REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Revolut prosi klientów o dodatkową weryfikację. Tak firma szykuje się na brexit

Revolut wysyła do części swoich użytkowników prośbę o dodatkową weryfikację. Ale nie ma się co zamartwiać. To nic innego, jak przygotowanie się Revoluta na scenariusz, w którym Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską bez żadnej umowy.

29.03.2019
10:46
Revolut rozliczy wydatki służbowe
REKLAMA
REKLAMA

Tasiemiec pt. brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, wydaje się nie mieć końca. Paradoksalnie: im bliżej do jakichkolwiek rozstrzygnięć - tym mniej wiadomo. Będzie umowa rozstania, czy nie? Kiedy to może nastąpić? I czy z Theresą May na czele rządu, czy już może niekonicznie? A może drugie referendum i danie szansy Brytyjczykom na zmianę zdania?

Dzisiaj, w piątek - wyjątkowo dla brytyjskiego parlamentu, kolejne głosowanie. Ale już wiadomo, że nie będzie ono wiążące, a jedynie umożliwiające przesunięcie terminu brexitu.

Brak jednoznaczne decyzji wpływa na wiele instytucji. Jak się okazuje też tych finansowych, które nie do końca wiedzą, w jakim kierunku planować najbliższą przyszłość.

Revolut wysyła „Brexit update”

Niezależnie od tego, co stanie się dalej w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE - niezależnie od tego, czy nastąpi bezumowny brexit, przedłużenie procedury czy coś innego - bądźcie pewni, że Revolut działa proaktywnie, by zadbać o to, byście nadal mogli korzystać z naszych usług przy możliwie najmniejszych zakłóceniach - uspokajał jeszcze w lutym Tom Hambrett, szef zespołu prawnego Revoluta.

Teraz część użytkowników Revolut na własnej skórze przekonuje się o owych działaniach proaktywnych. Dostali wiadomość o temacie „Brexit update” i powiadomienie o treści „Resubmit you ID”.

Wymóg dodatkowej weryfikacji

Z taką wiadomością od Revolut mogą spotkać się ci wszyscy, którzy wcześniej zarejestrowali się do aplikacji używając swojego prawa jazdy. Brak dodatkowej weryfikacji, zgodnie z informacją od Revolut, może zakończyć się zablokowaniem dla nich usług.

REKLAMA

A wszystko przez licencje. Obecnie Revolut funkcjonuje na podstawie brytyjskiej licencji Electronic Money Licence. Według tych przepisów prawo jazdy jest jak najbardziej pełnoprawnym dokumentem do weryfikacji. Ale dla odpowiedniej licencji UE - już nie. Dlatego w przypadku tzw. twardego brexitu, czyli rozstania Wielkiej Brytanii z Unią bez żadnej umowy, Revolut będzie musiał stosować się do przepisów, wedle których weryfikacji tożsamości za pomocą prawa jazdy nie wolno robić.

Jeżeli po ewentualnym tzw. twardym brexicie dalej chcemy korzystać z usług Revolut nie pozostaje nam nic innego, jak tylko dokonanie dodatkowej weryfikacji. Jak możemy to zrobić? Na dwa sposoby. Możemy wykorzystać do tego swój dowód osobisty lub paszport a następnie zrobić selfie – podobnie jak przy okazji pierwszej rejestracji do Revoluta.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA