REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Diablo było najpopularniejszą grą na liście życzeń w GOG. Dzisiaj to życzenie się spełniło - Diablo 1 nareszcie znów do kupienia

Przez lata miłośnicy Diablo nie mieli możliwości legalnego zakupienia z pierwszej ręki pierwszej odsłony legendarnej serii gier. Nie sprzedawał jej Blizzard ani w formie cyfrowej ani fizycznej.

08.03.2019
8:59
Diablo 1 nareszcie znów do kupienia! Od teraz w ofercie GOG
REKLAMA
REKLAMA

Gracze musieli zadowalać się jednym z poprzednich wydań. Niestety, ostatnie takie wydanie ukazało się w 2001 roku, w formie Diablo Battle Chest zbierające pierwszą i drugą część gry. W sklepie cyfrowym Blizzarda możemy zaś kupić jedynie Diablo 2 i Diablo 3.

Dziś się to zmieniło - w sklepie GOG pojawiła się pierwsza część gry przygotowana we współpracy z Blizzardem. Czyżby był to wynik jednego z Diablo related projects o którym firma mówiła w zeszłym roku?

Jak wygląda Diablo w 2019 roku?

W wersji GOG mamy do wyboru dwa tryby: jeden nieco podbity, zgodny z Windows 10 i… oferujący jedynie grę po sieci lokalnej. Drugi oryginalny, z grafiką SVGA w 20 klatkach sekundę. Paradoksalnie, to właśnie ten tryb pozwala na grę w Battle.NET. Nie ma wersji ma Maca, choć wiele gier na GOG otrzymuje takie wersje (kupując nowsze gry Blizzarda, również zawsze otrzymujemy wersję PC oraz Mac).

 class="wp-image-901128"

Dodatkowo, możemy zmienić kilka ustawień grafiki.

 class="wp-image-901134"

Wersja „współczesna“ nie skaluje się do całego ekranu, natomiast „oryginalna“ tak.

 class="wp-image-901137"

Rob Bridenbecker, wiceprezes Blizzarda, tak skomentował całe przedsięwzięcie ponownego wydania Diablo na platformie GOG:

Żałowaliśmy, że te kultowe tytuły nie były dostępne dla graczy. Cieszymy się bardzo, że współpraca z zespołem GOG.COM pomoże to zmienić

REKLAMA

Oprócz Diablo firma zamierza wydać we współpracy z GOG również takie klasyki jak Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II. Cyfrowa premiera tych gier odbędzie się w nieokreślonej przyszłości. Nie wiadomo również, czy Diablo otrzyma dodatek Hellfire, który oryginalnie ukazał się w 1997 roku.

Interesujące będzie spojrzenie na tę klasykę ponownie po latach. Czy gra przetrwa próbę czasu? Teraz możemy się przekonać. Gra kosztuje na GOG w dniu premiery 34,99 zł. Co ciekawe, seria Diablo jest najczęściej wymieniana na liści życzeń w GOG - miejscu, gdzie społeczność sklepu może głosować na grę, którą najchętniej widzieli by dodaną. Dziś jedno z tych życzeń się spełniło.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA