REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Oto nowy Samsung Galaxy A80 z unikalnym, obrotowym aparatem

Samsung nie ukrywa, że główną grupą docelową dla modelu A80 są młodzi, aktywni w mediach społecznościowych, zaangażowani internetowo ludzie. Właśnie dlatego Samsung Galaxy A80 wyróżnia się obrotowym aparatem, który stanowi o unikalności nowego smartfonu Koreańczyków.

10.04.2019
14:48
Oto nowy Samsung Galaxy A80 z unikalnym, obrotowym aparatem
REKLAMA
REKLAMA

Producenci chwalą się, że Samsung Galaxy A80 to pierwszy smartfon z obrotową kamerą, która umożliwia nagrywanie wszystkiego, co znajduje się po jednej, jak i po drugiej stronie urządzenia. Wysuwana konstrukcja aparatu składa się z trzech obiektywów, które automatycznie obracają się podczas wykonywania zdjęcia w trybie portretowym. Dla instagramerów, vlogerów czy osób uzależnionych od selfie to wielki przełom.

 class="wp-image-920058"

Samsung Galaxy A80 niweluje podział na lepszy tylny aparat oraz gorszy, ten z przodu.

Dzięki mechanizmowi obrotowego aparatu zarówno piękne zdjęcia plenerów, jak również selfie, mogą się cechować tą samą wysoką jakością. Główna kamera 48 megapikseli została ponadto zoptymalizowana pod tworzenie zdjęć w nocy oraz przy słabym świetle. Miłośnicy portretów docenią z kolei, że dodatkowy obiektyw o głębi ostrości ToF 3D pozwoli na kapitalną zabawę planami. Z kolei trzeci, szerokokątny obiektyw zainstalowany z myślą o panoramach cechuje ten sam kąt widzenia, co ludzkie oko.

Samsung Galaxy A80 zda egzamin również na froncie wideo. Funkcja Super Steady wyeliminuje niepotrzebne wstrząsy oraz zapewni płynność i stabilność obrazu. Oczywiście Samsung nie byłby sobą, gdyby nie zainstalował w oprogramowaniu wielu upiększaczy, jak funkcja wykrywania wad zdjęcia czy optymalizator sceny.

 class="wp-image-920064"

Wykonane zdjęcia podejrzymy na 6,7-calowym wyświetlaczu Super AMOLED.

Rozdzielczość ekranu FHD+ (1080 na 2400 pikseli) idzie w parze ze dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos, obsługiwanym zarówno podczas odsłuchu słuchawkowego, jak również w trakcie z korzystania z wbudowanych głośników. Sercem smartfonu jest ośmiordzeniowy układ 2,2 GHz Dual + 1,7 GHz Hexa oraz 8 GB RAM. Warto zwrócić uwagę, że zewnętrzna pamięć microSD nie jest obsługiwana. Nie powinno być to jednak przesadnym problemem, ponieważ Samsung Galaxy A80 wyposażono w 128 GB pamięci wewnętrznej.

Wszystko to będzie zasilał akumulator 3700 mAh, z możliwością ładowania Super Fast Charging 25W. Za bezpieczeństwo oraz uwierzytelnianie odpowie z kolei skaner linii papilarnych umieszczony bezpośrednio w ekranie. Samsung Galaxy A80 będzie dystrybuowany z systemem operacyjnym Android 9.0 (Pie), a potencjalni użytkownicy mogą wybrać jeden z trzech kolorów obudowy: czarny, złoty oraz srebrny.

REKLAMA
 class="wp-image-920055"

Dokładna data premiery oraz cena modelu Samsung Galaxy A80 wciąż nie jest znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA