REKLAMA

Acer Predator CG437KP to monitor, który zaimponuje graczom na PC, a nawet zawstydzi TV w salonie

Acer właśnie zaprezentował odświeżoną linię laptopów Predator oraz Nitro, ale to nowy monitor Acer Predator CG437KP spodobał mi się najbardziej. Wyświetlacz o takim rozmiarze i takich parametrach może z powodzeniem zastąpić telewizor w małym salonie. Do tego zda egzamin nie tylko podczas grania na PC, ale również konsolach. Problem polega na tym, że kosztuje krocie.

11.04.2019 16.43
Monitor Acer Predator CG437KP zawstydzi nie jeden TV w salonie
REKLAMA
REKLAMA

Acer Predator CG437KP to naprawdę wielki monitor. Urządzenie o gigantycznej przekątnej 43 cala przypomina małych rozmiarów telewizor, który idealnie pasuje do kawalerki albo mniejszego pomieszczenia. Acer zdecydował się wykorzystać matrycę VA, charakteryzującą się szybkim czasem reakcji, szerokimi kątami widzenia, wysokim kontrastem oraz tańszym procesem produkcji niż w przypadku matryc IPS.

Pomimo telewizyjnych rozmiarów, CG437KP ma parametry godne wymagających graczy na PC.

 class="wp-image-920907"

Częstotliwość odświeżania ekranu to maksymalnie 144 Hz. Produkcje działające w 90 lub 120 klatkach na sekundę będą wyglądać na tak wielkiej powierzchni rewelacyjnie. Technologia Adaptive Sync zadba z kolei, aby częstotliwość odświeżania oraz fps-y szły ze sobą w parze. Dzięki AS monitor Acera doskonale sprawdzi się również jako ekran stacjonarnych konsol. Trzy porty HDMI pozwolą na jednoczesne podłączenie Nintendo Switcha, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Poza wejściami HDMI, monitor został wyposażony w gniazdo DisplayPort oraz port USB-C. W przedniej części obudowy umieszczono z kolei czujnik światła oraz czujnik aktywności przed ekranem. Dzięki nim Acer Predator CG437KP dobierze za nas odpowiedni poziom jasności, a także odnotuje, że nikt z niego nie korzysta i przejdzie w tryb uśpienia.

Acer Predator CG437KP wyświetli obraz 4K HDR z maksymalną jasnością 1000 nitów.

 class="wp-image-920904"
REKLAMA

Jeżeli posiadasz potężny sprzęt, który uruchomi gry w 60, 90 lub 120 klatkach z rozdzielczością 3840 na 2160 pikseli, Acer Predator CG437KP pozwoli wycisnąć maksimum z wydajnej konfiguracji. Niestety, za sprzęt o takich parametrach oraz takim rozmiarze trzeba odpowiednio zapłacić. Acer Predator CG437KP ma kosztować zawrotne 1500 euro.

Acer celuje swoim monitorem w portfele najbardziej zamożnych, najbardziej wymagających graczy. Takich, którzy są gotowi na rozgrywkę powyżej 60 klatek na sekundę w erze 4K. To wąska, ale bardzo bogata grupa entuzjastów, którzy muszą mieć najlepszy, robiący gigantyczne wrażenie sprzęt. Acer Predator CG437KP bez wątpienia wpisuje się w te kryteria, będąc jednocześnie potężnym monitorem do gier PC, (zbyt) dobrym wyświetlaczem dla konsol oraz wystarczającym telewizorem w małym salonie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA