REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Technologie
  4. Tech

Samsung Galaxy S10 ma rekordowo dobry ekran. Poprzeczka została ustawiona naprawdę wysoko

Wyświetlacz Samsunga Galaxy S10 został gruntownie przebadany przez DisplayMate. Okazuje się, że jest to najlepszy mobilny ekran w historii pomiarów tego laboratorium.

samsung galaxy s10 i s10 plus
REKLAMA
155 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Ekrany topowych smartfonów są już dopracowane właściwie do perfekcji. Od kilku generacji patrząc na najlepsze panele OLED można odnieść wrażenie, że technologia stoi w miejscu, ale to tylko pozory. Udowadnia to zespół DisplayMate testujący każdy aspekt ekranów w topowych smartfonach.

Najnowszym obiektem badań był Samsung Galaxy S10, którego wyświetlacz okazał się być najlepszy w historii pomiarów. Jednocześnie testerzy podkreślają, że ekran w wielu kategoriach mocno wyprzedza wyświetlacze montowane w Galaxy S9.

DisplayMate zauważa, że obecnie panele OLED montowane w smartfonach zdecydowanie przewyższają jakością nawet najlepsze ekrany LCD. Wraz z dalszym rozwojem technologii OLED, ekrany LCD raczej nie będą miał szansy na rywalizację z organicznymi panelami.

Ekran Samsunga Galaxy S10 osiągnął najwyższy lub rekordowy wynik w każdej testowanej kategorii.

W porównaniu do poprzednika, Galaxy S10 cechuje się jeszcze lepszą dokładnością odwzorowania barw i znacznie wyższą szczytową jasnością dochodzącą aż do 1215 nitów, co zawstydza nie tylko inne smartfony, ale nawet wiele telewizorów z dobrymi trybami HDR. To właśnie przy treściach HDR widać największe zalety wyższej jasności i lepszego odwzorowania kolorów. Ekran Samsunga Galaxy S10 zapewnia pełne pokrycie szerokiej palety barwnej DCI-P3.

 class="wp-image-899166"

Ponadto testerzy zauważyli bardzo niski poziom odbić z szkle ekranu oraz świetne kąty widzenia z jednoczesnym brakiem spadku jakości obrazu przy oglądaniu go pod kątem.

Poprzeczka jest ustawiona wysoko, ale wiemy, kto ją przeskoczy.

Testy DisplayMate mają do siebie to, że regularnie toczy się w nich bój pomiędzy Samsungiem a Apple. Przez pół roku królem jest nowy iPhone, a następnie wyprzedza go nowy Samsung Galaxy serii S lub Note. Ta rywalizacja toczy się od lat, choć trzeba pamiętać, że głównym dostawcą ekranów OLED do iPhone’a jest właśnie Samsung.

samsung galaxy s10 s10+ s10e tapety class="wp-image-897904"
REKLAMA

Sam ekran Samsunga galaxy S10 robi duże wrażenie. Jest to panel Dynamic AMOLED o proporcjach 19:9 i rozdzielczości 3040x1440 pikseli. W modeli S10 ma on 6,1 cala przekątnej, a w większym S10+ ma 6,4 cala. W obu przypadkach stopień zagęszczenia pikseli mocno przekracza poziom 500 ppi.

Ekrany obsługują HDR10+, są chronione nowym szkłem Corning Gorilla Glass 6, a do tego wbudowano w nie ultradźwiękowe skanery linii papilarnych. Z czysto użytkowego punktu widzenia, naprawdę trudno im cokolwiek zarzucić. Pisząc ten tekst rzucam okiem na ekrany w Galaxy S10e i S10+ i mam wrażenie, że wręcz nie potrzebujemy dalszego rozwoju tego elementu smartfona.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA