Sprzęt  / Relacja

Nowe EliteBooki i ZBooki od HP. Dla firm, które stawiają na bezpieczeństwo

HP zapowiedział na swoim Innovation Summit nowe komputery przenośne, projektowane z myślą o zastosowaniach biznesowych. Ich kluczowym elementem, poza wysokiej jakości konstrukcją, jest bezpieczeństwo.

Nowi reprezentanci linii produktowych ZBook i EliteBook pod względem specyfikacji czy konstrukcji specjalnie nie wyróżniają się na rynku. Od pewnego czasu komputery HP prezentują bardzo wysoki poziom, zarówno od strony wykonania sprzętowego, jak i wgranego oprogramowania. Zakładam, że podobnie będzie i w nowych modelach.

HP w tym roku pozycjonuje swoje komputery jednak przede wszystkim jako urządzenia gwarantujące bezpieczeństwo pracy. Po raz kolejny chwali się wbudowanym w urządzenia samoleczącym się BIOS-em, który w efekcie jest w zasadzie nie do ruszenia przez cyberprzestępców. Po raz wtóry do komputerów tych (a raczej ich podwersji) trafi ekran Sure View, który na życzenie uniemożliwia podglądanie jego zawartości przez patrzącą z boku postronną osobę. W tym roku jednak doszło coś nowego.

Jest to platforma do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem o nazwie Sure Sense, o której szerzej piszę w osobnym wpisie. Z premedytacją używam słowa „platforma”, bowiem jest ona czymś więcej niż nową aplikacją antywirusową i wymaga do działania dedykowanego układu sprzętowego. Jest ponoć diabelnie skuteczna, a już teraz wiadomo, że wpływa w znikomy sposób na wydajność komputera.

Nowości HP w komputerach biznesowych to nowe modele w liniach EliteBook i ZBook.

hp elitebook zbook 2019

Paradę nowych komputerów otwierają nowe modele z linii EliteBook 800, a konkretniej HP EliteBook 830/840/850 G6. Notebooki te oferują matrycę o przekątnej, odpowiednio, 13, 14 i 15,6 cala. Urządzenia wyposażono w najnowsze procesory i jasne wyświetlacze, a także (opcjonalnie) bardzo szybkie modemy LTE.

hp elitebook zbook 2019

HP EliteBook x360 G6 to w zasadzie niemal ten sam komputer, co powyższy. Różni się jednak zawiasem pozwalającym skorzystać z komputera jak z tabletu oraz wyświetlaczem obsługującym rysik HP Smart Pen.

hp elitebook zbook 2019

HP ZBook 14u/15u G6 to z kolei prawdziwe mobilne stacje robocze, wyposażone w najszybsze jednostki obliczeniowe Intela i 32 GB RAM. Można je doposażyć w bardzo szybką pamięć SSD o pojemności od 128 do 2048 GB. Dostępne są, jak nazwy modeli sugerują, w 14- i 15,6 calowych odmianach, z wyświetlaczami IPS UHD.

hp elitebook zbook 2019

Ostatnią z nowości jest monitor EliteDisplay E324q, który pozycjonowany jest jako akcesorium dla EliteBooków. To 31,5-calowy wyświetlacz QHD ze złączami HDMI, DisplayPort i USB-C. Rzecz jasna nie zawiera on w sobie układu Sure Sense.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst