REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Można już płacić Apple Pay w Banku Millennium

Najpierw terminem był luty, potem marzec, koniec końców stanęło na połowie kwietnia. Udało się jednak ciut wcześniej i klienci Banku Millennium mogą korzystać już z Apple Pay.

02.04.2019
9:21
Apple Pay lepsze od PayPal
REKLAMA
REKLAMA

Po tym jak Apple Pay we wszystkich współpracujących sklepach udostępniły Przelewy24, znacznie łatwiej spotkać się z tą metodą płatności niż z jej brakiem. Z kolei wśród polskich banków niedostępność Apple Pay była wyjątkiem. Teraz z tej formy płatności mogą korzystać już klienci Banku Millennium.

Termin wdrożenia Apple Pay był przesuwany kilkakrotnie.

Później szefostwo polskiego Banku Millennium przekonywało, że nastąpi to już w lutym. W najgorszym razie - w marcu. Ale marzec minął i klienci banku usłyszeli owszem o nowej aplikacji bankowej. Z płaceniem blikiem i możliwością przeprowadzenia zbiórki. Ale o Apple Pay ani słowa.

Apple Pay w Banku Millennium.

Ostatni komunikat ze strony Banku Millennium mówił, że klienci będą mogli płacić za pomocą Apple Pay w połowie kwietnia. Ale wychodzi na to, że tym razem zamiast kolejnego opóźnienia mamy do czynienia z wyprzedzeniem. Jak informują za pomocą social mediów klienci Banku Millennium Apple Pay jest już gotowe do użycia.

Chociaż na próżno w tym temacie odszukać jakikolwiek oficjalny komunikat banku, udało nam się bez tego sprawdzić, czy faktycznie iPhone i Apple Watch mogą klientom Millennium zastąpić portfel.

 class="wp-image-915435"

I potwierdzamy: jak najbardziej mogą. Możliwe jest nie tylko dodanie karty, ale również dokonywanie transakcji za pomocą sprzętu Apple'a.

 class="wp-image-915444"

Apple Pay u wszystkich. Prawie.

Od początku (czerwiec 2018 r.) Apple Pay oferowało swoim klientom dziewięć banków: BZ WBK (obecnie Santander Polska), Pekao, mBank, BGŻ BNP Paribas, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Raiffeisen Polbank, Nest Bank i Getin Bank. Potem dołączył PKO Bank Polski. Później z tak realizowanych płatności mogli cieszyć się też klienci ING Banku Śląskiego. Na początku 2019 r. dołączył Credit Agricole. A teraz Bank Millennium.

REKLAMA

Ale z Apple Pay ciągle nie skorzystają np. klienci Citi Handlowego. Powinno się to zmienić w ciągu kilku, kilkunastu tygodni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA