REKLAMA

Twoja ulubiona muzyka podczas gier wideo. Microsoft integruje Windowsa 10 ze Spotify

Już niedługo nie poznasz Paska gry w Windows 10. Microsoft przebudował swoją nakładkę dla graczy, znacząco zwiększając jej użyteczność i wprowadzając do niej usługę muzyczną swojego sojusznika.

05.04.2019 08.53
Zmiany w wyglądzie Spotify
REKLAMA
REKLAMA

Pasek gry to systemowa aplikacja Windowsa 10, którą możemy wywołać w dowolnym momencie kombinacją przycisków [Windows]+[G]. Pozwala ona na wykonanie szybkiego zrzutu ekranu, nagrania klipu wideo z gry (w tym wydarzeń, które miały miejsce tuż przed wywołaniem Paska gry) czy na rozpoczęcie transmisji strumieniowanej naszym fanom, jeżeli bawimy się w streaming gier.

Microsoft właśnie zaprezentował zupełnie nową wersję Paska gry. Będzie ona dostępna w formie aktualizacji aplikacji z Microsoft Store, choć owa aktualizacja będzie widoczna tylko dla użytkowników Windows 10 w wersji 1903 lub nowszej. I wprowadzi dużo, dużo dobrego.

Integracja Windowsa 10 i paska gry z usługą Spotify.

spotify podczas gry

Microsoft po zamknięciu swojej usługi muzycznej uczynił ze Spotify swojego partnera, z którym współpracuje celem zapewniania wygodnego dostępu użytkownikom Windows ich ulubionej muzyki. Integracja Paska gry ze Spotify to kolejny z efektów tego sojuszu. Owa integracja będzie wymagała dodatkowo pobrania Microsoft Store aplikacji Spotify. Gdy to zrobimy, w interfejsie Paska gry pojawi się stosowny widżet. Gdy w niego klikniemy będziemy musieli podać nasze dane konta Spotify.

Jeżeli się na to zdecydujemy, to od tej pory w dowolnym momencie gry będziemy mogli z poziomu Paska gry puścić sobie nasz ulubiony album, listę odtwarzania czy podcast. Kontrolki takie, jak pauza, głośność czy następna piosenka będą dostępne bezpośrednio z poziomu owego Paska. Ciekawe czy to oznacza, że niedługo podobna integracja trafi do użytkowników konsol Xbox One.

Zrzuty ekranowe i klipy wideo jako internetowe memy i inne nowości.

spotify podczas gry

Pasek gry w obecnej formie pozwala na szybkie zarejestrowanie zrzutu ekranowego i – opcjonalnie – na błyskawiczne podzielenie się owym zrzutem na Twitterze bez konieczności wychodzenia z gry. Teraz dodatkowo po zarejestrowaniu zrzutu lub klipu wideo będziemy mogli dodać do niego tekst przed udostępnieniem na mikroblogu.

Dodatkowo pojawił się widżet, na którym widać, w co grają nasi znajomi, pozwalający na wysłanie im szybkiej wiadomości tekstowej lub głosowej lub podejrzenie ich transmisji z gry, jeżeli oczywiście aktualnie ją strumieniują.

REKLAMA
spotify podczas gry

Microsoft pozwala teraz też na znacznie szersze modyfikacje interfejsu Paska gry. Możemy dowolnie włączać i wyłączać poszczególne widżety, zmieniać ich położenie czy przypinać je do konkretnego obszaru na ekranie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA