REKLAMA

Papież Franciszek pokazał, że programować może każdy

Code.org to organizacja non-profit, której misją jest propagowanie aktywnego dostępu do komputerów w szkołach, nauka programowania wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie kobiet do zajmowania się kierunkami ścisłymi.

01.04.2019 18.27
Papież Franciszek pokazał, że programować może każdy
REKLAMA
REKLAMA

Dzięki partnerom na całym świecie organizacji udaje się oferować kursy programowania, oraz tworzyć darmowe scenariusze lekcji, które następnie mogą być używane w nauce w szkołach. Dzieciaki uczą się na przykładach zaczerpniętych z własnych doświadczeń: czy to za pomocą układania algorytmów z klocków czy też przez automatyzację gry Minecraft, którą rozbudowano dzięki partnerstwu z Microsoftem.

 class="wp-image-914526"

Nie bez znaczenia jest zachęcanie różnych znanych osób, aby spróbowały publicznie napisać choć kilka słów w jakimś języku programowania. Publicznie pierwsze kroki w programowaniu stawiali były premier Wielkiej Brytanii David Cameron, prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, oraz kanadyjski premier Justin Trudeau (który akurat zaskoczył wszystkich rozpoczynając spotkanie wyznaniem, że kiedyś pisał w C++).

 class="wp-image-914529"

Całkiem niedawno do listy tych osób dołączył 82-letni papież Franciszek. W ramach projektu Programming for Peace papież dopisał ostatnią linijkę powstającego skryptu, wpisując na iPadzie:

setScreen(“por la Paz“);

Słowa „por la Paz“ oznaczają „dla pokoju“. Polecenie setScreen przełączyło interfejs budowanej aplikacji na tabliczkę, która przedstawiała napis będący misją projektu Programming for Peace:

REKLAMA

Oczywiście zapraszanie sławnych ludzi do tego typu „ustawek“ to jedynie zabieg public relations. Mimo to każda metoda jest dobra, aby zachęcić dzieciaki do poznania technologii nie tylko od strony konsumenta, ale chociaż z poziomu „power usera“. Czyli takiego użytkownika, który potrafi w pełni wykorzystać moc tkwiącą w technologiach, z których korzysta.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA