REKLAMA

Koniec z chaosem. Powiadomienia w Windowsie i Androidzie będą się synchronizować

Jedną z niewielu rzeczy, jakich zazdroszczę użytkownikom systemów Apple’a, to porządek w powiadomieniach. Na szczęście już niedługo będę miał dokładnie to samo. Tak jak każdy posiadacz duetu urządzeń z Windowsem i Androidem.

26.04.2019 09.33
Niedługo ruszy powiadomień pomiędzy Windowsem a Androidem
REKLAMA
REKLAMA

Dostaję powiadomienie z Instagrama. Nieciekawe, więc od razu je odrzucam. Chciałoby się rzecz, że na tym koniec, ale to niestety nieprawda. To samo powiadomienie muszę odrzucić na tablecie, na telefonie i na komputerze. Android i Windows zupełnie ze sobą pod tym względem nie współpracują i po prawdzie trudno się temu dziwić: przecież oba systemy pochodzą od różnych dostawców.

Takich problemów nie mają użytkownicy sprzętów Apple’a. Odrzucone powiadomienie na iPhonie znika też z iPada czy MacBooka. Działa to niemal zawsze, nie licząc kilku dziwnych wyjątków pokroju aplikacji Apple Poczta. Zazdroszczę, choć… już niedługo Apple będzie miał tę przewagę.

Microsoft wprowadza synchronizację powiadomień pomiędzy Androidem i Windowsem.

Lada moment członkowie programu Windows Insider otrzymają nową wersję aplikacji Twój telefon. Aplikacja ta do tej pory służyła do łatwego pobierania zdjęć z telefonu z Androidem oraz do odbierania i wysyłania SMS-ów ze sparowanym telefonem. Microsoft wprowadza też do niej możliwość strumieniowania aplikacji z Androida na pulpit Windowsa, ale na razie działa to tylko na wybranych modelach telefonów Samsunga i OnePlusa.

Teraz jednak ruszają testy mechanizmu synchronizacji powiadomień. Oznacza to, że jeżeli odczytamy jakieś powiadomienie na komputerze, to możemy je z poziomu tegoż komputera usunąć, a ono zniknie również z naszego telefonu. I w drugą stronę: powiadomienia odrzucone na telefonie znikną z naszego PC.

Niestety, rozwiązanie to nadal nie jest idealne. Aplikacja Twój telefon wyświetla na naszym PC lub tablecie powiadomienia z aplikacji androidowych, ale nie tych natywnych dla Windowsa. Nadal więc będą zdarzały się duble, choć jest to bez wątpienia krok w dobrą stronę, po którym – jestem przekonany – nastąpi kolejny.

REKLAMA

By to wszystko działało, musisz zainstalować na Androidzie jedną aplikację.

Jest ona darmowa, dostępna w Sklepie Play. Służy ona wyłącznie do synchronizacji Androida z Windowsem, nie trzeba więc iść na jakieś kompromisy w formie używania innego launchera czy przeglądarki. Aplikacja Twój telefon jest preinstalowana w Windows 10.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA