REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Banki wypowiadają wojnę Revolutowi. Citi Handlowy bierze aż 8 proc. prowizji za doładowanie Revoluta

Banki biorą się za Revoluta. Jedne robią to w formie wojny cenowej - zmieniając cenniki własnych usług walutowych - a inne przechodzą do brutalnej ofensywy, jak Citi Handlowy, który zaczął doliczać 8 proc. prowizji za doładowanie konta Revolut.

22.03.2019
10:05
Citi Handlowy bierze aż 8 proc. prowizji za doładowanie Revoluta
REKLAMA
REKLAMA
Citi Handlowy bierze aż 8 proc. prowizji za doładowanie Revoluta class="wp-image-909135" title="Citi Handlowy bierze aż 8 proc. prowizji za doładowanie Revoluta"

Posiadacze karty kredytowej Citibank Mastercard World od kilku dni zgłaszają prowizje za doładowania salda w aplikacji Revolut:

Prowizja wynosi 8 proc. od kwoty transakcji, ale co najmniej 10 zł.

Bank poinformował o zmianach w SMS-ie rozsyłanym ze standardowego numeru. Przesłał swoim klientom komunikat o następującej treści:

Citi Handlowy: przypominamy - Transakcje gotowkowe oraz szczegolne (np. wymiana walut i przelewy) dokonane kartami kredytowymi podlegaja oplacie zgodnie z TOiP

Nasi czytelnicy byli bardzo zaskoczeni prowizją, gdyż taki komunikat potraktowali jako spam. Wystarczy zerknąć na wcześniejszą wiadomość, będącą częścią kampanii marketingowej.

Citi Handlowy bierze aż 8 proc. prowizji za doładowanie Revoluta class="wp-image-909120" title="Citi Handlowy bierze aż 8 proc. prowizji za doładowanie Revoluta"

Doładowanie Revolut jako transakcja szczególna

Bliższe przyjrzenie się zmianom w regulaminie Citi Handlowy pokazuje, że bank dysponował instrumentami do naliczania prowizji już od sierpnia 2018 r. Wtedy to jako transakcję szczególną zakwalifikowano:

Transakcję u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie.

13 marca 2019 r. bank zaczął egzekwowanie swojego regulaminu.

REKLAMA

Jak uniknąć opłaty do doładowanie Revolut?

Najprostszy sposób to skorzystanie z opcji przelewu (trwa do 2 dni) lub karty innego banku. W sieci można również znaleźć informacje, że opłacie nie podlegają transakcje kartą Citibank podpiętą do Google Pay. Tej opcji jednak jeszcze nie weryfikowaliśmy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA