REKLAMA

Jeszcze szybciej za tę samą cenę. Xiaomi Mi Notebook Air doczekał się noworocznego liftingu

Chińscy producenci telefonów coraz śmielej rozpychają się na rynku smukłych komputerów osobistych. Na pierwszy rzut oka tegorocznej i bardzo taniej edycji Xiaomi Mi Notebook Air nie brakuje w zasadzie niczego.

26.03.2019 14.55
xiaomi mi notebook air 2019
REKLAMA
REKLAMA

Gdyby jeszcze dwa lata temu ktoś zapytał mnie o markę laptopa, którą warto się zainteresować, szukając porządnego sprzętu, wskazałbym pewnie takie firmy jak HP, Dell czy Microsoft. Na komputery osobiste z Chin patrzyło się podobnie jak na telefony komórkowe. „No cóż, są przynajmniej tanie, więc nie wymagajmy zbyt wiele”. Dziś chińskie smartfony są jednymi z najlepszych na świecie, a firmy za nie odpowiedzialne zaczynają brylować również w segmencie pecetów.

Nie jest to tylko luźna myśl. Niedawno stanąłem przed koniecznością wymiany peceta na nowszego. Bardzo się starałem, ale nie znalazłem nic lepszego od Matebooka X Pro marki Huawei. A jego relatywnie niska cena okazała się nie jedynym, a dodatkowym atutem. To genialne urządzenie. Dlatego też moje duże zainteresowanie budzi również i wielki konkurent Huaweia, jakim jest Xiaomi. A ten właśnie zaprezentował odświeżoną wersję komputera Mi Notebook Air.

Xiaomi Mi Notebook Air 2019. Niska cena, procesor Intela ósmej generacji i system szybkiego ładowania.

xiaomi mi notebook air 2019 class="wp-image-911613"

Tegoroczna wersja laptopa Xiaomi wyposażona będzie w 12,5-calowy wyświetlacz Full HD, który będzie otoczony ramkami o grubości 5,71 mm. Z wyglądu komputer prezentuje się niemal identycznie, co jego poprzednia wersja. Ma masę raptem 1,07 kg i mierzy 292 x 202 x 12,9 mm. Mimo tak smukłej obudowy – uczcie się, giganci branży – Xiaomi znalazło miejsce na złacze USB-C, dwa złącza USB-A i gniazdo słuchawkowe.

Największą nowością względem poprzedniej wersji komputera jest jednak jego płyta główna. Komputer będzie sprzedawany z procesorami Intel Core ósmej generacji, a jego system szybkiego ładowania rzekomo naładuje akumulator od zera do 50 proc. w raptem 35 minut.

xiaomi mi notebook air 2019 class="wp-image-911616"

Xiaomi Mi Notebook Air 2019 sprzedawany będzie w wersji z procesorkiem Core M3 (128 lub 256 GB pamięci) lub układem Core i5 (256 GB pamięci). Obie wersje sprzedawane będą wyłącznie w odmianach z 4 GB RAM. A więc nie będą to urządzenia do poważnej pracy, ale przynajmniej cena bardzo uczciwie to odzwierciedla.

No właśnie. Ile kosztuje Xiaomi Mi Notebook Air 2019?

REKLAMA

Za nowe komputery zapłacimy, w zależności od wersji, 3600, 4000 lub 4300 juanów (na razie ich dostępność jest ograniczona do rynku chińskiego). A więc, 2035, 2250 i 2500 zł po bezpośrednim przełożeniu cen na naszą walutę. Jak na tak smukłe i dobrze wyposażone netbooki do lekkiej pracy, wydaje się to nie lada okazją.

Nie miałem bliższej styczności z laptopami Xiaomi i przyznam, że po obcowaniu z telefonami tej firmy nie mam o niej przesadnie dobrej opinii. Nie mogę więc go nikomu z czystym sumieniem polecić. Huawei zdążył mnie jednak zaskoczyć wprowadzając – moim zdaniem – najlepszy przenośny komputer osobisty na rynek. Temu Xiaomi na pewno będę chciał się bliżej przyjrzeć.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA