REKLAMA

Pekao nie zwalnia tempa. Bank wprowadza cashback zbliżeniowy

Jeszcze przed świętami Wielkiej Nocy w trzech tysiącach terminali POS należących do Banku Pekao S.A. udostępniona będzie nowa funkcja - cashback zbliżeniowy.

12.04.2019 09.56
Bank Pekao cyfryzacja
REKLAMA
REKLAMA

Cashback zbliżeniowy zmienia reguły gry

Jedną z nowości w Pekao jest cashback zbliżeniowy. Do tej pory by móc skorzystać z możliwości wypłacenia pieniędzy z terminalu POS - musieliśmy do niego wetknąć naszą kartę. To dyskwalifikowało smartfony, zegarki lub opaski z tokenami kart płatniczych.

I właśnie Bank Pekao S.A. postanowił zmienić reguły gry. Cashback zbliżeniowy oznacza, że przy okazji robienia zakupów będzie można wypłacać gotówkę jedynie zbliżając do terminala kartę lub inny przedmiot z funkcją płatności mobilnych.

Na początek w trzech tysiącach terminali

Ku końcowi mają się mieć właśnie testy przeprowadzane przez Pekao. Wszystko miało pójść zgodnie z planem, co pozwala na wkroczenie w kolejny etap. A tym będzie udostępnienie cashbacku zbliżeniowego w pierwszych trzech tysiącach terminali Pekao. I to już za chwilę - jeszcze w przedświątecznym tygodniu.

Usługa ma być dostępna dla posiadaczy kart Visa i MasterCard. Warunek jest jeden. Bank, który wydał kartę musi oferować funkcję cashbacku. I jeszcze tylko widoczna w ustawieniach karty decyzja jej właściciela pozwalająca na bezstykowe transakcje.

Pamiętaj: cashback i moneyback to nie to samo

REKLAMA

Cashback, czyli możliwość wypłaty pieniędzy przy okazji zakupów staje się coraz popularniejsza. Udostępnia go klientom zdecydowana większość banków funkcjonujących w Polsce. Ale mimo to ciągle bywa, że ta możliwość mylona jest z inną - moneybackiem. Moneyback zaś to usługa bankowa polegająca na tym, że bank zwraca część wydatków za przeprowadzone transakcje bezgotówkowe.

Najczęściej moneyback działa tak, że mniej więcej w połowie miesiąca bank sam przelewa na konto klienta określoną sumę. Kwota uzyskana w ramach usługi moneyback stanowi jakiś procent pieniędzy wydanych z karty w poprzednim miesiącu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA