REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

W sam raz na wiosnę. Dwa nowe jeździki Kawasaki - lżejsze i o większym zasięgu

KX-PRO6.5D i KX-PRO10.0D stanowią propozycję dla tych, którym do tej pory nie odpowiadała masa poprzednich jeździków Kawasaki. Producent wyposażył je też w użyteczne dodatki, takie jak doświetlające drogę światła przednie.

04.04.2019
13:31
kawasaki balance scooter nowości
REKLAMA
REKLAMA

Kawasaki konsekwentnie rozwija swoją ofertę jeździków, widząc nieustający popyt na tego rodzaju kompaktowe pojazdy. Linia Balance Scooter wzbogaciła się właśnie o dwa nowe modele, w których głównym usprawnieniem jest ulepszona konstrukcja, zapewniająca im mniejszą masę względem jeździków poprzedniej generacji.

Zarówno KX-PRO6.5D, jak i KX-PRO10.0D napędzane są przez dwa silniki elektryczne, które zapewniają jeździkom maksymalny zasięg w granicach 20 km. Ich moc, wedle deklaracji producenta, pozwala na pokonywanie wzniesień o kącie nachylenia do 30 stopni. Oba modele mogą też pochwalić się odpornością na pył i zachlapania.

Kawasaki Balance Scooter KX-PRO6.5D i KX-PRO10.D – jeździk mały i duży.

Kawasaki Balance Scooter KX-PRO6.5D class="wp-image-916995"
Kawasaki Balance Scooter KX-PRO6.5D

Pierwszy z jeździków jest nieco bardziej kompaktowy. Jego silniki mają łączną moc 500 W. Akumulator o pojemności 4400 mAh mamy ładować od zera do pełna w niecałe trzy godziny. Pojazd porusza się na 6,5-calowych kołach, a jego prędkość maksymalna to 20 km/godz. Pojazd ma masę 9,2 kg i jest w stanie przewieść pasażera o maksymalnej masie 100 kg.

Moc silników drugiego wynosi 700 W i jest on wyposażony w 10-calowe, pompowane koła. KX-PRO10.D ma masę 9,5 kg i przewiezie nieco masywniejszego pasażera: do 130 kg według specyfikacji producenta. Reszta cech pojazdu pozostaje w zasadzie identyczna względem mniejszego modelu.

Ceny są również całkiem przystępne.

REKLAMA
Kawasaki Balance Scooter KX-PRO10D class="wp-image-916998"
Kawasaki Balance Scooter KX-PRO10D

Oczywiście wszystko zależy od naszej definicji przystępnej ceny. Pamiętajmy jednak, że Kawasaki to znana japońska marka, a i tak udało się zachować cenę KX-PRO6.5D na poziomie tysiąca złotych. Do większego z jeździków będziemy musieli dopłacić 300 zł. Oba pojazdy są już dostępne w sprzedaży.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA