REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Oktawave likwiduje kolejne bariery. Zapewni nowym klientom kompleksową migrację do chmury

Oktawave pomoże firmom przejść na rozwiązania chmurowe. Dostawca usług weźmie na siebie migrację i utylizację dotychczas wykorzystywanych serwerów.

14.03.2019
10:32
oktawave chmura migracja promocja
REKLAMA
REKLAMA

Dostawcy usług hostingowych namawiają swoich klientów do rezygnacji z dedykowanych serwerów i do przejścia na rozwiązania chmurowe. Mimo to wielu z nich, pomimo licznych zalet takiego rozwiązania, zwleka z migracją.

Oktawave uznało, że zlikwiduje kolejne bariery.

Organizacje odwlekają przejście na chmurę w czasie w obawie przed tym, jakie po drodze mogą pojawić się problemy. Wiele przedsiębiorstw, zwłaszcza tych mniejszych, nie ma odpowiednich zasobów, by skutecznie zutylizować wykorzystywany dotychczas lokalnie sprzęt serwerowy.

Z naszych obserwacji wynika, że wiele firm boryka się z problemem utrzymywania sprzętu serwerowego, który jeszcze trochę „pociągnie”, ale już zaczyna ciążyć jako dług technologiczny. Firmy te myślą o przeprowadzce do chmury, ale nie znajdują czasu lub kompetencji, aby tym procesem skutecznie zrządzić – wyjaśnia Michał Paschalis Jakubowicz, CEO Oktawave.

Oktawave uznało, że wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom takich klientów. Firma chwali się, że wprowadza „pionierską usługę kompleksowej migracji do chmury”. Bierze tym samym na siebie stare niepotrzebne serwery w ramach części rozliczenia za rozwiązania chmurowe.

Klienci firmy Oktawave mogą liczyć też na wsparcie przy projektowaniu i optymalizacji infrastruktury docelowej.

Wszystko po to, by migracja na rozwiązania chmurowe była możliwie bezbolesna. Oktawave przekonuje, że dotychczas używane serwery wycenia po cenie rynkowej, odbiera je od klienta samodzielnie, a później na własny koszt utylizuje. W zamian za to oferuje swoją chmurę.

REKLAMA

Firma, która zdecyduje się na współpracę z Oktawave, ma przy tym dostęp do specjalistów - architektów, programistów i administratorów - którzy w kompleksowy sposób pomogą w konfiguracji nowego środowiska. To szansa na to, by zrobić generalne porządki w systemach IT.

Oktawave może później w imieniu swojego nowego klienta zarządzać zmigrowaną do chmury infrastrukturą. Firma zachęca do tego, by jej kontrahenci się na to zdecydowali tym, że podstawowy poziom wsparcia jest bezpłatny. Może to przekonać wiele niezdecydowanych dotychczas firm.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA