REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Tak wygląda Laptop Acer Predator Helios 700 z unikalną wysuwaną klawiaturą

Podczas nowojorskiej konferencji Acer zeprezentował portfolio urządzeń na 2019 rok. W tym nowe oraz odświeżone gamingowe laptopy Acer Nitro 7, Acer Nitro 5, Acer Predator Helios 300 oraz Acer Predator Helios 700. Najciekawiej prezentuje się zwłaszcza ten ostatni, ze względu na mechanizm wysuwanej klawiatury.

12.04.2019
8:36
Acer Predator Helios 700 dostał unikalną wysuwaną klawiaturę
REKLAMA
REKLAMA

Na przestrzeni ostatnich lat obserwowaliśmy wiele eksperymentów z klawiaturami w laptopach dla graczy. Producenci próbowali mnóstwa unikatowych rozwiązań, łącznie z mechanikami charakteryzującymi się pełnym, głębokim skokiem. Najnowszą innowacją związaną z klawiszami właśnie pochwalił się Acer, prezentując rozsuwany laptop Acer Predator Helios 700.

 class="wp-image-921165"

Acer Predator Helios 700 wyróżnia się wysuwaną klawiaturą. Mechanizm pełni praktyczną rolę.

Architekci laptopów dla graczy rok do roku walczą z dwoma zazębiającymi się problemami. Pierwszym jest pogoń za coraz większą mocą. Drugi stanowi chłodzenie niezbędne do zatrzymania ciepła podczas korzystania z owej mocy. Od kilku lat topowi producenci oferują naprawdę wydajne, relatywnie ciche systemy chłodzące. Jednak nawet one nie sprawiają, że przegrzewanie się układów na stałe odeszło w zapomnienie.

Tzw. thermal throttling to klątwa, która męczy graczy na laptopach po dziś dzień. W ostatnim czasie poczyniliśmy naprawdę wielkie postępy w kwestii chłodzenia podzespołów. Wciąż jednak nie jest idealnie. Dlatego architekci stale poszukują nowych sposobów na walkę z wysoką temperaturą. Rozwiązaniem Acera jest wysuwana klawiatura, dzięki której laptop Acer Predator Helios 700 zyskuje dwa dodatkowe wloty powietrza.

 class="wp-image-921159"

Dodatkowe wloty w połączeniu z wentylatorami Acer AeroBlade 3D, pięcioma miedzianymi przewodami cieplnymi oraz komorą parową mają tworzyć układ chłodzący lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. System wentylatorów ma skutecznie walczyć z rosnącą temperaturą tak potężnych podzespołów jak karta Nvidia GeForce RTX 2080 lub 2070 oraz procesor 9. generacji Intel Core i9. Bezpośrednią kontrolę temperatury zyskamy dzięki dedykowanemu programowi.

Spodobało mi się, że dolna część wysuwanego panelu zamienia się w podkładkę na nadgarstki.

Jeśli laptop jest stosunkowo wysoki (te gamingowe zdecydowanie do takich należą), nadgarstki uwielbiają obijać się o ostrą obudowę urządzenia. To problematyczne, męczące i bolesne doświadczenie zwłaszcza podczas dłuższych maratonów z grami. Acer Predator Helios 700 eliminuje ten problem dzięki niestandardowej podkładce. Taką funkcję pełni ta część laptopa, która przed wysunięciem była tradycyjnym panelem dotykowym. Filozofia #ZeroWaste w najlepszym wydaniu.

 class="wp-image-921156"

Z drugiej strony obawiam się o wytrzymałość wysuwanego mechanizmu. Jak w przypadku wszystkich elektronicznych części, im solidniejsza i bardziej spójna bryła, tym bezpieczniej. Ciekawi mnie sposób w jaki działają zawiasy/szyny Heliosa. Mam nadzieję, że uda mi się to sprawdzić, gdy Acer rozpocznie wysyłanie egzemplarzy testowych. Lubię sprawdzać takie nowinki, a ta od Acera wydaje się nie tylko efektowna, ale również praktyczna. Jeśli wysuwane klawisze wypalą, laptopy do gier zyskałyby naprawdę wiele. Zarówno w obszarze chłodzenia, jak również wygody.

Acer Predator Helios 700 pojawi się w Polsce w lipcu 2019 r., w cenie od 10499 zł.

REKLAMA
 class="wp-image-921153"

Za tę astronomiczną kwotę otrzymamy laptop z 17-calowym ekranem FHD IPS o częstotliwości odświeżania 144 Hz, wyposażony w kartę Nvidia GeForce RTX 2070 oraz procesor 9. generacji Intel Core i9. O zgodność odświeżania wyświetlacza z klatkami na sekundę zadba technologia Nvidia G-Sync. W urządzenie wmontowano aż pięć głośników i subwoofer. Inne wyróżniki Heliosa 700 to klawisz turbo uruchamiający overclocking, a także nowy klawisz skrótu zapewniający natychmiastowy dostęp do temperatur procesora i układu graficznego, sterowanie wentylatorem, podświetlenia RGB i wielu innych opcji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA