REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Nowość w Play24. Operator pozwoli doładować konto z użyciem Apple Pay i Google Pay

Play oddał do dyspozycji klientów nową funkcję. Od teraz będzie można doładować konto w Play24 z wykorzystaniem płatności Apple Pay i Google Pay.

13.03.2019
13:44
play24 play apple pay google pay
REKLAMA
REKLAMA

Operatorom telefonii komórkowej zależy na tym, by opłacanie oferowanych przez nich usług było łatwe i przyjemne. Konto prepaid już wcześniej można było doładować na dziesiątki różnych sposobów - zarówno kupując kody w sklepie, jak i poprzez różne systemy online.

Karty prepaid można zasilić na stronie operatora, w serwisach społecznościowych, poprzez aplikację mobilną lub via bankowość online. Można to zrobić poprzez zalogowanie się na swoje konto w banku lub podając dane karty płatniczej - debetowej lub kredytowej.

Teraz dochodzi do tego kolejna metoda.

Systemy płatności przygotowane przez twórców systemów mobilnych Android i iOS kojarzą się przede wszystkim z płatnościami w sklepach. Dzięki nim można rozliczyć się za zakupy lub usługi bez karty płatniczej. Wystarczy bowiem przyłożenie smartfona z modułem NFC do terminala.

Wspomniane systemu płatności mają jednak kilka innych zastosowań. Apple Pay i Google Pay mogą służyć do opłacania zakupów online z pomocą podpiętej do nich karty. Postanowił to wykorzystać Play. Jako pierwszy telekom w Polsce wdrożył wsparcie dla obu tych usług w swojej aplikacji.

Już teraz można zasilić konta Play za pomocą Play24 z wykorzystaniem Apple Pay i Google Pay.

Do tej pory użytkownicy aplikacji mobilnej mogli doładować konto za pomocą przelewu. Innym rozwiązaniem było przekierowanie do witryny doładowania.play.pl. Do tego jakiś czas temu doszła możliwość wykorzystania BLIK-a. Apple Pay i Google Pay to kolejna z możliwości.

REKLAMA

To świetna wiadomość, bo prościej się już chyba nie da. Wystarczy podać numer telefonu i kwotę doładowania oraz autoryzować płatność. W przypadku Apple Pay i Google Pay nie ma nawet konieczności opuszczania aplikacji. Do weryfikacji płatności natomiast wykorzystywana może być biometria.

W przypadku iPhone’ów i Apple Pay jest to TouchID lub FaceID w zależności od modelu telefonu. Użytkownicy systemu Android i płatności Google Pay będą potwierdzali doładowanie konta Play24 tą samą metodą, którą wykorzystują do odblokowywania ekranu, czyli np. kodem, wzorem lub odciskiem palca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA