Zestaw na bogato: smartfon Meizu M8C + powerbank + etui + folia na ekran. Cena? Tylko 399 zł

Lokowanie produktu

Smartfon z wyświetlaczem 5,45”, metalową obudową i nienagannym wzornictwem, do tego powerbank 10 000 mAh z szybkim ładowaniem oraz pakiet zabezpieczeń - przyjemne etui i folia ochronna na ekran - w cenie 399 zł. Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia. A dzisiaj? Proszę bardzo.

23.03.2019 14.59
Zestaw na bogato: smartfon Meizu M8C + powerbank + etui + folia na ekran. Cena? Tylko 399 zł

Pamiętam, że mój pierwszy powerbank o dużej pojemności kupiłem za blisko 200 zł. Pewnie dlatego przecierałem oczy, gdy zobaczyłem zestawy ze smartfonami Meizu w sklepie RTV Euro AGD.

Meizu M8C - czy warto kupić?

 class="wp-image-909306"

Specyfikacja techniczna:

  • Wyświetlacz: 5,45”, proporcje 18:9, rozdzielczość 1440 na 720 pikseli
  • Procesor: czterordzeniowy Snapdragon 425 1,4 GHz
  • Pamięć RAM: 2 GB
  • Pamięć wbudowana: 16 GB
  • Karty pamięci: microSD (do 128 GB)
  • Aparat: 13 Mpix, f/2,0
  • Aparat przedni: 8 Mpix
  • Akumulator: 3070 mAh

Specyfikacja urządzenia jest właśnie taka, jakiej można się spodziewać w urządzeniu za kilkaset złotych. Czterordzeniowy Snapdragon 425 w połączeniu z 2 GB RAM poradzą sobie z kilkoma aplikacjami otwartymi jednocześnie, ale już będą miały problemy, jeśli otwartych programów będzie kilkanaście. 16 GB pamięci wbudowanej to dobry początek, ale warto dokupić do smartona kartę microSD i na niej zapisywać zdjęcia, filmy oraz muzykę, a pamięć wewnętrzną zostawić do dyspozycji aplikacji i gier.

Zastosowany procesor i pamięć operacyjna nie sprawią, że Meizu M8C będzie doskonałym smartfonem do gier, ale z pomocą przychodzi Tryb gier, który można aktywować w menu. Dzięki niemu urządzenie całą moc obliczeniową skupi na grach kosztem innych aplikacji, które działały w tle. W praktyce może to znacząco wpłynąć na poprawę komfortu grania.

Sporo funkcji foto

 class="wp-image-909327"

Aparaty fotograficzne nie są wybitne, ale Meizu M8C broni się, jeśli chodzi o oprogramowanie. W aplikacji foto znajdziemy masę funkcji, które pomogą robić lepsze zdjęcia i zapewnią sporo frajdy. Producent dodał funkcje wyszczuplania, zmiany rozmiaru oczu oraz karnacji. Aplikacje, które to potrafią zwykle są popularne w Google Play. Tutaj dostajemy te funkcje w standardzie.

Są też bardziej poważne opcje foto. Aparat ma wskaźnik pochylenia, który pomoże robić nam proste zdjęcia. Są też linie siatki oraz rozbudowany tryb pro z regulacją czasu ekspozycji, ISO, rozmyciem tła, balansem bieli, nasyceniem i kontrastem. Nie zabrakło trybu panoramy oraz nagrywania wideo w zwolnionym tempie i timelapsów.

Wydajność i oszczędzanie danych

Wbudowany akumulator o pojemności 3070 mAh zwykle z zapasem starcza na cały dzień pracy. Urządzenie może pochwalić się bardzo dobrą kulturą pracy i zużywa niewiele energii w stanie spoczynku. Może być to zasługą wbudowanych zaawansowanych mechanizmów, które dbają o wydajność urządzenia.

W aplikacji o nazwie Zabezpieczenia użytkownik może jednym naciśnięciem optymalizować pracę smartfonu wyłączając niepotrzebne aplikacje i gry. W narzędziu do czyszczenia mamy dostęp do szybkiego usuwania dużych plików z pamięci smartfona. Możemy przeglądać podobne zdjęcia i szybko je usuwać. Z tego miejsca też szybko sprawdzimy listę zainstalowanych aplikacji i będziemy mogli łatwo je odinstalować. Nie zabrakło też czyszczenia śmieci i pamięci podręcznej.

Istotną funkcją jest tryb oszczędzania danych, w którym możemy decydować, które aplikacje mogą łączyć się z internetem komórkowym, a które mogą działać tylko w zasięgu WiFi. Takie ustawienia przydadzą się wszystkim, którym za szybko kończy się pakiet internetu mobilnego oraz tym, którzy często podróżują i wolą oszczędzać dane w roamingu.

Flyme, czyli Android od Meizu

 class="wp-image-909309"

Na tym jednak nie koniec ciekawych funkcji. Smartfon Meizu M8C działa pod kontrolą zmodyfikowanego Androida (któremu nadano nazwę Flyme) - oznacza to, że producent dodał od siebie sporo innych aplikacji i opcji.

Jest tu klawiatura TouchPal, która pozwala na bardzo zaawansowaną konfigurację i zmianę ustawień oraz wyglądu. Motywy telefonu też możemy łatwo zmieniać w aplikacji Osobiste, której ikonkę (kolorowa koszulka) znajdziemy na pulpicie. Aplikacja do odtwarzania muzyki ma wbudowany korektor oraz potrafi importować okładki albumów oraz wyświetlać tekst aktualnie odtwarzanych piosenek. A funkcja klonowania aplikacji pozwala na duplikowanie niektórych popularnych aplikacji, dzięki czemu możemy być zalogowani np. w jednym komunikatorze na dwóch różnych kontach jednocześnie.

Korzystanie ze smartfona usprawniają gesty, które możemy wykonywać na zablokowanym ekranie. Bez trudu ustawimy szybkie wybudzanie dwukrotnym dotknięciem wyświetlacza, odblokowanie telefonu gestem przeciągnięcia palcem w górę lub otwarcie powiadomień gestem w dół. Możemy też z zablokowanego ekranu otwierać szybko wybrane aplikacje. Wystarczy do gestów rysowania liter c,e,m,o,s,v,w lub z przypisać dowolny program, grę lub funkcję.

 class="wp-image-909315"

Zwykle w tego typu publikacjach nie poświęca się uwagi aplikacji kalkulatora. Jednak kalkulator w Meizu M8C jest niesamowity. Oferuje kilka trybów - podstawowy oraz rozbudowany. W tym drugim mamy szybki dostęp do pierwiastków, potęg, sin, cos i innych funkcji. Na tym jednak nie koniec. W menu bocznym szybko wywołamy przeliczniki jednostek obszaru, masy, głośności, długości oraz zamianę systemów liczbowych i przelicznik walut.

Dobry smartfon dla dziecka

Jeśli planujesz kupić Meizu M8C dla dziecka, to ucieszy cię informacja, że telefon ma specjalną „przestrzeń dla dzieci”. Jest to narzędzie, w którym można ustalić, jakie aplikacje i gry będą dostępne, a które zostaną zablokowane. Można również zablokować korzystanie z telefonu, jeśli stan akumulatora jest już niski, np. dlatego, aby uniknąć sytuacji, w której dziecko będzie oglądało YouTube’a do całkowitego rozładowania akumulatora, co skutkowałoby utratą kontaktu telefonicznego z dzieckiem. Aby panować nad tym, ile dziecko poświęca czasu mobilnej rozrywce i wyrabiać w nim zdrowe nawyki można ograniczyć czas jednorazowo spędzony z telefonem do 30 min, 1 lub 2 godzin.

I nie tylko dla dziecka...

Starsi użytkownicy lub ci, którzy nie potrzebują większości wodotrysków, które obecne są w nowoczesnych smartfonach, docenią fakt, że Flyme oferuje tzw. Tryb łatwy. Po jego aktywacji ekran główny smartfona oraz menu ulegają znacznemu uproszczeniu, a nawigacja po wszystkich funkcjach odbywa się za pośrednictwem dużych i czytelnych kafelków. Jestem przekonany, że tryb ten znajdzie wielu fanów.

Meizu M8C potrafi bardzo, bardzo dużo, a kosztuje niewiele.

Zestaw akcesoriów: powerbank 10 000 mAh + etui + folia na ekran

 class="wp-image-909312"

RTV Euro AGD sprzedaje Meizu M8C w bogatych zestawach. Powerbank ACC+ o pojemności 10 000 mAh wspiera Fast charge, czyli potrafi bardzo szybko doładować smartofny. Na obudowie urządzenia nie ma żadnych przycisków, ale są trzy diody, które podczas ładowania smartofna pokazują, ile energii pozostało jeszcze w powerbanku. W obudowie jest niewielki otwór, który pozwala przymocować do niego np. smycz.

W zestawie jest również oryginalne etui Meizu. Zostało wykonane z elastycznego tworzywa, które jest przyjemne w dotyku i zapewnia ochronę urządzenia z każdej strony. Etui jest bardzo dobrze dopasowane i ma starannie wykrojone otwory na porty oraz głośniki.

 class="wp-image-909321"

Uzupełnieniem ochrony, którą zapewnia etui jest folia na ekran. Jej założenie jest łatwe i warto to zrobić na samym początku, aby zadbać o zabezpieczenie wyświetlacza zanim pojawią się na szkle pierwsze rysy.

Dodatki, które znajdziemy zestawach ze smartfonami Meizu M8C, są bardzo przydatne. A etui wręcz niezastąpione. Wie o tym każdy, kto próbował na szybko dokupić etui do smartfona innego niż iPhone czy topowy Samsung - zwykle w sklepach brakuje etui do mniej popularnym modeli. Dlatego folia oraz etui, które są w zestawie i możemy z nich skorzystać już podczas pierwszego użycia smartfona, są doskonałym uzupełnieniem pakietu.

Czarnego smartfona Meizu M8C w zestawie z powerbankiem 10 000 mAh, oryginalnym etui i folią na ekran kupisz w RTV Euro AGD już za 399 zł. Podobny zestaw z Meizu M8C w kolorze złotym kosztuje 449 zł. Na żywo oba kolory są bardzo ładne, ale fakt, że do obu zestawów dostajemy czarne etui sprawia, że osobiście skłaniałbym się również do czarnego smartfona - tańszy i ładniej wygląda w etui.

*Materiał powstał we współpracy z marką RTV Euro AGD. 

Lokowanie produktu
Najnowsze