Bankowość  / Artykuł

Nowość w Play24. Operator pozwoli doładować konto z użyciem Apple Pay i Google Pay

Picture of the author

Play oddał do dyspozycji klientów nową funkcję. Od teraz będzie można doładować konto w Play24 z wykorzystaniem płatności Apple Pay i Google Pay.

Operatorom telefonii komórkowej zależy na tym, by opłacanie oferowanych przez nich usług było łatwe i przyjemne. Konto prepaid już wcześniej można było doładować na dziesiątki różnych sposobów - zarówno kupując kody w sklepie, jak i poprzez różne systemy online.

Karty prepaid można zasilić na stronie operatora, w serwisach społecznościowych, poprzez aplikację mobilną lub via bankowość online. Można to zrobić poprzez zalogowanie się na swoje konto w banku lub podając dane karty płatniczej - debetowej lub kredytowej.

Teraz dochodzi do tego kolejna metoda.

Systemy płatności przygotowane przez twórców systemów mobilnych Android i iOS kojarzą się przede wszystkim z płatnościami w sklepach. Dzięki nim można rozliczyć się za zakupy lub usługi bez karty płatniczej. Wystarczy bowiem przyłożenie smartfona z modułem NFC do terminala.

Wspomniane systemu płatności mają jednak kilka innych zastosowań. Apple Pay i Google Pay mogą służyć do opłacania zakupów online z pomocą podpiętej do nich karty. Postanowił to wykorzystać Play. Jako pierwszy telekom w Polsce wdrożył wsparcie dla obu tych usług w swojej aplikacji.

Już teraz można zasilić konta Play za pomocą Play24 z wykorzystaniem Apple Pay i Google Pay.

Do tej pory użytkownicy aplikacji mobilnej mogli doładować konto za pomocą przelewu. Innym rozwiązaniem było przekierowanie do witryny doładowania.play.pl. Do tego jakiś czas temu doszła możliwość wykorzystania BLIK-a. Apple Pay i Google Pay to kolejna z możliwości.

To świetna wiadomość, bo prościej się już chyba nie da. Wystarczy podać numer telefonu i kwotę doładowania oraz autoryzować płatność. W przypadku Apple Pay i Google Pay nie ma nawet konieczności opuszczania aplikacji. Do weryfikacji płatności natomiast wykorzystywana może być biometria.

W przypadku iPhone’ów i Apple Pay jest to TouchID lub FaceID w zależności od modelu telefonu. Użytkownicy systemu Android i płatności Google Pay będą potwierdzali doładowanie konta Play24 tą samą metodą, którą wykorzystują do odblokowywania ekranu, czyli np. kodem, wzorem lub odciskiem palca.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst