REKLAMA

Jeden abonament, by grać wszystkimi. Microsoft szykuje Xbox Game Pass Ultimate

Xbox Live Gold i Xbox Game Pass doczekają się jednego, wspólnego abonamentu. Będzie taniej niż jakby płacić za nie osobno i przyciągnie nowych graczy.

08.04.2019 07.52
Xbox One wolny interfejs
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft na dziś ma trzy programy lojalnościowe dla graczy:

  • Realizowany wspólnie z Electronic Arts EA Access: zniżki na gry EA, przedpremierowy dostęp do gier tego wydawcy i gwarantowane rabaty w zakupie, dostępność bez dalszych opłat do większości gier EA wydanych przed trzema kwartałami i wcześniej. Koszt: 15 zł/msc lub 80 zł/rok.
  • Xbox Live Gold: zapewnia dostęp do usługi gry wieloosobowej, 100-procentowy rabat na wybrane przez Microsoft co miesiąc dwie gry na Xbox One i dwie na Xbox 360, dostęp do rabatów w Microsoft Store. Koszt: 79 zł za trzy miesiące, 152,67 zł za pół roku, 249 zł za rok
  • Xbox Game Pass: zapewnia dostęp do ponad 200 gier bez dalszych opłat oraz gwarancję rabatu przy zakupie dowolnej z tych gier. Koszt: 87 zł za trzy miesiące, 174 zł za pół roku.

Wkrótce ma pojawić się czwarty, przy zachowaniu wszystkich powyższych. Jeżeli oczywiście zawierzymy powyższemu Twitterowiczowi, ale WakingCat do tej pory był bardzo skuteczny w wyciąganiu niejawnych informacji z serwerów Microsoftu.

Xbox Game Pass Ultimate to doskonały pomysł. Wręcz nie rozumiem czemu został wprowadzony tak późno.

To dwie najważniejsze usługi dla posiadaczy konsol Xbox One. Xbox Live Gold wydaje mi się wręcz obowiązkowy, wszak bez niego nie włączymy nawet trybu wieloosobowego w grze, a dostęp do przydatnych usług Xbox Live będzie niemożliwy.

REKLAMA

Xbox Game Pass nie jest jednak atrakcyjny dla każdego. Uwielbiam wygodę, jaką zapewnia w odkrywaniu nowych gier, ale przecież nie każdy z nas jest odkrywcą. Są gracze, którzy wiedzą, w co chcą grać: w gry, które sobie już dawno temu kupili. I niech sobie będzie i w tym Game Pasie tysioncpińcet gier: oni mają swojego przykładowego Battlefielda, Fortnite’a i w nosie resztę. Tych graczy do zmiany zdania trzeba kusić rabatami. A przecież tym tak na dobrą sprawę jest Xbox Game Pass Ultimate.

Nie znamy jeszcze jego polskiej ceny, ale patrząc na amerykańskie: 14,99 dol. za jedną, skonsolidowaną usługę to przekonująca różnica względem 19,98 dol. za obie, opłacane osobno. Na dodatek ma to pewne znaczenie wizerunkowe w promowaniu Xboksa One na tle konkurencji: łatwiej jest eksponować samo Game Pass jednym produktem, niż odwracać od niego uwagę osobną gablotką z Goldami. A konkurencja odpowiednika takowego Game Passa nadal nie ma.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA