REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

W Mapach Google zagramy dziś w kultowego węża

Rozpoczynamy coroczny maraton internetowych żartów. Pierwszym dziś odnalezionym jest ten ukryty w Mapach Google, które dziś i tylko dziś pozwolą nam na skorzystanie z dodatkowej funkcji, jaką jest gra w węża.

01.04.2019
9:27
mapy google gra w węża
REKLAMA
REKLAMA

Lubię Prima Aprilis. To dzień, w którym mogę podziwiać cudzą kreatywność i dobrze się przy tym bawić. Żarty, pod warunkiem że udane, stanowią fajną rozrywkę intelektualną lub chociaż poprawiają humor za sprawą czyjegoś dowcipu. Google niemal zawsze miał całkiem fajne primaaprilisowe żarty, w tym roku jednak… jestem rozczarowany.

Jednym (jedynym?) z pierwszokwietniowych dowcipów jest dodanie do Map Google gry w węża. Grę możemy odpalić zarówno na telefonie komórkowym w dedykowanej aplikacji, jak i na desktopie w przeglądarce. Problem w tym, że żart ten został zrobiony na odwal się.

Gra w węża w Mapach Google została stworzona po linii najmniejszego oporu.

Myślałby kto, że programiści Google’a wykorzystają swój talent (a także ogromną ilość danych ze swojej usługi), by stworzyć wyjątkowo atrakcyjną wersję Snake’a. Może wykorzystującą specyficzny rozkład ulic czy budynków w jakichś miejscach na świecie, np. z trybem satelitarnym, który mógłby coś wnieść do klasycznej gry. Ale nie.

REKLAMA

Po wybraniu spośród jednego z sześciu miast oraz jednej planszy w formie mapy świata, możemy zagrać w najbardziej prymitywną wersję węża z tych kiedykolwiek wydanych. Różnice w poszczególnych miastach sprowadzają się do innego tła oraz wyglądu samego węża. Brawo Google.

A teraz przypomnijcie sobie swoje żarty sprzed lat, takie jak szukanie Waldo czy przeróbka Pac-Mana w wersji na ulice miast czy przygotowanie wersji usługi zgodnej z konsolami SNES. Oj, coś leniwie w tym roku…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA