Foto  / News

Oto nowy Samsung Galaxy A80 z unikalnym, obrotowym aparatem

Samsung nie ukrywa, że główną grupą docelową dla modelu A80 są młodzi, aktywni w mediach społecznościowych, zaangażowani internetowo ludzie. Właśnie dlatego Samsung Galaxy A80 wyróżnia się obrotowym aparatem, który stanowi o unikalności nowego smartfonu Koreańczyków.

Producenci chwalą się, że Samsung Galaxy A80 to pierwszy smartfon z obrotową kamerą, która umożliwia nagrywanie wszystkiego, co znajduje się po jednej, jak i po drugiej stronie urządzenia. Wysuwana konstrukcja aparatu składa się z trzech obiektywów, które automatycznie obracają się podczas wykonywania zdjęcia w trybie portretowym. Dla instagramerów, vlogerów czy osób uzależnionych od selfie to wielki przełom.

Samsung Galaxy A80 niweluje podział na lepszy tylny aparat oraz gorszy, ten z przodu.

Dzięki mechanizmowi obrotowego aparatu zarówno piękne zdjęcia plenerów, jak również selfie, mogą się cechować tą samą wysoką jakością. Główna kamera 48 megapikseli została ponadto zoptymalizowana pod tworzenie zdjęć w nocy oraz przy słabym świetle. Miłośnicy portretów docenią z kolei, że dodatkowy obiektyw o głębi ostrości ToF 3D pozwoli na kapitalną zabawę planami. Z kolei trzeci, szerokokątny obiektyw zainstalowany z myślą o panoramach cechuje ten sam kąt widzenia, co ludzkie oko.

Samsung Galaxy A80 zda egzamin również na froncie wideo. Funkcja Super Steady wyeliminuje niepotrzebne wstrząsy oraz zapewni płynność i stabilność obrazu. Oczywiście Samsung nie byłby sobą, gdyby nie zainstalował w oprogramowaniu wielu upiększaczy, jak funkcja wykrywania wad zdjęcia czy optymalizator sceny.

Wykonane zdjęcia podejrzymy na 6,7-calowym wyświetlaczu Super AMOLED.

Rozdzielczość ekranu FHD+ (1080 na 2400 pikseli) idzie w parze ze dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos, obsługiwanym zarówno podczas odsłuchu słuchawkowego, jak również w trakcie z korzystania z wbudowanych głośników. Sercem smartfonu jest ośmiordzeniowy układ 2,2 GHz Dual + 1,7 GHz Hexa oraz 8 GB RAM. Warto zwrócić uwagę, że zewnętrzna pamięć microSD nie jest obsługiwana. Nie powinno być to jednak przesadnym problemem, ponieważ Samsung Galaxy A80 wyposażono w 128 GB pamięci wewnętrznej.

Wszystko to będzie zasilał akumulator 3700 mAh, z możliwością ładowania Super Fast Charging 25W. Za bezpieczeństwo oraz uwierzytelnianie odpowie z kolei skaner linii papilarnych umieszczony bezpośrednio w ekranie. Samsung Galaxy A80 będzie dystrybuowany z systemem operacyjnym Android 9.0 (Pie), a potencjalni użytkownicy mogą wybrać jeden z trzech kolorów obudowy: czarny, złoty oraz srebrny.

Dokładna data premiery oraz cena modelu Samsung Galaxy A80 wciąż nie jest znana.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst