REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Bankowość
  4. Zakupy

Można już płacić Apple Pay w Banku Millennium

Najpierw terminem był luty, potem marzec, koniec końców stanęło na połowie kwietnia. Udało się jednak ciut wcześniej i klienci Banku Millennium mogą korzystać już z Apple Pay.

Apple Pay lepsze od PayPal
REKLAMA
REKLAMA

Po tym jak Apple Pay we wszystkich współpracujących sklepach udostępniły Przelewy24, znacznie łatwiej spotkać się z tą metodą płatności niż z jej brakiem. Z kolei wśród polskich banków niedostępność Apple Pay była wyjątkiem. Teraz z tej formy płatności mogą korzystać już klienci Banku Millennium.

Termin wdrożenia Apple Pay był przesuwany kilkakrotnie.

Miło mi poinformować, że Bank Millennium, odpowiadając na oczekiwania klientów, pracuje nad wprowadzeniem Apple Pay. Udostępnienie usługi planujemy w pierwszych miesiącach przyszłego roku - tak brzmiał komunikat Agnieszki Kubajek z Departamentu Public Relations Banku Millennium pod koniec zeszłego roku.

Później szefostwo polskiego Banku Millennium przekonywało, że nastąpi to już w lutym. W najgorszym razie - w marcu. Ale marzec minął i klienci banku usłyszeli owszem o nowej aplikacji bankowej. Z płaceniem blikiem i możliwością przeprowadzenia zbiórki. Ale o Apple Pay ani słowa.

Apple Pay w Banku Millennium.

Ostatni komunikat ze strony Banku Millennium mówił, że klienci będą mogli płacić za pomocą Apple Pay w połowie kwietnia. Ale wychodzi na to, że tym razem zamiast kolejnego opóźnienia mamy do czynienia z wyprzedzeniem. Jak informują za pomocą social mediów klienci Banku Millennium Apple Pay jest już gotowe do użycia.

Chociaż na próżno w tym temacie odszukać jakikolwiek oficjalny komunikat banku, udało nam się bez tego sprawdzić, czy faktycznie iPhone i Apple Watch mogą klientom Millennium zastąpić portfel.

 class="wp-image-915435"

I potwierdzamy: jak najbardziej mogą. Możliwe jest nie tylko dodanie karty, ale również dokonywanie transakcji za pomocą sprzętu Apple'a.

 class="wp-image-915444"

Apple Pay u wszystkich. Prawie.

Od początku (czerwiec 2018 r.) Apple Pay oferowało swoim klientom dziewięć banków: BZ WBK (obecnie Santander Polska), Pekao, mBank, BGŻ BNP Paribas, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Raiffeisen Polbank, Nest Bank i Getin Bank. Potem dołączył PKO Bank Polski. Później z tak realizowanych płatności mogli cieszyć się też klienci ING Banku Śląskiego. Na początku 2019 r. dołączył Credit Agricole. A teraz Bank Millennium.

REKLAMA

Ale z Apple Pay ciągle nie skorzystają np. klienci Citi Handlowego. Powinno się to zmienić w ciągu kilku, kilkunastu tygodni.

Apple Pay to rozwiązanie drogie. Przyglądamy mu się dokładnie. Wdrożenie planujemy w przyszłym roku. Myślę, że w pierwszej połowie – przekonuje Sławomir Sikora, prezes Citi Handlowego.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA