REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Intel Extreme Masters to świetna okazja, żeby zagrać na komputerze droższym niż twój samochód

Podczas Intel Extreme Masters 2019 nie zabrakło ciekawych sprzętów. Należy do nich chociażby Thronos, czyli jedno z najlepszych, najdroższych i najbardziej rozbudowanych stanowisk gamingowych.

03.03.2019
11:54
Intel Extreme Masters to okazja, by zagrać na komputerze droższym niż auto
REKLAMA

Nie było to moje pierwsze spotkanie z tym sprzętem, ponieważ brałem udział w jego premierze podczas konferencji next@acer 2018 w Nowym Jorku. Następnie można było je też oglądać na targach IFA 2018. Już wtedy Thronos zrobił na mnie ogromne wrażenie i moje odczucia od tamtej pory się nie zmieniły.

REKLAMA

Thronos cechuje wyjątkowo gamingowym wzornictwem.

Gdyby nie logotypy marek Acer oraz Predator, pomyślałbym, że jest to element scenografii najnowszego odcinka Star Trek: Discovery. Na Thronosa składa się wielki, bardzo wygodny fotel oraz trzy monitory panoramiczne o przekątnej 27 cali każdy. Dodatkowo, stanowisko jest wyposażone w silniki wibracyjne, które mogą wzbogacić rozgrywkę o nowe doznania.

 class="wp-image-897493"

Całość ma rozbudowany system regulacji pozwalający na dostosowanie stanowiska do własnych potrzeb. Nie zabrakło tu też LED-owego podświetlenia, które jest standardowym wyposażeniem sprzętów gamingowym. Na szczęście we Thronosie jest ono jednokolorowe i całkiem gustowne. A to zdarza się bardzo rzadko.

Niestety, większość z nas nie będzie mogła sobie pozwolić na Thronosa

Problemem są jego wymiary. Fotel zajmuje mnóstwo miejsca i waży aż 220 kilogramów. Problematyczna jest też cena tego stanowiska, która wynosi aż 6999 eur, czyli ponad 30 000 zł. Mowa tu o samym fotelu, bez wspomnianych trzech monitorów, innych akcesoriów, a także gamingowego komputera. Za ten ostatni też trzeba będzie zapłacić kilkadziesiąt tysięcy, bo wyłącznie najwydajniejsze maszyny pozwalają na komfortową grę przy użyciu aż trzech ekranów.

REKLAMA

Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że całkowity, realny koszt Thronosa to jakieś 60 000 zł. Jeżeli chcecie wypróbować to cacko, wybierzcie się na trwający właśnie ostatni dzień Intel Extreme Masters 2019. Taka okazja prędko się nie powtórzy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA