Sprzęt  / Lokowanie produktu

Żelazko, parownica i deska do prasowania w jednym. Tefal IXEO pokazuje, że prasowanie może być smart

Picture of the author

Jeżeli, tak jak ja, nie lubicie prasować, powinniście zwrócić uwagę na Tefal IXEO. Ten wielofunkcyjny sprzęt prezentuje zupełnie nowe podejście do prasowania. Co więcej, ono rzeczywiście ma sens.

Jeżeli oglądacie moje filmy na YouTube, to doskonale wiecie dwie rzeczy. Po pierwsze - bardzo lubię wszelkiej maści sprzęty domowe. Robot sprzątający czy inteligentna lodówka często interesuje mnie bardziej niż najnowszy smartfon lub komputer. Dzieje się tak, ponieważ usprawnienie codziennie wykonywanych czynności jest moim zdaniem cenniejsze od szybszego o 10 proc. procesora lub dokładania kolejnych gigabajtów pamięci operacyjnej.

Po drugie - mam ewidentny problem z prasowaniem. Regularnie wypomina mi to część moich widzów, którzy uważają, że nie wyglądam schludnie. I rzeczywiście, z żelazkiem lubię się niespecjalnie, a każde prasowanie to dla mnie przykry obowiązek. Z tego powodu jakiś czas temu kupiłem w jednej z sieci dyskontów przenośną parownicę za kilkadziesiąt złotych. Jest to sprzęt wygodny i banalnie prosty w obsłudze, jednak nie tak dokładny jak tradycyjne żelazko. Jak widać, nie można mieć wszystkiego.

Chyba że kupicie Tefal IXEO.

Sprzęt ten łączy w sobie bowiem żelazko, parownicę oraz inteligentną deskę do prasowania. Jest to zupełnie nowe podejście do prasowania, które zakłada posiadanie wyłącznie jednego urządzenie zamiast kilku. Między innymi z tego powodu Tefal IXEO prezentuje się bardzo ciekawie. Mamy tutaj całą stację do prasowania, na której umieszczono pojemnik na wodę, deskę na stelażu oraz żelazko z wyrzutem pary.

Przed rozpoczęciem korzystania z tego ustrojstwa trzeba je oczywiście złożyć. Proces ten jest na szczęście banalnie prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Podczas składania tego urządzenia miałem tylko jeden problem - nie wiedziałem, czy stelaż na żelazko powinno znajdować się po lewej, czy po prawej stronie urządzenia. Okazało się to bez znaczenia, ponieważ Tefal IXEO ma być dopasowane zarówno do osób prawo-, jak też leworęcznych.

Czy deska do prasowania może być smart?

Oczywiście i nie potrzebuje do tego własnego procesora, płyty głównej i połączenia z Internetem. Deska w Tefal IXEO jest inteligentna, ponieważ pozwala na prasowanie w poziomie (tradycyjne), pionowe (jak z parownicą) oraz pod kątem 30 stopni. To ostatnie ustawienie jest moim zdaniem najwygodniejsze.

W desce Tefala najbardziej podoba mi się jednak jej kształt. Kojarzycie standardowe deski do prasowania sprzedawane w sklepach. Są one długie i wąskie, przez co nie da się na nich zmieścić całej koszuli. W przypadku Tefal IXEO ta deska jest szersza i krótsza, dzięki czemu koszula, nawet taka w rozmiarze XXL, mieści się na niej idealnie.

Warto zwrócić też uwagę na materiał, którym pokryta jest deska. Otóż przepuszcza on parę wodną, dzięki czemu woda nie pozostaje na ubraniach. Tutaj para wodna przechodzi przez ubranie, a następnie przez deskę, i nigdzie się nie gromadzi. To bardzo istotny szczegół.

Gwiazdą tego show jest jednak żelazko.

Jest ono bardzo małe, dzięki czemu idealnie nadaje się do prasowania newralgicznych części koszuli - wąskich rękawów oraz przestrzeni między guzikami. Dzięki temu można uniknąć prasowania koszuli na kant, a sam proces staje się prostszy i przyjemniejszy, a co za tym idzie, krótszy.

Kolejna zaleta tego żelazka to bardzo krótki czas nagrzewania - jedyne 45 sekund. Powinny o tym pamiętać zwłaszcza osoby, które mają tendencję do spóźniania się i robienia wszystkiego na ostatnią chwilę. Na nagrzanie się zwykłego żelazka trzeba czekać nawet kilka minut, a tutaj ten proces trwa znacznie krócej.

Sam proces prasowania jest bardzo prosty. Wystarczy włączyć sprzęt i poczekać 45 sekund. Następnie zaczynamy prasowanie. By wyrzucić z żelazka parę, należy przytrzymać znajdujący się na nim przycisk. A jeżeli coś jest bardzo mocno wygniecione, przycisk naciskamy dwa razy, by wyrzucić znacznie więcej pary.

Żelazko jest połączone ze zbiornikiem na wodę. Te dwa sprzęty można zdjąć ze stelaża i łatwo przenieść w inne miejsce, by odświeżyć lub pozbawić nieprzyjemnych zapachów kanapę, zasłony lub tapicerkę. Warto wspomnieć też o tym, że zbiornik na wodę mieści aż litr płynu, co wystarczy na wiele prasowań, a nie jedno, jak w przypadku standardowej parownicy.

Czy warto kupić Tefal IXEO?

Na początku warto wspomnieć o tym, że sprzęt ten kosztuje 1299 zł. Część osób może uznać, że to zbyt wysoka kwota jak za żelazko. Jednak w tej cenie otrzymujemy żelazko z wyrzutem pary, przenośny zbiornik na wodę mieszczącą aż litr wody oraz wielofunkcyjną deskę do prasowania. Uważam, że 1299 zł to dużo pieniędzy, ale jednocześnie jest to uczciwa cena za to urządzenie. Dlatego jeżeli ktoś z was szuka żelazka, parownicy i deski do prasowania, to zamiast kupować trzy oddzielne urządzenia, powinien rozważyć kupno jednego kompletnego rozwiązania, takiego jak Tefal IXEO.

Więcej na temat Tefal IXEO dowiecie się z tej strony.

Materiał powstał we współpracy z marką Tefal.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst