REKLAMA

Samsung Galaxy S10 ma rekordowo dobry ekran. Poprzeczka została ustawiona naprawdę wysoko

Wyświetlacz Samsunga Galaxy S10 został gruntownie przebadany przez DisplayMate. Okazuje się, że jest to najlepszy mobilny ekran w historii pomiarów tego laboratorium.

05.03.2019 18.19
samsung galaxy s10 i s10 plus
REKLAMA
REKLAMA

Ekrany topowych smartfonów są już dopracowane właściwie do perfekcji. Od kilku generacji patrząc na najlepsze panele OLED można odnieść wrażenie, że technologia stoi w miejscu, ale to tylko pozory. Udowadnia to zespół DisplayMate testujący każdy aspekt ekranów w topowych smartfonach.

Najnowszym obiektem badań był Samsung Galaxy S10, którego wyświetlacz okazał się być najlepszy w historii pomiarów. Jednocześnie testerzy podkreślają, że ekran w wielu kategoriach mocno wyprzedza wyświetlacze montowane w Galaxy S9.

DisplayMate zauważa, że obecnie panele OLED montowane w smartfonach zdecydowanie przewyższają jakością nawet najlepsze ekrany LCD. Wraz z dalszym rozwojem technologii OLED, ekrany LCD raczej nie będą miał szansy na rywalizację z organicznymi panelami.

Ekran Samsunga Galaxy S10 osiągnął najwyższy lub rekordowy wynik w każdej testowanej kategorii.

W porównaniu do poprzednika, Galaxy S10 cechuje się jeszcze lepszą dokładnością odwzorowania barw i znacznie wyższą szczytową jasnością dochodzącą aż do 1215 nitów, co zawstydza nie tylko inne smartfony, ale nawet wiele telewizorów z dobrymi trybami HDR. To właśnie przy treściach HDR widać największe zalety wyższej jasności i lepszego odwzorowania kolorów. Ekran Samsunga Galaxy S10 zapewnia pełne pokrycie szerokiej palety barwnej DCI-P3.

 class="wp-image-899166"

Ponadto testerzy zauważyli bardzo niski poziom odbić z szkle ekranu oraz świetne kąty widzenia z jednoczesnym brakiem spadku jakości obrazu przy oglądaniu go pod kątem.

Poprzeczka jest ustawiona wysoko, ale wiemy, kto ją przeskoczy.

Testy DisplayMate mają do siebie to, że regularnie toczy się w nich bój pomiędzy Samsungiem a Apple. Przez pół roku królem jest nowy iPhone, a następnie wyprzedza go nowy Samsung Galaxy serii S lub Note. Ta rywalizacja toczy się od lat, choć trzeba pamiętać, że głównym dostawcą ekranów OLED do iPhone’a jest właśnie Samsung.

samsung galaxy s10 s10+ s10e tapety class="wp-image-897904"
REKLAMA

Sam ekran Samsunga galaxy S10 robi duże wrażenie. Jest to panel Dynamic AMOLED o proporcjach 19:9 i rozdzielczości 3040x1440 pikseli. W modeli S10 ma on 6,1 cala przekątnej, a w większym S10+ ma 6,4 cala. W obu przypadkach stopień zagęszczenia pikseli mocno przekracza poziom 500 ppi.

Ekrany obsługują HDR10+, są chronione nowym szkłem Corning Gorilla Glass 6, a do tego wbudowano w nie ultradźwiękowe skanery linii papilarnych. Z czysto użytkowego punktu widzenia, naprawdę trudno im cokolwiek zarzucić. Pisząc ten tekst rzucam okiem na ekrany w Galaxy S10e i S10+ i mam wrażenie, że wręcz nie potrzebujemy dalszego rozwoju tego elementu smartfona.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA