REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Microsoft rozpieszcza abonentów. Xbox Game Pass dodaje 6 świetnych nowych gier

Microsoft właśnie przekonał mnie, by zainteresować się usługą Xbox Game Pass. Już za moment w ramach abonamentu będzie można otrzymać dostęp do 6 kolejnych świetnych gier.

10.04.2019
18:43
gamepass kwiecień 2019 prey monster hunter world
REKLAMA
REKLAMA

Tak jak abonament Xbox Live Gold pozwala na granie w gry po sieci, a w jego ramach gracze otrzymują na stałe cztery nowe gry miesięcznie bez dodatkowych opłat, tak dodatkowy i również opcjonalny Xbox Game Pass jest takim Netfliksem dla gier. To ogromny wyróżnik konsoli Microsoftu.

Czym jest Xbox Game Pass?

Co prawda usługa nie polega na streamingu per se, a gry pobiera się do pamięci konsoli, ale tak, czy inaczej posiadacze konsol z rodziny Xbox One mogą w ramach zryczałtowanej miesięcznej opłaty otrzymać dostęp do ok. 200 tytułów. Jest w czym wybierać.

Xbox GamePass class="wp-image-789031"

Mogłoby się wydawać, że Microsoft w ramach abonamentu będzie dawał dostęp do starych lub kiepskich gier, których nikt i tak by nie kupił. Okazało się, że co to, to nie. Do usługi Game Pass trafiają liczne tytuły AAA. Jak to zauważył mój redakcyjny kolega Hubert, strach cokolwiek kupić w sklepie Xbox, bo Microsoft co rusz udostępnia świetne gry subskrybentom.

Ponieważ kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem konsoli Xbox One X, zacząłem się zastanawiać nad tym, czy potrzebuję w swoim życiu kolejnego abonamentu. Microsoft właśnie mnie do tego przekonał. W kwietniu pojawi się bowiem aż sześć nowych i świetnych gier w ramach subskrypcji Game Pass.

Prey (gra dostępna od 11 kwietnia)

prey class="wp-image-562699"

Moim faworytem w zestawieniu jest Prey z 2017 roku. To bardzo niedoceniony horror, którego akcja osadzona została w kosmosie. Gracz trafia na opanowaną przez kosmitów stację kosmiczną, a jego zadaniem jest ucieczka. Tytuł cechuje wielowątkowa fabuła, trudne wybory moralne i niezłe fabularne twisty.

Monster Hunter: World (gra dostępna od 18 kwietnia)

Wiedźmin Geralt w Monster Hunter class="wp-image-883588"

Jak to zauważył Szymon Radzewicz, w ramach usługi Xbox Game Pass pojawił się teraz najlepszy Monster Hunter w historii. Gra miała premierę ledwie półtora roku temu. Warto nadmienić, że do Monster Hunter: World już po premierze zawitał słynny w kraju nad Wisłą zabójca potworów, czyli Geralt z Rivii.

The Walking Dead: A New Frontier (gra dostępna od 18 kwietnia)

The Walking Dead A New Frontier class="wp-image-920277"

Na fanów Żywych trupów padł blady strach - studio Telltale Games zostało zamknięte. Mogło to oznaczać, że gry z serii The Walking Dead znikną, a ostatni sezon przygodówki wydawanej w odcinkach nie doczeka się finału. Cykl uratowali jednak deweloperzy ze Skybound Games, a przedostatnia seria trafia do biblioteki Xbox Game Pass.

Life is Strange 2: Episode 2 (gra dostępna od 24 kwietnia)

Drugi odcinek Life is Strange 2 class="wp-image-848225"

Innym tytułem wydawanych w odcinkach, który można teraz odpalić w ramach abonamentu Xbox Game Pass, jest Life is Strange 2. Gra osadzona jest w tym samym świecie, co pierwsza część przygodówki o przygodach Max i Chloe. Co ciekawe, 2. epizod zadebiutował w subskrypcji przed premierą kolejnego poza abonamentem.

Resident Evil 5 (gra dostępna od 25 kwietnia)

 class="wp-image-920280"

Nie jest to najświeższa odsłona cyklu ani żaden remaster, ale i tak fani serii z pewnością się ucieszą. Co prawda w Resident Evil 5 korporacja Umbrella wraz z jej wirusem została zniszczona, ale to dopiero początek problemów ludzkości - w Afryce pojawiło się jakieś nowe cholerstwo…

The Golf Club 2 (gra dostępna od 11 kwietnia)

REKLAMA
The Golf Club 2 class="wp-image-920292"

Dopełnieniem oferty Xbox Game Pass na kwiecień jest The Golf Club 2. Nie jest to może gra tak spektakularna jak te wymienione powyżej, ale jeśli kogoś najdzie ochota na wirtualnego golfa, to abonenci będą mogli ten tytuł pobrać od ręki bez płacenia za niego dodatkowo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA