REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry

Diablo było najpopularniejszą grą na liście życzeń w GOG. Dzisiaj to życzenie się spełniło - Diablo 1 nareszcie znów do kupienia

Przez lata miłośnicy Diablo nie mieli możliwości legalnego zakupienia z pierwszej ręki pierwszej odsłony legendarnej serii gier. Nie sprzedawał jej Blizzard ani w formie cyfrowej ani fizycznej.

Diablo 1 nareszcie znów do kupienia! Od teraz w ofercie GOG
REKLAMA
REKLAMA

Gracze musieli zadowalać się jednym z poprzednich wydań. Niestety, ostatnie takie wydanie ukazało się w 2001 roku, w formie Diablo Battle Chest zbierające pierwszą i drugą część gry. W sklepie cyfrowym Blizzarda możemy zaś kupić jedynie Diablo 2 i Diablo 3.

Dziś się to zmieniło - w sklepie GOG pojawiła się pierwsza część gry przygotowana we współpracy z Blizzardem. Czyżby był to wynik jednego z Diablo related projects o którym firma mówiła w zeszłym roku?

Jak wygląda Diablo w 2019 roku?

W wersji GOG mamy do wyboru dwa tryby: jeden nieco podbity, zgodny z Windows 10 i… oferujący jedynie grę po sieci lokalnej. Drugi oryginalny, z grafiką SVGA w 20 klatkach sekundę. Paradoksalnie, to właśnie ten tryb pozwala na grę w Battle.NET. Nie ma wersji ma Maca, choć wiele gier na GOG otrzymuje takie wersje (kupując nowsze gry Blizzarda, również zawsze otrzymujemy wersję PC oraz Mac).

Dodatkowo, możemy zmienić kilka ustawień grafiki.

Wersja „współczesna“ nie skaluje się do całego ekranu, natomiast „oryginalna“ tak.

Rob Bridenbecker, wiceprezes Blizzarda, tak skomentował całe przedsięwzięcie ponownego wydania Diablo na platformie GOG:

Żałowaliśmy, że te kultowe tytuły nie były dostępne dla graczy. Cieszymy się bardzo, że współpraca z zespołem GOG.COM pomoże to zmienić

REKLAMA

Oprócz Diablo firma zamierza wydać we współpracy z GOG również takie klasyki jak Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II. Cyfrowa premiera tych gier odbędzie się w nieokreślonej przyszłości. Nie wiadomo również, czy Diablo otrzyma dodatek Hellfire, który oryginalnie ukazał się w 1997 roku.

Interesujące będzie spojrzenie na tę klasykę ponownie po latach. Czy gra przetrwa próbę czasu? Teraz możemy się przekonać. Gra kosztuje na GOG w dniu premiery 34,99 zł. Co ciekawe, seria Diablo jest najczęściej wymieniana na liści życzeń w GOG - miejscu, gdzie społeczność sklepu może głosować na grę, którą najchętniej widzieli by dodaną. Dziś jedno z tych życzeń się spełniło.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA