REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei popsuł niespodziankę. Tak wyglądają Huawei P30 i P30 Pro

Huawei P30 i Huawei P30 Pro mają przed nami coraz mniej tajemnic. Holenderski oddział firmy uruchomił już stronę zachęcającą do zakupu nowych topowych telefonów. Sprawdzamy, co ciekawego na niej można wypatrzyć.

21.03.2019
11:12
huawei p30 pro
REKLAMA
REKLAMA

Huawei już lada moment pokaże oficjalnie swoje nowe topowe telefony na 2019 r. Ich prezentacja będzie jednak już tylko formalnością. Huawei P30 i Huawei P30 Pro są szeroko reklamowe jeszcze przed oficjalną premierą, tak jak i znajdujące się w nich aparaty fotograficzne z peryskopowym zoomem, a do sieci wyciekła niedawno nawet specyfikacja obu modeli.

huawei p30 pro class="wp-image-908334"
Tak wygląda Huawei P30.

Huawei P30 i Huawei P30 Pro - specyfikacja

Mniejszy i tańszy model ma być wyposażony w 6,1-calowy wyświetlacz typu OLED, podczas gdy większy i nieco droższy telefon będzie miał ekran wykonany w tej samej technologii o przekątnej długości 6,47 cala. W obu pojawi się notch - jak widać na zdjęciach, tym razem w kształcie łezki, tak jak w smartfonie Essential Phone.

Sercem obu smartfonów ma być procesor Kirin 980 (taktowany 1,8 GHz) wspierany przez układ graficzny Mali G76. Huawei P30 będzie wyposażony w 6 GB RAM i 128 GB miejsca na dane. Z kolei w przypadku Huawei P30 Pro dostępne będzie 8 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB, 256 GB lub 512 GB pamięci wewnętrznej.

Huawei P30 Pro class="wp-image-908331"
Tak wygląda Huawei P30 Pro.

Aparat w Huawei P30 i Huawei P30 Pro ma natomiast logo Leica.

Na stronie holenderskiego oddziału firmy Huawei można znaleźć potwierdzenie wielu informacji na temat niezapowiedzianego jeszcze urządzenia. Znalazły się też liczne zdjęcia prezentujące oba telefony. Front smartfonów Huawei P30 i Huawei P30 Pro wyraźnie się różni - tańszy model ma znacznie grubsze ramki, zwłaszcza boczne.

Ciekawie prezentuje się też kwestia aparatów. Urządzenia reklamowane są angielskim hasłem „rewrite the rules of photography”, co można tłumaczyć jako „zmień zasady fotografii”. W naszym kraju Huawei P30 i Huawei P30 Pro reklamowane będą z kolei hasłem „P jak piękna fotografia”.

Podstawowy model wyposażono w 3 obiektywy. W smartfonie Huawei P30 Pro główny moduł aparatu również ma 3 obiektywy umieszczone jeden pod drugim. Oprócz tego, zaraz obok, tuż pod diodą doświetlającą, umieszczono czwarty.

Huawei P30 Pro class="wp-image-908328"
Notch w nowych telefonach ma kształt łezki, a aparat główny składa się łącznie z czterech obiektywów

Przedsprzedaż smartfonów Huawei P30 i Huawei P30 Pro

Holenderski oddział Huawei zachęca do zamawiania telefonu w przedsprzedaży przed 8 kwietnia, aby otrzymać bonus. W przypadku tańszego modelu Huawei P30 dodatkiem jest głośnik Sonos One o wartości 229 euro. W ramach dodatku do telefonu Huawei P30 Pro dorzucany jest natomiast zestaw warty łącznie 289 euro. Składają się na niego głośnik Sonos One oraz ładowarka bezprzewodowa.

Oczywiście nie możemy oczekiwać, by podobne dodatki były dostępne również w naszym kraju. W przypadku niektórych firm bonusy w preorderze określane są globalne, a tym samym identyczne na każdym rynku. Często zależne jest to jednak od kraju. W naszym przypadku pojawiły się doniesienia, że w Polsce producent będzie premiował zamówienia przedpremierowe zegarkami Huawei Watch GT.

REKLAMA

Aktualizacja:

Wygląda na to, że informacje o bonusie w Polsce się potwierdziły. Osoby, które nabędą telefon Huawei P30 otrzymają smartwatcha Huawei Watch GT. W przypadku osób, które zdecydują się na droższy telefon Huawei P30, producent dorzuci w gratisie oprócz zegarka również bezprzewodową ładowarkę. Promocja trwa do 2 kwietnia 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA