REKLAMA

Assassin’s Creed Unity za darmo na PC. A to dopiero początek ratowania Notre Dame

Twórcy serii Assassin’s Creed bez wątpienia kochają historię. I jak tylko dowiedzieli się o katastrofie, jaką był pożar Notre Dame, zdecydowali się ją ratować. Realnie, jak i wirtualnie.

17.04.2019 17.24
Assassin's Creed Unity za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Studio Ubisoft ogłosiło, że przekaże pół miliona euro na rzecz odbudowy katedry Notre Dame, która została zrujnowana przez niszczycielski pożar. Jedna z najbardziej znanych serii gier tego studia to Assassin’s Creed, a więc saga o trwającym przez wieki bractwie asasynów. A tak się składa, że Notre Dame była ważnym fabularnie miejscem dla jednej z najciekawszych odsłon tej serii.

Katedra została wiernie odtworzona w grze Assassin’s Creed Unity, pozwalając graczom w przerwie od zabójstw kolejnych wirtualnych przeciwników na zwiedzanie tego wspaniałego pod względem architektury miejsca. Ubisoft zdecydował się więc nie tylko na udostępnienie gry za darmo, ale i zadeklarował finansowe wsparcie: wydawnictwo przekaże 500 tys. euro na odbudowę katedry.

Assassin’s Creed Unity za darmo na PC. Do pobrania z tego adresu.

Scenografia gry została pieczołowicie przygotowana na podstawie wielu źródeł historycznych. Ubisoft, gdy promował swoją grę, chwalił się, że wykorzystał przy jej produkcji dziesiątki starych map, zdjęć i rycin. Za samą katedrę Notre Dame i jej odtworzenie w grze odpowiadała Caroline Miousse, która pracowała nad tym zadaniem przez ponad 14 miesięcy.

Efekt robi wrażenie. Notre Dame w Assassin’s Creed Unity to rzekomo perfekcyjnie odwzorowana budowla w stanie, w jakim była w 1790 r. Co do ostatniej cegły czy poszczególnych wiszących na ścianach obrazów. Szkoda tylko, że wyłącznie wersja na komputery PC zostanie udostępniona za darmo. Posiadacze PlayStation i Xboksów chętnie też by pozwiedzali ten cud architektury, przynajmniej na czas jego odbudowy.

Nawet jeśli to tylko cyniczny marketing, to i tak uwielbiam takie inicjatywy.

REKLAMA

Osoby doszukujące się ukrytych korzyści dla Ubisoftu prawdopodobnie mają rację. To marketing i poprawianie wizerunku marki. Tyle że zamiłowanie twórców Assassin’s Creed do historii nie jest czymś zmyślonym, co oni sami udowadniali przez lata w swoich kolejnych grach.

Szczerze wierzę, że udostępnienie gry za darmo i przekazanie ogromnego datku na odbudowę katedry to nie tylko świetny chwyt PR-owy, ale i potrzeba serca wielu zatrudnionych w Ubisofcie osób. A nawet jeśli nie, no to cóż… przynajmniej mamy za darmo fajną grę i pieniądze na remont zabytku. Tego się po prostu nie da skrytykować.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA