REKLAMA

Games with Gold na kwiecień - świetna oferta dla fanów science-fiction RPG

Są różne gusta. Jedni lubią battle royale, inni wolą na konsolach grać w karty. Ja uwielbiam wszystko, co związane z tematyką science-fiction. A Microsoft zapewni mi dużo dobrego w ramach kwietniowych Games with Gold.

27.03.2019 08.06
xbox games with gold kwiecień 2019
REKLAMA
REKLAMA

Games with Gold to program promocyjny dla abonentów Xbox Live Gold. Dzięki niemu osoby posiadające aktywną subskrypcję co miesiąc otrzymują stuprocentowy rabat na cztery gry: dwie na Xboksa One i dwie na Xboksa 360 (z możliwością uruchomienia ich również na Xboksie One). Są w tym wszystkim dwa haczyki.

Po pierwsze, gry należy kupić w czasie trwania promocji. Jeżeli nie zdążymy i przypomnimy sobie o ofercie za miesiąc, ten stuprocentowy rabat nie będzie już dostępny. Warto więc dokonać zakupu, nawet jeśli w danym momencie gra nas nie interesuje – by została przypisana do tych przez nas posiadanych. Po drugie, gry na Xbox One przyznane w ramach tego rabatu są dostępne tylko jeśli nadal mamy aktywne członkostwo w Xbox Live Gold. Rezygnacja z abonamentu oznacza zablokowany dostęp do tych gier do czasu jego wznowienia. Choć gry na Xboksa 360 przyznawane są dożywotnio.

Co dostaniemy w kwietniu 2019 r. w ramach Games with Gold? Między innymi dwa potencjalnie wciągające RPG z nurtu science-fiction.

Pierwszą i prawdopodobnie gorszą z nowości jest The Technomancer. To mieszanina gry akcji i gry RPG, której akcja dzieje się na Marsie. Jej fabuła to mieszanina motywów cyberpunkowych i science-fiction. Według recenzji, możemy się spodziewać bardzo dobrej fabuły, świetnej oprawy, przeciętnego dubbingu i dość słabo rozwiązanych sekwencji walki.

Innymi słowy, kupować w normalnej cenie prawdopodobnie nie warto, ale skoro jest za darmo, to zamierzam włączyć grę na niskim poziomie trudności i rozkoszować się samym światem i klimatem. The Technomancer będzie częścią Games with Gold w dniach 1-30 kwietnia.

Druga z gier to absolutna klasyka, która mnie jakimś cudem ominęła. To praprzodek niemal wszystkich nowoczesnych gier RPG z otwartym światem. Mowa tu o Outlast. A konkretniej, o Outlast: Second Contact, a więc podretuszowanej na potrzeby nowoczesnych konsol wersji gry.

Z tego co czytałem, mechanika gry nieco trąci myszką. Fabuła i klimat podobno jednak nadal się bronią, po dziś wyznaczając wysoką poprzeczkę dla konkurencji. Z przyjemnością nadrobię tę historyczną zaległość i przyznam, że wręcz nie mogę się doczekać. Outlast: Second Contact będzie częscią Games with Gold w dniach 16 kwietnia-15 maja.

REKLAMA

Pozostałe dwie gry to również klasyka, choć nieco innego sortu. Star Wars Battlefront II to nie ten sam Battlefront II, który został wydany na nowe konsole. Gra pochodzi z konsoli Xbox pierwszej generacji i jest praprzodkiem nowoczesnego sieciowego shootera od Electronic Arts. Będzie dostępny w ramach Games with Gold w dniach 1-15 kwietnia. Z kolei Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 to bardzo dobra, doskonale przyjęta przez krytyków trzecioosobowa strzelanka z Xboksa 360 z dużym nastawieniem na taktyczne zarządzenie drużyną.

Rzadko się zdarza, bym był zainteresowany wszystkimi tytułami Games with Gold w danym miesiącu. Zdaję sobie też sprawę, że mój entuzjazm względem kwietniowej oferty wynika z subiektywnego gustu. Nie zmienia to jednak faktu, że właśnie otrzymałem kilkadziesiąt godzin zabawy, której doczekać się już nie mogę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA