REKLAMA

Wszystko, co wiemy o dzisiejszej konferencji Apple

Już dziś, o 18:00 polskiego czasu, rozpocznie się konferencja prasowa firmy Apple. Oficjalnie nie wiemy o niej nic, ale według dobrze poinformowanych źródeł, wydarzenie poświęcone będzie usługom konsumpcyjnym. W szczególności nowej usłudze VoD.

25.03.2019 12.05
Samsung smart TV tizen iTunes Movies and TV shows aplikacja airplay 2
REKLAMA
REKLAMA

25 marca o godzinie 18:00 rozpocznie się konferencja „It’s show time”, której gospodarzem będzie firma Apple. Wydarzenie będzie miało miejsce w auli Steve’a Jobsa w kwaterze głównej Apple’a w Cupertino. Według niepotwierdzonych informacji poznamy na niej co najmniej dwie nowe usługi cyfrowe. Pierwsza ma dotyczyć treści wideo, druga aktualności ze świata.

Było już Apple Music. Czas na „Apple Video”, które ma być alternatywą dla Netfliksa.

Wydaje się być niemal pewnym, że Apple wykorzysta dzisiejszą konferencję do zaprezentowania swojej usługi VoD. Podobnie jak u konkurencji, również i jej oferta ma składać się nie tylko z licencjonowanych filmów i seriali, ale też i z treści produkowanych na wyłączność, które nie będą dostępne nigdzie indziej.

Apple rzekomo wyłożył duże pieniądze na ponad 25 produkcji, w tym obyczajowych, komediowych, dokumentalnych oraz tych przeznaczonych dla młodszej widowni. Firma przy tym ponoć dba, by były to treści przyjazne dla widzów w dowolnym wieku. Produkcje te mają więc być pozbawione kontrowersyjnych elementów, takich jak erotyka czy przemoc. Przypomina to ponoć nieco politykę firmy Nintendo względem gier wideo. Rzekomo do produkcji treści Apple zaangażował takie nazwiska, jak Oprah Winfrey, Reese Witherspoon, Jennifer Aniston, Jennifer Garner, J.J. Abrams czy Steven Spielberg.

Usługa ta ma też agregować treści udostępniane przez inne platformy VoD. Ma to wyglądać podobnie jak w rodzimym Player.pl, w którym za dodatkową opłatą możemy oglądać treści od Canal+ czy HBO Go. Rzekomo dostęp do każdej z nich ma kosztować dodatkowe 10 dol. miesięcznie. Według niepotwierdzonych informacji, w VoD od Apple’a mają pojawić się między innymi HBO i Starz.

Twoja codzienna gazeta od Apple’a. Czyli nowy Apple News.

Treści wideo na żądanie to nie jedyna nowość od producentów iPhone’a. Firma ma rzekomo zamiar zaprezentować usługę, która będzie zbierała aktualności ze świata od czołowych dostawców w jednym spójnym, wygodnym interfejsie. Dostęp ma być płatny - Apple News ma nas kosztować 10 dol. miesięcznie.

W zamian za tę opłatę uzyskamy ponoć dostęp do artykułów z ponad 200 czołowych tytułów prasowych z całego świata, w tym The Washington Post, Wall Street Journal czy New York Times. Niestety, niewiele o tej usłudze wiadomo, choć już teraz budzi ona obawy niektórych wydawców, obawiających się dyskryminacji, która rzekomo ma faworyzować duże wydawnictwa.

Plotki krążą i o karcie kredytowej od Apple’a.

REKLAMA

Podobno Apple chce zaoferować swoim klientom całkowicie autorski, w pełni bezpieczny system rozliczeń. Karta kredytowa od Apple’a ma być tworzona przy współpracy z Goldman Sachs. Ma funkcjonować podobnie do kart innych dostawców, a także oferować typowe programy lojalnościowe oraz dwuprocentowy cashback. Rzecz jasna, karta ma się pięknie integrować z Portfelem Apple’a.

Pamiętajmy proszę, że wszystkie powyższe informacje pochodzą z rzetelnych, ale nieoficjalnych źródeł. Mogą okazać się nieprawdziwe. Na szczęście na weryfikację nie będziemy musieli już długo czekać, raptem kilka godzin.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA