REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Masz internet od Orange? Masz problem. Usługi Google’a przestały działać

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie możesz wpisać hasła w wyszukiwarkę, odebrać maila czy obejrzeć wideo na YouTubie – oto przyczyna. Orange ma poważny problem z Google’em.

15.04.2019
12:47
Google nie działa? Pewnie masz internet w Orange
REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Po około 2 godzinach sytuacja wróciła do normy. Usługi Google są już dostępne dla klientów Orange.

AKTUALIZACJA: Rzecznik sieci Orange potwierdził awarię.

Z początku myślałem, że to typowa, chwilowa czkawka – zaraz minie i po sprawie. A jednak, od ponad godziny wszelkie usługi Google’a ani myślą zadziałać na żadnym z komputerów, które mam aktualnie pod ręką.

Zaskoczony zapytałem kolegów i koleżanki z redakcji, ale według nich wszystko było w porządku. Sprawdziłem też sytuację na telefonie podłączonym do LTE – wszystko w normie. To nakazało podejrzewać, że winowajcą jest dostawca internetu. I nie myliłem się.

Orange ma problem z Google’em. Pocztę odbierzesz kiedy indziej

Jak pokazuje Downdetector, już ponad 1200 osób zgłosiło problem z działaniem usług Google’a i zdecydowana większość komentujących podkreśla, że to wina Orange.

Orange ma problem z Google class="wp-image-922392"

Nie jest to bowiem pierwszyzna dla operatora – usługi Google’a regularnie zaliczają tam czkawkę. Osobiście przeszedłem długą drogę odbijania się od przedstawicieli pomocy technicznej operatora, nim problem został tymczasowo rozwiązany na moim łączu, stąd wierzę, że inni użytkownicy również mogli doświadczyć podobnych przeszkód w przeszłości.

Operator właśnie potwierdził na Twitterze, iż awaria ma miejsce i pracują nad usunięciem usterki. Mam tylko nadzieję, że ten znak zapytania na końcu to zwykła literówka, a nie oznaka braku pewności własnych działań...

Trudno zbyć tę awarię wzruszeniem ramion.

Między Google’em a Internetem można dziś postawić w zasadzie znak równości. Gdy usługi giganta nie działają, Sieć jest sparaliżowana.

Od rana wysyłam maile z telefonu, bo na komputerze nie mogę połączyć się z pocztą. Nie mogę sprawdzić kalendarza, poprawić ważnych dokumentów tekstowych dla klienta zapisanych w Google Docs ani dostać się do moich plików na Dysku Google. O tak przyziemnych czynnościach jak obejrzenie wideo na YouTubie nie wspominając.

REKLAMA

Zostaje tylko trzymać kciuki za Orange, by jak najszybciej pozbyli się awarii i tymczasowo korzystać z udostępniania internetu z poziomu telefonu. Innej opcji nie widzę.

AKTUALIZACJA: Po około 2 godzinach sytuacja wróciła do normy. Usługi Google są już dostępne dla klientów Orange.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA