zapewne wiecie: wersja 1904 została umieszczona na serwerach Microsoftu już kilkanaście dni temu. Ale ta zostanie uzupełniona przez dodatkową aktualizację do wersji 1905, zaplanowanej na przyszły miesiąc.

Windows 10 1904 dla Xbox One – co nowego?

xbox one aktualizacja wiosna 2019 class="wp-image-928667"

Zmieniła się klawiatura ekranowa. Teraz, zamiast podobnie jak w trybie tabletowym wyświetlać się na dolnej części ekranu, jest ona umieszczana w miniaturowej formie bezpośrednio pod formularzem, w którym aktualnie mamy wpisać tekst.

Microsoft dodał też przycisk ponownego uruchamiania konsoli do menu zasilania, wywoływanego przez dłuższe przytrzymanie przycisku Xbox. Do tej pory w tym menu można było wyłączyć tylko konsolę lub pada, a przycisk ponownego uruchomienia konsoli znajdował się w dalekiej karcie Przewodnika.

Ciekawostką jest mechanizm podpowiadania gier, które można usunąć. Gdy zechcemy pobrać nową, a nie mamy na nią miejsca w pamięci, Xbox One zaproponuje nam do usunięcia te gry, do których zaglądamy najrzadziej. Przybyło też nowe menu w Ustawieniach, w którym wygodnie i hurtowo możemy usuwać dane z pamięci konsoli.

Windows 10 1905 dla Xbox One – co nowego?

xbox one aktualizacja wiosna 2019 class="wp-image-928670"

Aktualizacja, która pojawi się na początku przyszłego miesiąca, uzupełni powyższe nowości o mechanizm zakładek w grach Xbox Game Pass. Owe zakładki pozwalają nam zapamiętać grę na później w sytuacji, gdy nas zainteresowała, ale póki co z jakiegoś względu nie chcemy lub nie możemy jej pobrać. Lista ta będzie dostępna również w aplikacjach na PC, tablety i telefony.

REKLAMA

Dodatkowo, w myśl multiplatformowej wizji na Xbox Live, od tej aktualizacji na liście naszych znajomych będą się pojawiać informacje nie tylko w jaką grę w danej chwili grają, ale również i na jakim urządzeniu – konsola, PC czy telefon. Zmian doczekała się też skrzynka odbiorcza, która rozdziela wiadomości od znajomych od tych od obcych osób.

Na deser: zmieniono mechanizm sortowania gier, w taki sposób, by nie uwzględniać angielskich przedimków. A więc gra The Need of Speed nie będzie już obecna pod literką T od „The”, a pod N od „Need”.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA