REKLAMA

Play24 w nowej odsłonie to nie tylko nowy wygląd. Sprawdzamy nowości w aplikacji sieci Play

Fioletowy operator udostępnił nową wersję Play24 w Google Play i App Store. Sprawdzamy nowości w aplikacji operatora - te nie sprowadzają się bowiem wyłącznie do nowej szafy graficznej.

16.04.2019 09.51
Jest nowa wersja aplikacji Play24. Sprawdzamy nowości
REKLAMA
REKLAMA

Już poprzednia wersja aplikacji mobilnej sieci Play działała dobrze. Operator dbał, by dostosowywać ją do nowych iPhone’ów i przygotował ją tak, by dobrze wyświetlała się na tabletach. Nie straszyła archaicznym wyglądem i spełniała swoje zadanie. Mimo to Play24 w wersji mobilnej doczekało się nowej wersji. Prace nad nią trwały pół roku i zaangażowano w nie blisko 60 ekspertów.

Nowa wersja Play24

Aktualizacja aplikacji Play24 oznaczona numerem 6.0 pojawiła się w sklepach z aplikacjami Google Play i App Store. Już po pierwszym uruchomieniu w oczy rzuca się nowy wygląd. Zniknęło znane z poprzedniej wersji „hamburgerowe” menu. Zastąpił je dolny pasek nawigacyjny otwierający kolejne zakładki.

play24 aplikacja nowa wersja app store iphone android google play 1 class="wp-image-923055"

Na pasku nawigacyjnym znalazło się pięć przycisków. Pierwszy z nich to Pulpit. To tutaj można przełączać się między numerami oraz sprawdzić informacje o wybranej taryfie i stanie wykorzystania pakietów. Również w tym oknie widać stan konta lub kwotę do zapłaty za ostatnią fakturę.

W prawym górnym rogu głównego ekranu aplikacji Play znalazły się menu ustawień oraz sekcja powiadomień.

Druga z zakładek w odświeżonym Play24 nosi nazwę Dla Ciebie. Tutaj można sprawdzić, co operator proponuje w zamian za przedłużenie umowy. Można tutaj wykupić też dodatkowe pakiety oraz usługi takie jak telewizja Play Now czy serwis wideo na żądanie Netflix, doładować kartę z abonamentu itp.

Trzecia zakładka to płatności, gdzie można w wygodny sposób opłacić fakturę oraz sprawdzić, jaka kwota zostanie doliczona do kolejnej poza abonament. W czwartym oknie można przejrzeć historię połączeń, w tym zużycie transferu, minut i wiadomości. Piąta sekcja pozwala na kontakt z działem pomocy.

play24 aplikacja nowa wersja app store iphone android google play 2 class="wp-image-923058"

Play24 w wersji 6.0 to nie tylko nowy wygląd.

REKLAMA

Aplikacja sieci Play w nowej wersji jest dużo bardziej przejrzysta, ale to nie koniec zmian. Teraz, aby z niej skorzystać, wystarczy wpisać swój numer telefonu. W dodatku operator w odświeżonym Play24 wprowadził funkcję automatycznego uzupełniania kodów z wiadomości SMS, co upraszcza autoryzację.

W ramach Play24 można teraz także doładować konto na nowe sposoby. Operator wspiera takie metody płatności jak BLIKApple Pay (w systemie iOS na iPhone’ach i iPadach) oraz Google Pay (na urządzeniach mobilnych z systemem Android). Sieć chwali się, że doładowanie konta zajmuje teraz niecałe 10 sekund.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA